Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovam terorizál mit csináljak?

A lovam terorizál mit csináljak?

Figyelt kérdés
Az van ha kiakarom vinni a legelőröl akkor szépen vezetem semmi baj nincs de hirtelen eltépi magát és visszavágtázik a többi lóhoz. Ha sikerül kihozni akkor pucolásnál állandóan forgolódik és így 30-40 percbe kerül. Kantározásnál felemeli a fejét és direkt összeszorítja a fogait hogy ne tudjam a szájába beletenni a zablát ezzel is vacakolok eleget. Majd lovaglásnál ha elege van kb. 20 perc után akkor nem hajlandó előre menni csak lépésben, ügetni már nem tudok,csinálhatok bármit ő befeszül és csak áll vagy lassan lép. Majd lovaglás után amikor a hevedert csatolom ki akkor rámfordul és leápolásnál is ugyanúgy táncol. Majd mikor visszavezetem a karámba elránt legelni és nem tom megtartani mert felcsapja a fejét és elvágtázik a fűig. Az a baj hogy így a lovaglás az nagyon sok idő ezekkel a mókákkal együtt amire minden nap nincs időm. Hogy tudnám visszaszerezni a tekintélyem? Ti hogyan kezelnétek az egyes dolgait?

2014. aug. 24. 10:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A ló kiröhög téged. Tudja, hogy megteheti, ezért meg is teszi. Ezt csak vasfegyelemmel és erővel tudod visszanyerni. Persze nem péppé verni a lovat, de sokkal-sokkal határozottabban. A ló nem agresszív veled, csak a munka alóli kiutat keresi. Valószínű, hogy nem vagy olyan erőben, hogy meg bírd fogni, amit nagyon gyorsan orvosolni kell, különben képes, és átmehet akár agresszívba is. Kell egy hozzáértő, erős, határozott lovas, aki elkapja a ló grabancát és megtanít téged is arra, hogy hogyan kezelheted a helyzeteket. Magyarul egy nagytudású, türelmes de kemény, következetes edzőre lenne szükséged, aki mindkettőtöket "helyrerak".
2014. aug. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
11%

Ha forgolódik, rúgj alája! Ha ki akarja tépni magát, verj a fejére, de olyat, hogy a szeme is szikrát hányjon! Lovagolj egy hosszú díjlovas pálcával, és ha nem akar ügetni, akkor csapj vele a seggire minden egyes csizmaszorításnál!

Az a lényeg, hogy a ló tisztába jöjjön vele, hogy ha dacol veled, akkor sokkal rosszabbul fog járni, mintha teljesíti a kívánságodat. No persze ez csak akkor fog sikerülni, ha nem adod fel, addig vered, amíg el nem fogadja a büntetést és végre nem hajtja a parancsot. Akkor viszont azonnal megjutalmazni. Pl. ha nagy nehezen elkezd ügetni, akkor pár méter után vedd fel, simogasd meg, esetleg engedd hosszú száron lépni egy kicsit. De amíg nem üget, addig verd-verd-verd, egyre erősebben! Nem kell sajnálni, nem tudsz benne kárt tenni.

2014. aug. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ok köszi már probáltam dijlovas pálcával akkor megáll majd ha folytatom akkor hátrafelé lép és ha küldöm előre pálcával tovább akkor felágaskodik. Az alárugást hogy érted rugjam meg? De hol? Ha rácsapok a seggére mikor elakarja tépni magát már csináltam és ugyanúgy eltépi magát csak elötte rávágtam a seggére. És valszeg hogy kezelné a dolgait az a szakember akit hívnék? Mit csinálna vele olyat amit én nem tok?
2014. aug. 24. 19:42
 4/13 A kérdező kommentje:
Bocsi rosszul olvastam de ha a fejére csapok akkor is ugyanaz a vége amit elöbb irtam.
2014. aug. 24. 19:44
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne simogasd azzal a pálcával, küldj a seggére egyet, de olyat, hogy még jövő héten is emlékezzen rá. Ha ráágaskodik, azonnal csizma, és pálca megint, és engedj kis szárat, hogy szabad legyen az előre út (ne dobd oda neki az egészet persze).

Egyébként szakember mindenképp, mert teljesen a fejedre nőtt a ló, és ő dirigál, ezt pedig nem lehet internetről megoldani,mert nem csak a lónak, de neked is szükséged lenne a segítségre.

Ráadásul fontos a következetesség és a határozottság, de a szeretet is: nem azt akarjuk, hogy a ló féljen tőled, hanem, hogy tiszteljen, de egyúttal bízzon is benned. Ehhez kell az edzői segítség, vagy egy tapasztalt lovasé. De jól válogasd meg, kit hívsz, mert sok az olyan, aki csak mondja magáról, micsoda csúcs profi...

