Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Valami nem tiszta a könnyű...

Valami nem tiszta a könnyű ügetéssel kapcsolatban, elmagyarázzátok?

Figyelt kérdés
Nos rossz bevallani, de sajnos egyáltalán nem értek valamit a dologgal kapcsolatban. Az tiszta, hogy ha egy pályán lovagolok akkor melyik a belső illetve külső lába a lónak, de ha pl. terepen lovagolok, akkor melyik melyik? Nem szeretném, ha a lovam számára kényelmetlen lenne, és egyszerűen nem tudom megérteni :(
2014. aug. 25. 02:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Terepen váltogatni kell. Hol az egyik lábon ügetsz, hol a másikon, de lehetõleg ugyanannyit mindkettõn.
2014. aug. 25. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Úgy van, ahogy előttem írták. Tök mindegy, melyik melyik lába, csak váltogasd.
2014. aug. 25. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Most akkor nem tudsz ugetni?vagy pattogsz?vagy csak terepen?
2014. aug. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Eddig így csináltam, csak nem voltam benne biztos, hogy jól csinálom :/

Hát én már nem lovagolok, mert sajnos nincs rá lehetőségem, és előtte se lovagoltam túl sokat, csupán két évet. Tudtam ügetni, csak néha szólni kellett, hogy üljek át a másik lábra. Terepre sajnos csak egyszer jutottam el.

2014. aug. 25. 13:59
 5/9 anonim válasza:
Na én sosem értettem hogy mikor ügettem rossz lábraxD
2014. aug. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát elméletileg amikor a külső első lábával lép, akkor kell ülni..:) de szerintem, ha valaki sokat gyakorolja, ez érzéssel is megy, bár nem tudom, mert nincs ilyen jellegű tapasztalatom :)
2014. aug. 25. 21:51
 7/9 anonim ***** válasza:

Én már pl enyhe jobb kanyarnál is átülök, így sokszor váltogatom,


E.

2014. aug. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
jaa..akkor vgyok rossz lábon amikor érzem hogy így kicsit pattogok.Nem?
2014. aug. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hát őszintén szólva én olyan régen ültem lovon, hogy sajnos nem emlékszem erre, de elméletben úgy van ahogy fent is írtam. Egy tapasztaltabb lovas viszont biztosan érzi, ebben biztos vagyok :)

7-es: Ezzel a ló nem fárad el annyira, vagy csak kényelmesebb így neki? Bocsánat egyébként a sok értetlenkedésért, csak már sok mindenre nem emlékszem :( de azt hiszem, ha lovon ülünk, akkor ezeken nem is kell gondolkodnunk.. a legtöbb dolog már természetesen jön :)

2014. aug. 26. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!