Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért érkezik csak jobb lábra...

Miért érkezik csak jobb lábra ugrás után?

Figyelt kérdés

6 éves, lipicai, egész tehetségesen ugrik, és jó az egyensúlya, vágtába ugrik helyesen mind a két kézre. Legnagyobb gondom, lassan már egy éve az, hogy akadály után mindig jobb lábon vágtázik tovább. Akkor is, ha úgy állítom be az akadályt, hogy a pálya vezetése, meg a kerítés azt kéri meg, hogy balra haladjunk tovább. Akkor is átugrik, ha bal lábon közelítem meg az akadályt, helyesen.


Régebb megtanultam egy idősebb lóval, hogy hogyan érkezzünk arra a lábra amelyikre én szeretném, azzal ment is, ugyanezt próbálom most is, de nem megy sehogy.


Nagyon megköszönnénk egy kis segítséget, mostmár bármit kipróbálok, lehet, hogy a problémát nem az ugrásnál, hanem még az előtte levő munkában kell megoldani.


2014. aug. 29. 21:01
 1/1 anonim ***** válasza:

Arra a lábra érkezik, amelyik neki kényelmesebb, vagy, amelyiket te tudat alatt "megnyomod" kicsit. Ergo simán lehet, hogy csak te vagy jobb lábas-kezes, és tudtodon kívül azt súgod neki, arra a lábra landoljon.

Gyakorolj vele egyébként sok ugrásváltást, rúd felett, egyenes vonalon, átlón, vagy váltsd a köröket felett akár.

Aztán közvetlenül az ugrás után kérj tőle ugrásváltást. Ha már jól megy, akkor kérhetsz tőle az ugrás felett is, addig semmiképp. Ahogyan az elsős gyerektől sem kérheted egy hét után, hogy legyen már oly kedves, és diktálás nyomán írjon le neked olyan 5-6 oldalt...

2014. aug. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!