Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Érdemes belovagolni ha így is...

Érdemes belovagolni ha így is bajos?

Figyelt kérdés
Nos van egy 6 éves heréltem ( bár olyan mint egy mén ) fogatlónak van használva . JÓ ló mert sokszor köpni nyelni nem tudok olyan szépen viselkedik ..nem ugrál nem ellenkezik fordul normálisan , kereken is megy , támaszkodik és éppen csak fogni kell a száját . Igen ez mind szép és jó de amikor nincs kedve csak muszájságból megy . Viszont eszembe jutott ha netán arra a döntésre kellene jussak ,hogy eladom jó lenne ha be lenne lovagolva . Viszont az egyik ember azt mondta nekem ha lovagolná biztosan rátenne egy martingált .Olyan ideges lettem hirtelen . Így is úgy fel van könnyítve az a ló ,hogy egy lóval se bántam ilyen finoman . Mármint nem az ,hogy az eddigieket ütöttem meg stb hanem normálisan mint ahogy kell ha nem követték az utasításaimat akkor hangsúllyal rá segíttetem ha az se akkor egy kicsit meg simogattam a combját az ostorral és már tudta is legközelebb elég volt a hangsúly vagy az utasítás . Efelett még lebegtetni se lehet , nem rúg fel de akkor felkapja a fejét és pattog . Témára visszatérve ..a lovagláshoz nem konyítok sokat de a martingál nem problémás lónak való ? Vagy pontosabban milyen lónak való ?
2014. aug. 24. 17:10
 1/5 anonim ***** válasza:
A martingál célja, hogy a ló ne emelje/csapdossa felfelé a fejét. Nyilván azért használják (az esetek többségében), mert "kell". Bár szerintem ez csak egy fél megoldás. Attól még, hogy "lerögzítik" a fejét, a probléma továbbra is fenn áll.
2014. aug. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem olyan durva dolog ez a martingál. Inkább ugró lovasok használják illetve galoppon ha megfigyeled. Jobb kontrollt biztosítja,ha a ló szár ellen megy,kitér a szárhatás alól ,ezt akadályozza meg. Belehet lovagolni ,de maximum hobbi szint lesz a történetből,sokat nem dob eladásnál az árán.
2014. aug. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A martingál arra való, hogy meggátolja, hogy a ló túl magasra csapja a fejét, és nehezíti, hogy folyton fel-le rángassa a fejét. E mellet biztosít némi kontrollt akkor is, ha a ló ráágaskodik. Alapvetően án úgy gondolom, hogy a martingál márpedig jó megoldás, mert nyilván ha valaki ráteszi a lovára, az tudja, hogy kell rá... Ha e mellé gondolkodó lovasról is beszélünk, akkor megpróbálja korrigálni a lovat, hogy mielőbb eljussanak oda, ahol már nem kell a lóra rátenni. Kevésbé gondolkodó lovas csak ráteszi és jónapot - ezeknél tényleg csak tüneti kezelés.

A ló tényleg többet ér, ha be van lovagolva, gond nélkül be lehet szerintem lovagolni, de nagyon válaszd meg, hogy kire bízod a lovad, mert nagyon sok olyan "belovagló" van az országban, aki többet árt a lónak, mint haszál.

Amúgy leírásodból ítélve a ló könnyű kocsiban megy, ezért nem olyan sokkülönbség van itt a lovagláshoz képest, hidd el. :) Amelyik megy kocsiban, az amúgy megy nyereg alatt is, bő egy-másfél hónap alatt belovagolható alap szinten.

2014. aug. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A martingál, ha jól van beállítva, csak akkor "dolgozik", ha a ló felkapja a fejét és kibújna a szár hatása alól. Amúgy meg egyáltalán nem zavarja a lovat.
2014. aug. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A martingál egy tüneti kezelés, nyilván nagy szakértő, aki a használatáról nyilatkozott neked. Úgy kell lovagolni, képezni a lovat, hogy ne vágja fejbe az embert és akkor máris nem lesz szükség martingálra.

Azt viszont nem értem, miért "bajos" a ló? Belovagolni mindig megéri, több hátas lovat vesznek, mint kocsisat.

2014. aug. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!