Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Akik bértartásban tartják a...

Akik bértartásban tartják a lovatokat! Milyen gyakran mentek ki a lovardába? Mennyi időt vagytok ott? Milyen messze laktok tőle?

Figyelt kérdés
2014. aug. 27. 14:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Anyumnak 2 lova van bértartásba. Kb 15 perc alatt érünk ki. 3-4 órát vagyunk ott. Anyu a munka miatt nem tud sokszor kimenni csak szombatonként
2014. aug. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2 lovam van, majdnem minden nap kimegyünk hozzájuk, 15-20 percre van a lovarda. Attól függ, mi a program. Ha edzés, akkor kb 4 óra + utazás, ha csak lemozgatás akkor 2-3 + utazás. Esetleg, ha anyukám is felül akkor még kevesebb, mert egyszerre megvan mind a két ló. De általában tovább szoktunk maradni, beszélgetünk a többiekkel.
2014. aug. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

kb 5-8 percre lakom tőle (kocsival) és teljesen munkától és időjárástól függ, hogy hányszor megyek ki, de kb 3-5x.


min. fél óra lóraülés előtt (pucolás, felszerszámozás) és utána (lába lemosása, elpakolás, kicsit legeltetem, mielőtt visszaengedné, stb.)


de inkább több, de tényleg min. 1 óra a lovagláson kívüli rész és akkor ehhez jön a lovaglás ami változó 40 perc - 3 óra, de többnyire 1 és másfél óra között van. tehát ha másfél órát lovagolok min. 2 és fél órát vagyok kint, de csak ha nagyon kapkodok, ha már beszélgetek is, akkor ez több.

2014. aug. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is majdnem minden nap megyek. Heti 5-ször biztos kint vagyok. 5 percre lakok a lovardától kocsival. Egy lovam van és nem versenyzek, csak hobbizok, de 2-3 órát minimum mindig kint vagyok. Kimegyek, lepucolgatom, felszerelem, majd lovagolok vele pályán kb. 40 percet, vagy kimegyek terepre egy órát, néha kettőt. Utána legeltetni is szoktam ha nagyon ráérek, hogy együtt legyünk, mert tudna legelni a legelőn is, de így legalább még többet vagyok vele. Vagy földről dolgozgatok vele egy picit, aztán utána legeltetem, majd azután pályamunka vagy terep. Elpakolok, beszélgetek, aztán hazamegyek. Én ezt szoktam csinálni, és így ez kb. átlagosan 3 óra egy nap.
2014. aug. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Vonattal, sétával, plusz egyáltalán, míg az állomásra kiérek, meg a vonat stílszerű késésével együtt olyan 70-80 perc között van csak az, hogy kijussak, oda-vissza ×2. Minden nap kimegyek, és annyi időt töltök ott, amennyit éppen az időm engd - 1,5-5 órát, változó.
2014. aug. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
35 perc kocsival,45 perc busszal a lovarda,nyáron minden nap megyek,suli időben heti 4×. Hétvégén reggel 9-től este 6-ig ott vagyok,hétközben meg suli után 4-8ig kb. Nyáron ez megint változó,de általában 11-7ig :D
2014. aug. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Busszal 10perc alatt kinn vagyok, behozom a karámból, leápolom, stb, felszerelem, melegítünk, aztán kezdődhet edzés 1-1,5óra, kimegyünk terepre 30perc, aztán lesétáltatom a visszaúton, leszerszámozok, földmunka, ilyenek, aztán foglalkozok még vele, leápolom a szerszámokat, ráteszem a takarót, visszavezetem a bokszába, aztán sétálgatok beszélgetek még aztán irány haza, ez összesen kb: 4-5 óra :) heti 7nap, 5edzés, 2 pihi(terep,földmunka). egyébként a lovam neve Herceg :D
2014. nov. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Busszal majdnem 2órányira van tőlem a lovarda,de teljesen megéri,mert így a lovamat tényleg jó kezekben tudhatom,arany élete van a mostani helyén.:) Heti min.5x szoktam kijárni hozzá,próbálok szinte minden nap kijutni.
2015. jan. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!