Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit kell ilyen helyzetben tenni?

Mit kell ilyen helyzetben tenni?

Figyelt kérdés
A lovam még sosem csinált ilyet de amikor pucultam akkor elmentem mögötte de ezen kivül nem csináltam semmit a kezemben sem volt semmi és a lovam megrugott nem talált el mert messze áltam tőle éppen hogy a nadrágomat surolta a patája. Úgy meglepődtem hogy nem tudtam hogyan büntessem. Teljesen "lefagytam". De mikorra "magamhoz tértem" akkor már a lovászok ott voltak és mikor büntetni akartam azt mondták hogy már mindegy mert ugysem tudja majd mért kapta mert 4mp-en belül tudja összekötni a dolgokat,ezért nem csináltam vele semmit. Folytattam a nyergeléssel és utána már semmit nem csinált. Hogyan büntesem legközelebb ilyenkor? Igaz amit a lovász mondott?

2014. aug. 20. 20:49
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Mintha nem tudnád,hogy a lovak nem látnak a fenekükhöz,ezért a nyakuk alatt kell elmenni,nem a hátsó felüknél.
2014. aug. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy direkt akart volna megrúgni, mondtad, hogy nem történt még ilyen. Az is lehet, hogy csak pont megijedt vagy valami hasonló, elvégre mögötte voltál. Ha mégis előfordulna, akkor szólj rá határozottan.
2014. aug. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 KGabi0000 ***** válasza:
Nem kell megbüntetni,csupán oda kell figyelni,miközben elmész mögötte.Legközelebb úgy menj át mögötte,hogy mikor az oldalánál vagy ráteszed a farára a kezed és végighúzod míg át nem érsz a ló másik oldalára,így végig tudja követni a mozdulataidat.
2014. aug. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Semmit, valószínűleg te voltál figyelmetlen. Hirtelen meglephetted a lovat, ez egy természetes reakció nála, és ha nem rúgós, másra nem rúg, nem fordult még elő, akkor nem kell megbüntetni, mert ösztönös nála. Az ösztönös cselekedeteiért nem büntetheted meg.

Mikor elmész mögötte, beszélj hozzá, a kezed húzd végig a hátán és a farán, amíg át nem érsz, de ha van mód rá, a nyaka alatt bújj át!

2014. aug. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A másikkérdésre is reagálva, a ló tényleg így gondolkozik: elmúlt mr fél nap, jól elseggeled, fingja se lesz, most ezt mégis miért. Gondold végig, ha most én átmegyek, és úgy felképellek, hogy még holnap is fáj, nem biztos, hogy ájösz, hogy ja igen, 10 évvel ez előtt megsértettél... Mindent azonnal! Azonnal van büntetés/korrigálás, és azonnal van a jutalom is, mert azt ugyanúgy nem érti, ha két órával később megdícséred, hogy egyébként az edzésen volt ügyes-okos. Könnyen megeshet, hogy már egy-két perccel utána sincs ötlete sem, adott dolgot miért kapja, vagy nem kapja.
2014. aug. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nem lehet, hogy valami rovar miatt volt, ami csípte a lábát? van, hogy hiába csapkodják a farkukkal, a hátsó lábukról néha csak úgy tudják lerázni a bogarat, hogy kirúgnak hátra vele, akár többet is.
2014. aug. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válászokat. Kedves első válaszoló nem tom te hogy mész át a nyaka alatt amikor az én lovam nyáron az első lábait előre csapja ha légy van rajta. Vagy ha hirtelen lekapja a fejét vagy csak szerencsétlenül jön ki és pont akkor ijed meg akkor az is elég balesetveszélyes. Szóval inkább maradok a nagyívben elkerülöm a farát módszernél.
2014. aug. 21. 09:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!