Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha egy ló nagyon jól be van...

Ha egy ló nagyon jól be van kocsizva és szépen támaszkodik, "bele lehet hajtani a szárba", akkor a belovaglás során már rögtön magától menni fog a támaszkodás?

Figyelt kérdés
Ez csak elméleti kérdés, nincs ilyen ló, csak érdekel, hogy kocsiban (vagy akár dupla futószáron) elért támaszkodás mennyire más a lovas alattihoz képest.
2014. aug. 29. 09:34
 1/6 anonim ***** válasza:

A legtöbb lovat bele lehet hajtani a szárba, erős csizma és erős kéz kérdése, a támaszkodás tesztje viszont az, hogy ha szárat ad a lovas, a ló utána nyúl-e vagy sem, vagyis fenntartja-e a támaszkodást vagy sem.

A hajtáshoz nem tudok hozzászólni, gondolom hasonló elven működik, mint a lovaglás, de pl. a ló hosszában nemigen hajlik, tehát eleve a belső csizmától a külső szárhoz való hozzáhajtást nem ismeri, sem a lovas segítségeit, így értelemszerűen nem lehet olyan minőségű a munkája, a támaszkodása, száronléte sem, mint egy belovagolt lónak.

2014. aug. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

nem értem hogy jön ide az erős csizma, erős kéz!!! én fogathajtás szempontból írtam, hogy "belehajtani" a szárba, mivel ott lovaglás nincs.


arra gondoltam, hogy mondjuk ezek a lovak támaszkodnak:

https://www.youtube.com/watch?v=2TnXs18-qdY


nem hiszem, hogy úgy lettek ilyenek, hogy agyon verték őket ostorral és közben letépték a fejüket a szájukon keresztül...

2014. aug. 29. 10:45
 3/6 anonim ***** válasza:
Úgy jön ide, hogy baromi sokan azt hiszik, hogy ha behúzzák, hozzárövidítik a szárat a ló szájához és abba belehajtják a lovat, akkor az támaszkodik. Pedig nem.
2014. aug. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
az lehet, hogy sokan ezt hiszik, de én egyáltalán nem ezt kérdeztem, hanem az elméleti kérdésemben szereplő ló úgy megy fogatban, hogy valóban támaszkodik, nem pedig bele van kényszerítve és a szügyét harapja kínjában.
2014. aug. 29. 15:51
 5/6 A kérdező kommentje:
egyébként ez a belekényszerítés ügy nem is tudom hogy működhet fogatban, ahol sokkal nehezebb lehet folyamatosan fogni és hajtani, már ha feltételezzük, hogy 1 db hajtó van, akinek 2 kezében van a szár és nem püföli folyamatosan ostorral közben valaki a lovat.
2014. aug. 29. 15:54
 6/6 anonim ***** válasza:

A ló fogatban is ismeri a csizmasegítségeket, ugyanúgy, ahogyan futószáron, itt is az ostor váltja ki azt, amire a lónek meg kell hajlani, vagy fordíulatot végrehajtani.

Amúgy igen, ez nagyon jó alap a lovas alatti munkához, viszont mivel az teljesen más azért (ott a testsúly, amire a lónak figyelnie kell, és ami elsőre megzavarhatja a mozgását, egyensúlyát!), ezért nem szabad tőle elvárni, hogy keretben, átengedően közlekedjen elsőre, pikk-pakk. Idő, következetesség, sokkal hamarabb fog jól menni nyereg alatt, mint, ha totál nyers lenne.

2014. aug. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!