Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek készen állok rá?...

Szerintetek készen állok rá? (Lent)

Figyelt kérdés
12 éves lány vagyok, egy éve lovagolok. Nagyon szeretnék egy saját lovat. Felelősségtudatos vagyok. Ki is néztük a pacit és már el is mentünk megnézni (7 éves haflingi herélt) Fel ültem rá ügettünk és kicsit vágtáztunk is meg ugrottunk egy X-et .Nagyon jól megy.A szüleim belegyeztek, anyagilag is jók vagyunk, a bértartóhelyet is kinéztük. Én úgy érzem készen állok rá. Ti mit gondoltok? Várom a válaszokat :)

2014. aug. 24. 21:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha minden adott, mi a kérdés? :-) Azért az jó lenne, ha időnként, legalább heti rendszerességgel egy edző is segítene titeket, csak hogy valóban jól menjen minden.

Sok örömöt a pacihoz! :-)

2014. aug. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hogyha érzelmileg és fizikailag is készen állsz rá, akkor jó. Viszont meg kell bizonyosodnod arról, hogy jól lovagolsz és nem rontod el a lovat. A hafik nagyon aranyosak, de sokkal nehezebb egy elrontott lovat helyrehozni, mint betanítani. Ezek tőled függenek. Hogyha a szüleid is tudnak lovagolni és benne vannak ebben a dologban, akkor szerintem nincs ennek akadálya. Viszont hogyha nem tudnak lovagolni akkor neked lesz nehezebb dolgod, mert neked kell őt lelovagolnod rendszeresen és futószáraznod. (Én csak a saját véleményemet írom meg, de ez a te döntésed és a szüleidé. Cselekedjetek úgy ahogy jónak látjátok a dolgot!)
2014. aug. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
41%
Sztem még korai lenne... Lehet, hogy mikor mész gimibe, nagyon sok dolgod lesz, nem lesz időd vagy kedved hozzá, hogy elmenj hozzá és foglalkozz vele. És ne felejtsd el, hogy a ló nem pár év, hanem 30!! MIVAN, HOGYHA KÜLFÖLDÖN AKARSZ MENNI MAJD EGYETEMRE? EZ MOST MÉG NEM TUDHATOD!!
2014. aug. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%
előző vagyok, bocsi h nagy betűvel írtam. Tudod, caps lock.. :D
2014. aug. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 KGabi0000 ***** válasza:
74%
Az a baj,hogy így soha nem fogsz tudni teljesen megtanulni lovagolni.Ismerek egy lányt 11 évesen kapott egy könnyű lovaglású heréltet,már 16 éves és csak azt az egy lovat tudja lovagolni,a többi lovat nem is tudja jól megülni,irányítani.Te is így fogsz járni és egyszer kapsz egy nehezebb lovat,azt majd csodálkozol,hogy annyi év lovaglás után nem tudod rendesen lovagolni.De a Te döntésed és ha már el is mentetek megnézni,akkor nem mindegy,hogy mi mit írunk?Úgyis megkapod.A haflingi ráadásul meg egy kis gyerekeknek való kis bohóckodásra alkalmas kisló,nagyon semmire sem jók,csak könnyű lovagolni őket,de nagyon makacsak és ha nem bánsz velük keményen,akkor nagyon sok gond lesz vele!Tapasztalatból mondom,jelenleg is lovagolok egy hafit,de nagyon makacs és önfejű lovak,inkább gyerekeknek ajánlottak,akik úgy elsétálgatnak meg elügetgetnek velük.Persze vannak kivételek,de benne van a fajtában.
2014. aug. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
az utolsó válaszolónak van igaza. 1 év az semmi,ha minél több lovon ülsz,tanulsz ,annál több tapasztalatod lesz és jó eséllyel teljesen univerzális leszel,így ha megkapod a lovat évekig azzal az egy lóval fogsz körözgetni,és ezt úgy ,hogy CSAK 1 év áll a hátad mögött, egylovas lovas leszel és kesőbb nem fogsz más lovakkal boldogulni. Másik dolog ,hogy 12 éves korban csak fellángolások vannak,most lehet akarnád,de kérdés,hogy télen a rohadt hidegbe,este a sötétben is képes leszel -e suli után nem a kényelmes székedre ülni,hanem kimenni napi szinten a lóhoz.. Egyre többet leszel suliba, 8 órád is lesz,elég fárasztó,főleg télen sötétbe mínusz 10 fokokba kimászni . 12 évesen hamar beleun az ember ezeket mérlegelve..
2014. aug. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ezeket a "ló 30 évre szól, mi van, ha külföldre akarsz menni egyetemre" dolgokat sose értettem. ha most 12 évesen kap egy mondjuk 8 éves lovat és 18 évesen el akar menni külföldre, akkor majd eladja a 14 éves lovat és annak új gazdája lesz. elég ritka, hogy egy ló egy gazdánál tölti el az életét és ha ez akkora aranyszabály lenne, hogy egy lovat úgy veszünk meg, hogy onnantól életünk végéig a miénk marad, akkor nem lennének eladó lovak!

egy ló nem kutya, nem törődik olyan szinten az emberhez, sokkal fontosabb neki, hogy a fajtársaival lehessen, kapjon kaját, kb ennyi kell nekik a boldogsághoz és nem igen lesznek lelki betegek, ha x év után más gazdához kerülnek és más eteti, pucolja és lovagolja őket.



hogy a kérdésre is válaszoljak: sosem értettem egyet se azzal, hogy gyerekeknek a szülők lovat vegyenek, se azzal, hogy 1 év tapasztalat(lanság) után valaki lótulajdonos legyen. de ha már ki is néztétek, akkor tök mindegy miket írunk, nem?


az előzőeknek igazuk van abban, hogy attól, hogy meglesz a lovad még fejlődni kell, néha vegyél órát és néha ülj más lovakra is fel, különben megrekedsz.


én azért nem aggódnék, hogy ez egy fellángolás, vagy majd télen nem lesz kedve kimenni, vagy a sok tanulás miatt nem lesz ideje a lóra, mert akkor majd eladják. ennyi.

2014. aug. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Amúgy edző természetesen besegítene
2014. aug. 25. 09:42
 9/9 anonim ***** válasza:
90%

Ha csak hobbi, akkor szerintem nem baj, ha csak egy lovon lovagolsz. Egyébként is ha valaki sokat van "A" lovardában, akkor sokszor előfordul, hogy lelovagol 1-2 másik lovat is.


E.

2014. aug. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!