Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ló tényleg csak verve jo?

Ló tényleg csak verve jo?

Figyelt kérdés

Kiakadtam ezen. van egy ismösöm aki ezt nmondja és csinálja is hiszen láttam a szemem elött. ugy pofán rugta a szegény lovat amiért nem akrt kijönni az istálobol...aztan meg csodálkozott hogy állandoan meg akarja rugni amint meglátja. másik amit még láttam hogy egy almával ugy fejbecspata a lovat hogy azt hittem mentem lehidalok.

akinek vannak lovai gondolom nem igy bánnak vele igaz?

nem hinném hogy a lovat verni ütni kellene ahhoz hogy azt csinálja amit a gazda mond. nem hülye a lo


2014. aug. 21. 13:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Jelentsd fel az illetőt,ez állatkínzás !
2014. aug. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
pofán rúgta? bakker, az elég durva. és nem, persze, hogy nem kell verni a lovat, semmilyen állatot nem veréssel tanítunk alapvetően.
2014. aug. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
szo szerint csinálta nem viccelek . nem tudom másnak akinek van lova hogy neveli de hogy ne igy az biztos
2014. aug. 21. 13:47
 4/11 anonim ***** válasza:
Jelentsd fel, a gazdáját kéne jól pofánrugdosni biztos valami alkoholista állat.
2014. aug. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Jól írták a többiek,jelentsd fel! Ha nem teszed,de tudsz a dologról, bűnrészes lehetsz. Névtelenül is megteheted. Szegény állat addig fog szenvedni, míg te nem teszel valamit.
2014. aug. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Vannak esetek, amikor oda kell csapni. De ez jellemzően ritka, viszont olyankor elkerülhetetlen.

VISZONT a pofánrúgás nem tartozik ebbe a kategóriába, főleg nem azért, mert az állat nem akar kijönni alahonnan. Hát ha engem ver valaki, én se szívesen mennék utána.


Feljelenteni fel lehet, sajnos (tapasztalat) addig nem lesz semmi érdembeli eredménye, amíg az állaton nincsen látható nyoma a méltatlan bánásmódnak, mert addig elég a gazdájának azt mondania, hogy ő semmit se csinált, valaki biztosan be akarja feketíteni őt - ha amúgy jól tartja az állatot, ebben az esetben nyugodt szívvel fog hazamennia rendőrség. =(

2014. aug. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 x) ***** válasza:

Ismerem ezt a helyzetet, kisvárosban lakom, itt is sok helyen ez a módi sajnos. Nálunk 4-5 pálinka után már mindenki lovasnak képzeli magát. Én is nap mint nap látom, hogy a kisebbségi úriember olyan igazán istenesen veri a lovát az utcán a semmiért. De az igazság az, hogy nem tudsz mit tenni ellene. Hiába jelented föl, semmit nem csinálnak, mert ők olyan "elfoglalt emberek". Persze azért én is odaszólok, ha ilyet látok, inkább engem verjen, mint a lovat. De általában csak annyit kapok, hogy "kussoljá' nem a te dolgod."

Nekem is szóltak már be párszor pont a dolog ellenkezője miatt a nagy hozzáértők. A lovam hisztizett kicsit, a paraszt bácsi meg odaszólt, hogy miért nem verem meg jó alaposan és akkor nem csinálja többet. Határozottan rászóltam a lóra, egyből abbahagyta a hisztit és dolgozott tovább. A bácsinak meg majd kiesett a szeme, hogy ezt így is lehet. Jó, azért vannak esetek amikor muszáj egy-egy pofont kiosztani a lónak, de a pofán rúgás nagyon nem ide tartozik. De ez van, rohadjon meg az ilyen ember ott ahol van, majd egyszer jól szájba rúgja a ló. Sajnos ilyen esetben tehetetlen vagy. Ha meg mégis elveszik tőle a lovat azt biztos nem hagyja annyiban. Az ilyen embernek alapjáraton baj van a fejében, ha a lóval így bánik, az ember elleni erőszak se áll tőle messze. Nagyon megszívnád ha neked menne.

2014. aug. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez normál helyen nem így megy,ha másért nem is,de márcsak azért is vigyáznak a lóra,mert senki nem akarja magát költségekbe verni az állatorvosnál. Ez a rendes hely,aztán vannak a lótartók (nem lovasok) ,akiknél ki van dobva pár ló az udvarra,ott lehet ez a mód,de ők nem is hívnak soha állatorvost,előbb megdöglik a ló,elássa,bemegy a vásárba és vesz másikat. Ezért kéne megszigorítani a lótartást,ne tarthasson mindenki lovat,csak az aki megfelel bizonyos feltételeknek,de amíg minden jött-ment hülye besétálhat tudatlanul 200 ropival,vesz egy lovat addig ez sokszor előfordulhat.
2014. aug. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

sajnos egy háznál van póni

megvan a véleményem sajnos

de ami szánalmas több loval bánik igy

2014. aug. 22. 09:13
 10/11 anonim ***** válasza:
rejtett kamerás lebuktatás?
2014. aug. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!