Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi volt a "legdurvább" bünteté...

Mi volt a "legdurvább" büntetés amit lónak adtatok? Amikor legdühösebbek voltatok a lóra akkor mit kapott érte/mivel? Mit csinált ilyenkor a ló?

Figyelt kérdés

2014. aug. 22. 14:28
 1/7 anonim ***** válasza:
66%

Amikor a legmérgesebb voltam, az jellemzően mindig inkább az én hibám volt, a ló többnyire nem kapott semmit, csak korrigáltuk, ami nem ment.

Illetve egy erejét, dominanciáját az emberen is kóstolgató, 3 éves ménesi kancacsikót egyszer elseggeltem, mert messzebb ment, mint az megengedhető lett volna. Nem hagyott benne túl méy nyomot a dolog, mondjuk hozzám utána jött, bújt, kedves-aranyos volt, másoknak ugyanúgy balhézott tovább. Talán miután még vagy hárman elseggelték, akkor szokott le a dolgairól...

2014. aug. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyszer egyik belém mart , visszakézből kapott egyet. De igazából kiderült,hogy akik előttem foglalkoztak vele (nagyon szakképzett 12 éves díszlovas ,parellibohóc kislányok )már rászoktatták a hülyeségre és azért csinálta.
2014. aug. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Nagyon megszidtam, figyelmeztettem viselkedésének várható következményeire. (állatorvos, vágóhíd)

"Mit csinált ilyenkor a ló?" Természetesen elnézést kért.

2014. aug. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 x) ***** válasza:
95%
Volt egy időszak 3-4 éve, amikor kint dolgoztam külföldön, a lovamat pedig bértartásban tartottam itthon. Részletekbe ne menjünk bele, a lényeg az, hogy jól elcseszték. Ágaskodott, ugrált, csípett stb. Már egész jól helyrejött, amikor egyszer egy nyergelésnél újrakezdte. Az még nem is érdekelt volna, egy pofonnal vagy erősebb rászólással helyre rakom. De akkor rám is rúgott egy isteneset, súrolta a kezem. Elborult az agyam, addig zavartam körbe-körbe a karámban, amíg már nem kaptam levegőt (nyilván a ló is teljesen kész volt). Aztán kijöttem, rá se néztem, otthagytam 1 órára. Mikor visszamentem tartott tőlem egy kicsit, de soha többet nem rúgott rám (eddig). Eltelt 1-2 nap és olyan kezesbárány volt, mint mielőtt elutaztam (és nyilván nem félt tőlem többé.)
2014. aug. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ló kinyúlt a bokszból és durván megharapott, amikor elmentem mellette (alapból harapós volt a drága). Pont a kezemben volt a lapát, azzal jól orrbacsaptam, soha többé nem harapott meg senkit, ennek már vagy 10 éve.
2014. aug. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyszer kantározni mentem be az egyik lóhoz, aki mindig próbált rúgni, harapni. Úgy mellkason harapott, hogy kiharapott egy darabot a bőrömből és ömlött a vér. Akkor borult el az agyam, és zablával vágtam nyakon kétszer, nehogy még egyszer eszébe jusson ilyesmi. Lehet, hogy máshogy kellett volna, de épp a kantár volt a kezemben.
2014. aug. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Akkor nagyon durván megharaphatott utolsó! Köszi a válaszokat jöhetnek még!
2014. aug. 25. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!