2014. aug. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Átrézem a helyzeted! Az én lovam is néha ,,lenéz" és direkt nem azt csinállja amit én akarok! Pl. heved húzásnál eddig semmi baj nem volt (fokozatosan huzom meg és lovaglás után is leléptetéskor engedek rajta)mostnában hisztizik forog stb. Ilyen kor határozottan rá szólok hogy ELÉG , HAGYD ABBA , ha abba marad kap egy karika répát és érdekes leszokott róla. Van hogy lépünk terpen unatkozik és direkt meg ijeszti magát : farát behuzza és megindul vágtába közbe kis bakolás hiszti stb. ilyenkor pedig ott a pálca , csizma ,és közbe jó mérgeden leorditom ...Szóval ha kitartó vagy és elég határozott akkor sikerül vissza nyerned a tekintélyed de fontos hogy ne hagy rá... mert akkor megtanulja hogy ő győz úgyis mindig....Mint előttem is irták legyen ott az a pálca rendesen a csizmád is és igen is de az legyen amit te akarsz! (persze nem félholtra verni )
2014. aug. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ha erőteljesen megcsapom a pálcával akkor olyan hangot ad ki mint mikor a lovak összerugnak.(nyííí) És kirug hátra egyet ez nem rossz neki hogyha már ilyen hangot ad ki?
2014. aug. 26. 10:15
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha fájna neki, akkor nem ennyit reagálna rá. Kirúgy, mert nem tetszik neki.Ha kirúg, ráhúzol mégegyet, közben ott a csízma, derék, hajtod előre. Megint kirúg, megint ráhúzol. Csinálod ezt addig, amíg nem indul meg. Nem kell sajnálni, csak a fejedre fog nőlni. Nem tudod nyeregből úgy megütni, ráadásul a pálcák többsége amúgyis alkalmatlan rá, hogy bármi kárt okozzon vele, viszont tartsd szem előtt, hogy ő mekkora erőfölénybenvan, ha az ilyen megnyilvánulásait ráhagyod, annak csúnya baleset lehet a vége, ami nem a lónak fog fájni. Nem verem az állataimat, nem is vagyok a verés pártján, de egy ló nem öleb, nem szabad ráhagyni, ha oda kell csapni, akkor akár 3-4 is mehet, de meg kell tanulnia, hogy nem lehet bunkó, mert az életeddel játszol. Ha kirúg, mikor rácsapsz, hajtod tovább, újra csapsz. Ha már normálisan közlekedik, nem rúg, vinnyog, akkor meg megdicséred. Fontos, hogy a pozitív megerősítés is meglegyen, hiszen abból talán még jobban tanul, de amíg ilyen szinten dög veled, addig igenis kemény kézzel kell fogni. Arról nem is beszélve, hogy nagyon következetesen kell lezelned a kérdést, ha egyszer valamiért bünteted, akkor ugyanúgy legközelebb is büntetni kell az ilyen viselkedését, különben nem fogja tudni, hogy hétfőn miért kapott és kedden miért nem. De arra készülj fel, hogy kemény és hosszú munka áll előttetek, jó lenne, ha egy szakember legalább heti 1-2 alkalommal földről be tudna segíteni, edzést tudna nektek tartani.
2014. aug. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Szia :) Lehe hogy már sikerült de azért írok :)

Igen, én is azt javasolnám mint a többiek, pálca. Ha nem indul pálca, csizma, testsúlysegítség.!!! Hadd nyihogjon, majdcsak rájön, hogy te vagy a főnök.

Én még pluszba javasolnám a földi munkát, talán futószárral jobban rá tudod majd venni, hogy ha te ügetést "parancsolsz", akkor ügetés van. :)

Sok sikert! ;-)

2014. okt. 30. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%
Ha lovardában tartod ( a leírtakból úgy vettem észre) akkor kérd a lovasoktató segítségét . Ha lovaglás közben ellenszegül az alapból a csizma hiánya . Viszont ilyen kisebb-nagyobb ellenszegülést csizmával és pálcával lehet orvosolni . A legfontosabb ne félj a lovadtól és legyél határozott . Ha ki akarod vinni és rángatja a fejét akkor tessék rácsapni . Nálunk úgy van megoldva hogy kantározásnál ne emelgessék a fejüket hogy a boxokban van ugye etető és annak e szélén egy vas karika . Erre a karikára egy vezetőszár van rácsomózva . Amikor bevisszük a lovakat van rajtuk kötőfék és rácsatoljuk . Ne tud kitolatni , forgolódni , és nem rántja el a fejét . Ha összeszorítja a fogait akkor megint egy kicsit rácsapni és szétfeszíteni . itt is legyél határozott viszont a zablát ne csapd a fogaihoz mert akkor soha nem lesz hajlandó engedni hogy kantározd . Ahogy az előttem lévők is leírták sokszor jutalmazd . Lehet hogy eddig ha valamit jól csinált nem dícsérted mert természetes hogy jól csinálja . Sokszor dícsérd akár kisebb dolgokért is . Ha ágaskodik akkor próbálj meg nyeregben maradni és dőlj előre akkor abbahagyja . He leteszi a lábait csizma , csipő , és pálca eggyüttes használata következzen . Sok sikert !
2014. okt. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!