Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mikor rúg a ló? Barátságos ló...

Mikor rúg a ló? Barátságos ló rúghat például tisztítás közben?

Figyelt kérdés
2014. aug. 30. 08:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Rúghat, ha megijed, vagy fáj valamije. Tapasztalataim szerint barátságos ló nem rúg tisztítás közben.
2014. aug. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

A barátságos és a tisztítás közben rúgós jellemvonások nem zárják ki egymást. :)

Lehet,hogy bújik,ha simogatod,azonban,ha a lovat rossz élmény érte patakaparás,körmölés vagy patkolás közben,nem biztos,hogy a lábait kézséggel odaadja.

Tisztítás közben a lovak nem szoktak megrúgni,nem is tudnának nagyon.A lovak inkább élvezni szokták a tisztítást,persze vannak kivételek,de egy barátságos ló nem fog rögtön beléd rúgni,miközben tisztítod,ha fáj neki,akkor már inkább hátrakap vagy konyít :)

2014. aug. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért rúg a ló, amiért harap a kutya. Általában védekezik, vagy megijed, esetleg a mén erőfitogtatáskor, de a csikó vagy a fiatalabb lovak ha játszanak, engem már rúgott meg csikó, mert játszott, szerencsére elég kicsi volt, nem fájt. Az anyját pucoltam, ő meg bulira vette a dolgokat, és azt hitte egyenlő erőviszonyban vagyunk. De mondjuk egy 1 éves csikó megrúgna, azt hiszem mehetnék a kórházba. De én úgy tapasztaltam, hogy egy 1 éves csikó azért már nem bohóckodik így az emberrel. Barátságos ló is megrúghat, bár engem a 9 év alatt egy se tette. Amiken gyerekeket meg nagyon kezdő lovasokat oktatnak, azok olyan szelídek, hogy némelyik mellett bomba robbanhatna, akkor is állna egy helyben. Én találkoztam olyan lóval, amelyiknek a hasa alatt rohangált a 3 éves gyerek, de olyannal is, amelyikhez be se lehetett menni a boxba, mert már rúgott. Ez neveltetés, és persze ezek a lovak azért ilyenek, mert a gazdája verte, rosszul bánt vele. Tudod: nincs rossz ló,csak rossz lovas. És ez tény! ... A lényeg, hogy ne menj a ló mögé, akkor se ha szelíd.

Illetve még megjegyzem, hogy fajta függő, milyen az állat, egy arab telivér nagyon szelíd, de egy angol telivér már hisztisebb. Illetve a pónik tudnak rendkívül gonoszak lenni. Mondjuk én mindig "behízelegtem" magam nekik, volt hogy bementem olyan lóhoz, amelyik rúgott, harapott. Tömtem almával meg répával, aztán simogattam, kihoztam a boxból, kivittem pucolni - mert a boxban rúgott csak, kivittem a legelőre, sétáltam vele, aztán engem már a boxban se rúgott meg. A ló hihetetlen okos, tudja ki a rendes. ... és ami még fontos, legyél határozott, mert bizony tényleg túl okos. :D :D sorolhatnám hogy képes hülyének nézni az embert

2014. aug. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Felek moge menni, es a farkat tisztitani,azt meg vagni is kene egy kicsit,mert kocos. Nem csutakoltam meg lovat, de lattam mar, hogy kell szakszeruen. A lo szeret engem,altalaban jon ha meglat es elvezi ha simizem. Az arcat nem engedte, hogy nedves ruhaval tisztitsam,kapkodta a fejet, orrat. Pedig igazan mindenre figyeltem, beszeltem hozza,finoman erintettem,nem csopogott a viztol a ruha, langyos volt,megsem preferalta valamiert.
2014. aug. 30. 10:08
 5/16 A kérdező kommentje:
Na igen,o poni,hallottam, hogy ok "sunyibbak", mint a rendes lovak. De o gyerekek kozeleben elt, nekem is van 2, ha a kicsi hangos, vagy hirtelen kialt,nem ijed meg,nem latom, hogy idegbeteg lenne. Volt olyan, hlgy idegen kisgyerek fogta magat es felpattant a hatara. Meg se moccant. Akkor nem rug ki oldalra ha a farat kefelem?
2014. aug. 30. 10:13
 6/16 anonim ***** válasza:
31%

A farkát a ló mellett állva ki tudod kefélni. Állj mellé oldalról, finoman húzd magad felé a farkát. Ha nincs ellene kifogása, akkor nyugodtan tisztíthatod, vághatod.

A ló nem tud oldalra rúgni, csak hátrafelé.

2014. aug. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Koszonom a hasznos valaszokat es a segitseget. Egy utolso kerdes: a sorenyet folyo vizzel mossam? Illetve azt is levagnam egyenesre,mert hosszu es csunya a vege,es elol is ( hirtelen nem ugrik be a "frufru" neve).
2014. aug. 30. 10:38
 8/16 A kérdező kommentje:
Na, tul vagyunk a tisztalkodason, nagyon szepen turte,megkockaztatom, hogy elvezte is. Vakaroval,kefevel atdorzsoltem es nedves ruhaval attorolgettem a testet. Megmostam a sorenyet,szepen levagtam, a farkat is hagyta,atkefeltem,levagtam. Mostmar szep,ugy nez ki,mint akinek van gazdaja. :) Soha nem csinaltam meg ilyet,de szerintem ezt a melot maskor sem adom ki a kezembol :))))))))
2014. aug. 30. 12:55
 9/16 anonim ***** válasza:
Ezzel tudnék vitatkozni, az enyém úgy rúg oldalra, mint a parancsolat :)
2014. aug. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Még szép, hogy tud oldalra rúgni, nem is akármilyet.


Nem tudom, mit értesz barátságos alatt... A lovak arra reagálnak, ami éppen velük történik. A legjobb szándékú ló is kimutathatja, ha fájdalma van, vagy kellemetlen számára valami ápolás közben, pl. fájó hát, hevederhely, csiklandósság és a közlés történhet többek között sunyítással, lábemelgetéssel is.


Az enyém is mutogatta a lábait, mikor megvettem, ápoláskor, nyergeléskor, aztán megbeszéltük a dolgot. Nem vertem el, ahogy itt tanácsolni szokták, hanem türelemmel és következetességgel hozzászoktattam.

2014. aug. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!