Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Póninak ad libitum széna?

Póninak ad libitum széna?

Figyelt kérdés
Shetlandi-póniról lenne szó, aki nem dolgozik semmit, nem kap abrakot sem. Előtte is lehet annyi széna, amennyit akar? Csak azért, mert elég hízékony fajta, és nem tudom, ezek mellett mennyire hízna meg.

2014. aug. 26. 22:41
 1/7 anonim ***** válasza:

az majd kiderül! :)


ha csak a pónit tartod magában, akkor szerintem érdemes villázni, ha nagy lóval van együtt, ami igényelné az ad libitum szénát, akkor hagyjad, vagy meg kell oldani, hogy az etetőben a nagy lazán hozzáférjen, a póni meg kevésbé.

2014. aug. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha van rá mód, jobb lenne neki villázni, mert a póni tényleg hajlamos elhízni csak szénán tartva is (tapasztalat). Bár attól függ, mennyit mozog mellette, persze - mert ha relatíve kis helyen van kerti dísznek, akkor meg főleg ne etesd ad libitum, mert aztán meg guríthatod :)
2014. aug. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tietek a lo, ti latjatook, hogy mennyi szena mellett hogy nez ki. Ha gurul, akkor kevesebbet kell adni, ha jo a kondija, akkor ugyan annyit, ha most vekonyabb, akkor tobbet. Ezt latatlanban nem lehet megmondani. Sok poni csupan a legelestol is annyira hizik, hogy kulfoldon szajkosarban vannak a legelon, hogy ne hizzanak nagyon el. Ponija valogatja.
2014. aug. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs legelője. :S

Azt nem tudom, mennyire dagi, de első ránézésre egy cuki hordó jut eszembe nagy szemekkel és szőrrel. :D Jólvan, akkor inkább hanyagolom a folytonos szénát. Mondjuk igazából nem olyan hatalmas zabagép, gyakran van, hogy otthagyja a kaját, mikor a másik bőszen eszik. (Na ő az igazi zabagép. :P)

2014. aug. 27. 10:01
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha most jól néz ki, akkor nem kell neki többet adni. Főleg nem, ha ott is hagyja. Ha a másik ló is kövér, akkor jól belőttétek a mennyiséget.
2014. aug. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A ló ragadozó állat! Nem tudom, mi ez az új szokás, hogy mindenki szénát akar beletömni; persze, hogy elhízik tőle.
2014. aug. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó: Nem nagyon tudom mire vélni a válaszod, nem tudom, mennyire ironikus a mondat. :D
2014. aug. 28. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!