Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovat szeretnék nagykoromba...

Lovat szeretnék nagykoromba vagy inkáb fiatal ként, de szüleimnek nem nagyon tetszik az ötlet. Van valakinek ötlete, hogy lehet rábeszélni a szüleinket, hogy sekitsenek is benne?

Figyelt kérdés

2014. aug. 21. 16:53
 1/7 anonim válasza:
Szia!Ismerem ezt az érzésd!:/ én alkut kötötem a szüleimel ha év végén szin 5-ös leszek akkor kapok egy lovat!De ha nem akkor...
2014. aug. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Megvenni egy lovat nem nagy kaland. Akár már pár százezerért kapsz jó korban lévő, felnőtt, egészséges lovat. A gond ott kezdődik, hogy ezt l is kell tartani - ez akár havi 45-70 ezer is lehet, na ezt gondold végig: ebben nincs körmölés, szükség esetén patkolás, vérvétel, oltás, fogreszelés, felszerelések neki/neked, semmi...

Járj lovagolni, ülj fel minél több lóra, abból lesz igazán jó lovas, aki minél több féle lóval tud gond nélkül boldogulni, nem abból, aki egyetlen eggyel jól elvan, viszont egy másikon már teljesen elveszett.


Egyébként meg diákmunka, elég jó összegeket lehet vele keresni. Mellé nem kell minden este bulizni, vagy cigizni, gyorskaját venni, miegyéb, mindig van valami, amiről le lehet mondani, és máris azt veszed észre, hogy elég szép pénzed van. Ha esetleg teljes tartásra nem is elég, feles tartásra lehet, pont futná, és már azzal is kipróbálhatod, milyen lenne majd később egy saját ló. :)

2014. aug. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 KGabi0000 ***** válasza:
Én is szeretnék lovat,de beletörődtem,hogy nem kaphatok.Mivel csak a tartása egy évben 360.000 Ft lenne,de akkor még nem kapott oltásokat,nem volt patkolva és nem kellett véletlen súlyos betegség miatt kifizetnem 200.000 Ft-ot.Nem gondolod,hogy egy kicsit sok lenne ez a szüleidnek?Hány éves vagy?Mióta lovagolsz?És biztos vagy benne,hogy heti 3-4 nap le tudnál menni hozzá és min.2 órát foglalkozni vele,még tanítási napokon is? A kérdésekre pedig légyszíves válaszolj!
2014. aug. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

Nem megvenni drága a lovat, hanem eltartani, az meg havi 45-70 ezer is lehet, amit nem biztos, hogy megengedhetnek maguknak a szüleid.


Ha már vagy 16 éves, akkor menj el dolgozni és keresd meg a lótartásra a pénzt. Beszéld meg a szüleiddel, hogy majd dolgozol és a munkádból kifizeted azt a havi 45-70 ezret, ők meg csak vegyék meg a lovat (persze ezt is úgy, hogy megígéred, hogy jól teljesítesz a suliban, vagy bármi), ez így fair szerintem.

2014. aug. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem nagyon örülnek neki a szüleim,10 éves vagyok de egy picivel késöbb akarom a lovat kb. 6 év mulva.
2014. aug. 22. 14:35
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha 6 év múlva szeretnéd szerintem még ne nagyon gondolkodj rajtaInkább járj el lovagolni és tanulj meg minél többet (csak lóvásárlás előtt 2 évvel legyenek legkorábban erről gondolataid kivéve ha 6 év alkatt pénzt akarsz keresni, de ez 10 évesen elég nehéz).

Egy ló nagyon sok pénzbe kerül először is meg kell venni (1. lónak vmi tapasztaltat esetleg amit ismersz és be van tanítva edződ lova stb.) a felszerelések (neked és a lónak) sem olcsók (nyereg :60 000-től a csillagos ég a határ) vmint takarítási felszerelés és ellátás ez mind rengeteg és mindig kell egy bizonyos tartaléknak lennie (mi van ha sűrgős fél millás műtét jön közbe+oltások, féregtelenítés stb.), idővel versenyre is akarsz majd menni a licencek és a REV-et is ki kell fizetni+a lóét is.

Ha rábeszéled a szüleid nem biztos, hogy jó vége lesz 16 évesen menj el dolgozni legyen egy alapod (addig kisebb munkákat vállalhaszt kutyasétáltatás stb. kis pénz de 10 évesen is csinálhatod).

Nem mondom hogy megfizethetelen sok embernek van, de fel kell rá készülni (kihagytam hogy hol fogod tartani).

Sztem végezd el a gimit utána vegyél (nagykorú leszel úgy könnyebb + egyetem mellett is sztem könnyebb vele foglalkozni), addig tanulj meg lovagolni diákmunkázz, tedd le a REV-et és tudj meg mindent az éretségidre meg lehet hogy megkapod.

Egyébként ajánlj fel nekik vmit cserébe (pl. kitűnő tanuló leszek minden nap foglalkozok a lovammal akkor is ha esik az eső és 2 fok van ha 16 leszek elmegyek legalább nyáron diákmunkázni és a felét kifizetem és addig is esetleg mással próbálok segíteni), de jó tanács csak akkor vegyél lovat amikor már tudsz lovagolni (kiülöd mind3 jármódot és ugratni is tudsz 50 cm-t (bármi közbejöhet terepen) és tudsz egy lóval bánni persze ha bértartásban van könnyebb).

Ha van kérdésed írd meg privibe (nem mindent írtam le még lenne mit ha érdekel külj üzenetet vannak még tanácsim), jó lovaglást :)

2014. aug. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6. vagyok

Miért nem örülnek neki mit mondanak leültél már velük beszélni erről?

Egyébként megértelek remélem nem bántottalak meg, nekem is voltak ilyen érzéseim ilyen koromban (néha még most is van), de én rájöttem hogy nem bírnám túl nagy felelősség ilyen fiatalon(, te lehet hogy más vagy, de én kipróbáltam milyen ha éjfélkor érsz haza és még dolgod van).

Ha tényleg van még kérdésed vagy bármi nyugodtan írj :)

2014. aug. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!