Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mivel és hogyan takaítsam meg...

Emese0514 kérdése:

Mivel és hogyan takaítsam meg a nyergemet és a kantáromat?

Figyelt kérdés
Nincs itthon nyereg ápoló! Azon kívül mivel lehet még?

2014. aug. 25. 10:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem velúr nyergem van és csak nedves szivacsal törlöm át. A kantárt pedig : Leszedem a zablát és a szárat , a záblát sima vizbe tisztára mosom , a szárat (nekem gurtni) be áztatom egy vödör langyos vizbe hogy az izzadság és a kosz kiázzon majd azt is egy kis kefével/szivacsal át dörzsölöm. A kantár többi részét nedves szivacsal át törlöm ahol nagyon koszos ott jól le surolom a koszt majd bőrápolóval kenem át , mikor megszárad akkor rakom össze .
2014. aug. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nekem a kantárom és a nyerge is bőrböl van...
2014. aug. 25. 12:22
 3/4 anonim ***** válasza:
Lemosod langyos vízzel és lekened paraffin olajjal ( 700 Ft egy üveggel a patikában és több hónapra elég).
2014. aug. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha nem most rögtön akarod, akkor érdemes DM-ben venni glicerines szappant [link] Én ezzel szoktam a koszt lemosni róla, jó mert 900 Ft és 3 db van benne, elég sokáig elég. Frankón puhítja a bőrt és jó illata lesz :D

Én még bőrolajat szoktam venni, az 1 literes Columbus színtelen vagy fekete olyan 2000 Ft körül van árban és ez is sokáig elég.

2014. aug. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!