Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek is jogos a felhábo...

Szerintetek is jogos a felháborodásom? Váltsak? (többi lent)

Figyelt kérdés

Elnézést, ha kicsit hosszú lesz!

Egyetemi körökből "ismertem" meg a lovardát, ahová most járok lovagolni. Eddig nem sokszor voltam, a lovastudásom kb. az ügetni tanulok szinten van, kiülni ki tudom (tan és a hosszút is), de nem tudok megfelelő segítségeket adni még lónak kanyarodásnál.


Ma is voltam lovagolni meg tegnap is és tegnap kértem időpontot mára, kb. 1,5 órával később ültem lóra és mikor szóvá tettem az "edzőmnek", még ő volt kiakadva rám, hogy merem szóvá tenni, mikor itt érző lényekről van szó, mikor megérkeztem, éppen mások lovagoltak nála, le se tojt kb.. Hogy ő az én tanárom és tisztelnem kellene stb. stb. Oké, de az én időm is véges basszus... főleg majd ha elkezdődik az egyetem.


Mellesleg eddig többször jártam terepen mint karámban, amikor megérkeztem a pasas elment és egy másik ember "oktatott" minket egy másik lánnyal, akivel voltam, ami annyi volt hogy nagy körre és ügetés. Ennyi, és nem tanítják meg, hogyan irányítsam a lovat. A végén ez a másik pasas azt mondta, hogy már nem vagyok messze a vágtától... (?)


A lovakkal semmi baj sincs, de nekem úgy tűnik, az egsz lovasoktatás nem olyan komoly, olyanokat mondanak, hogy majd a ló megtanít rá meg ilyenek.


Ha komolyan meg szeretnék tanulni lovagolni, szerintetek váltsak lovardát?? Úgy érzem, hogy tojnak a fejemre, meg jó egy kis csúszás előfordul, de 1,5 óra és még én vagyok a rossz, ha szóvá teszem, mert nekem tisztelni kellene a tanáromat? Bérletem van, egy óra így 1000 Ftba kerül.


Szerintetek?



2014. aug. 29. 19:50
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
A komolyant tényleg komolyan gondolom, inkább később vágtázzak, de rendesen, semmint előbb és utána soha...
2014. aug. 29. 19:53
 2/14 anonim válasza:
100%
Ha rosszul érzed magad ott, akkor válts, felesleges lenne ott szenvednek.Ha pedig még rosszul is tanítanak akkor jobban teszed.
2014. aug. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez tipikusan az a "lovarda" ahol csak a fizess és takaródj minél hamarabb el gondolkodásmód él. Sajnos már mindenhol szinte ez van,nagyon nehéz normális helyet és oktatót találni,ne irigylem azt aki most kezd mindent az alapoktól,menekülj onnan minél hamarabb amint tudsz.
2014. aug. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is válts. Ha bírod anyagilag és idővel keress egy magánoktatót (saját lovaival), aki csak veled foglalkozik.
2014. aug. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd ott a fenébe. A ló tényleg megmondja, ha valamit nem jól csinálsz, csak szerintem nem poén abból tanulni, hogy a ló levágott a fenébe, most kezdjük el kitalálni, vajon mit csináltál rosszul...
2014. aug. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen jogos! Többet ne menj oda, mert csak az idődet és a pénzedet pazarlod. Én is jártam ilyen helyen, ahol az óra abból állt, hogy mentünk 15 kört jobbra, 15 kört balra, két átlóváltással, azt jónapot. Egy évig jártam oda, de még vágtázni sem tanultam meg rendesen (amit terepen "tanítottak" ráadásul full kezdőknek), soha nem mondtak el semmit mit hogyan miért kell csinálni, az hogy félfelvétel például, ami alap, akkor hallottam először, amikor onnan elmentem egy normális helyre. Úgyhogy válts mielőbb!
2014. aug. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Egyet értek az előttem lévőkkel!! Minél hamarabb hagyd ott! Én is voltam ilyen helyen: futószáron (!!!) mentem 30 percet és ha elrontottam valamit kiröhögtek(!!). De voltam olyan helyen is ahol rendesen leb*sztak ha kérdeztem valamit. Különösebben nem érdekli őket mit csinálsz. Keress olyan helyet ahova most járok: 2 hónap alatt megtanítottak vágtázni! És most már versenyeken indulok. Rendesen megtanultam mindent teljesen biztonságosan: csak velem törődtek 2 órán keresztül. Sok sikert a kereséshez! :)
2014. aug. 30. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg szeretnél tanulni lovagolni, feltétlenül váltanod kell, akár tartják a menetrendet, akár nem, mert itt nem fogsz tudni, az 100%. Kezdjük azzal, hogy még futószáron lenne a helyed, óriási felelőtlenség ilyen lovast eterpre kivinni. Nincs olyan, hogy tan és hosszú ügetés, és a lóval nem "kanyarodunk". Ahol ilyen szinten mennek a dolgok, azért kár egyetlen forintot is kifizetni. Inkább fizess többet, de cserébe kapj érte tudást, mintsem fizess keveset, de semmi jót nem tanulsz.
2014. aug. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Megértem hogy nem írod ki a nevét, csak azt áruld el hogy melyik megyében van. nem szeretnék így járni..
2014. szept. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem "Dallos Gyula bácsit meg Overdose-t" vártam és fizetnék többet is, normális lovasoktatást várok mondjuk!! Idióta válaszók kíméljetek meg ha lehet köszi:))
2015. ápr. 27. 14:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!