Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Évi lovas kiadások?

Évi lovas kiadások?

Figyelt kérdés

Na akkor,ha jól tudom...


-évente tetanusz és lóinfluenza ellen be kell oltani.

ez mennyibe kerülne?


-csak tavasszal és ősszel kell féreghajtózni,vagy inkább többször?Hány havonta?


-kötelező vérvizsgálatokat egy 4 éves csikónál is kell végezni,ugye?mennyibe kerülne? (azt tudom,hogy aki nem versenyzik,annak 3 évente szükséges)


-lóútlevél készítéshez és chipeléshez kit kell kihívni szabolcs megyében?vagy minek nevezik,aki ezt rendezi?

mennyibe kerül,hogy 1 lóhoz kijöjjön? És mennyibe kerülnének a papírok meg a chip?


-körmölni hány havonta kell?ha a ló patája repedezik,akkor heti 3 patazsírozás segítene rajta?


-megéri megpatkolni egy olyan lovat,aki sokat fog terepezni,kemény talajon?nem fog versenyezni,lovagolni pedig heti 3-5 alkalommal fogják?


köszi! :)



2014. aug. 30. 10:08
 1/4 Janka néni ***** válasza:
24%

Úgy látom a tartási költségeket ismered, mert azt nem soroltad fel (takarmány, alom, ápolás, víz, istálló-fenntartás stb.)

Amit felsoroltál főleg a következőktől függ:

- a tartás helye (városi vagy tanyasi környezet)

- a kapcsolat az állatorvossal (ha állandó orvossal dolgoztatsz, olcsóbb)

- a körmölésre, vasalásra ugyan ez igaz

- a Mezőgazdasági Hivatalok járási kirendeltsége az illetékes, de van, hogy az állatorvos is elrendezi.

Mindent egybevetve évi ezek a költségek (a tartást nem számítva) havi átlagban kifejezve: 50.000 - 75.000.- Ft lehet nyilván lovanként.

2014. aug. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én itthon tartom a lovam:

Az etetés nyáron kb semmibe nem kerül mert legel , de ugye célszerű ilyenkor meg venni a szénát/szalmát/zabot stb. Egy körbála felénk 5ezer ft és mindig többet veszünk mert sosem tudhatod meddig tart a hideg, de nyáron se árt ha van mert nem tudhatod hogy mennyire lesz rosz az idő hogy tudod legeltetni.

-Én is csak terepezek de patkoltatom mivel felénk azért eléggé rosszak az utak (Bükk) és kb 4-5hetente jár a kovács egyé láb problémák miatt.(amúgy olyan 6-8hetente kellene)

- Az orvosi költségek szerintem minden orvosnál más , hogy mennek


- Én veszetségre is oltatom mivel karámban van és rendszeres látogatónk 1-2 róka

- én tavasszal és ősszel féreghejtózok csak

- Ha semmi papirja a lónak akkor az útlevél és a csippelés nagyon költséges lesz :S Én már nagyon rég csinálltattam akkor 25ezer forint volt ha jól emlékszek.

- ha nagyon repedezik/száraz akkor zsirozás előtt célszerű áztatni a patát azután zsirozni és ügyelni arra hogy a pata mindig tiszta legyen. Illetve valami plusz vitamint adni neki

2014. aug. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az oltás nálunk idén az orvos költségével együtt 5.000 Ft volt (tetanusz+influenza)

Kétszer elég féreghajtózni, max háromszor.

Igen, kötelező, ha papírok nélkül kerül hozzád célszerű az első évben megcsináltatni neki a vérvételt és az oltásokat is biztos ami biztos. (Ugye, csak akkor oltanak, ha negatív a véreredménye.)

A megyei lótenyésztő felügyelőt kell kihívnod (miután megjött a vérvizsgálat eredménye). Ez nekem 9.000 Ft-omba volt kiszállással együtt. Sütve már volt a lovam, de csak CSBJ-e volt. A papírok idén lettek készítve. Az áruk (útlevél, 4 ősi soros) kb. 12.000 Ft volt. Postával együtt. (+ 3 hónap, mert elszúrtak valamit a nyomtatásban -.-")

Én 2 havonta körmöltetek kiszállással 7-8.000 Ft. Attól függ mennyire reped, kérdezd meg a kovács véleményét.

Szintén kovács tudja megmondani. A kemény talaj nem is akkora gond, de a sok aszfalt már zavaró lehet ilyen szempontból.

Itt pedig a felügyelők listája és egyéb elérhetőségek a lóútlevél iroda kapcsán:

[link]

[link]

A kellő nyomtatványok is itt letölthetők.

2014. aug. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2014. aug. 30. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!