Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kezdő lovagolni tanulók...

Kezdő lovagolni tanulók gyakran esnek le a lóról?

Figyelt kérdés
Nemsokára járni fogok lovagolni, de nagyon félek, mert nagyon ügyetlen és puhány, edzetlen vagyok.
2014. aug. 30. 12:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha magambol indulok ki igen. :D Ugy egyebkent nem nyugi.Elofordul de nem gyakori.Ez resze a tanulasnak.
2014. aug. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 KGabi0000 ***** válasza:
Nem,szerintem sokkal gyakoribb az,ha valaki haladóként esik.Egyéként a kezdők esései egyáltalán nem fájdalmasak,hiszen általában nyugodt és könnyen lovagolható lovakat adnak a kezdőknek,ezért kevesebb az esés lehetősége,de még lépés,ügetésben is csak max. leponnyanni tudsz.
2014. aug. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
30%

Erről a tegnapi vágta jut eszembe.

A ló egy fa felé vágtázott (mint őrült).

Én jobbra ugrottam le,ő barra ment,mikor már csak 1 méter volt hátra.

Szóval a haladók megtanultak "jól esni" vagy "megfelelő helyzetben leugrani" a lóról.

A kezdő esések amúgy sosem olyan fájdalmasak,mint amikor már sokat bevállalsz.

2014. aug. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
és te előző ezzel a sztorival haladó volnál?
2014. aug. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Van aki sokszor leesik, vagy úgy alakul. Láttam már halál nyugodt paciról is leesni ügyetlenebb félősebb lovast. Én hivatalosan nem edzőnél tanultam, hanem otthon, egy jó nyugis sodrotton, aki azóta is boldogan él velem. Hát rajta már profin tudok menni, de nem mondom biztosra hogy egy másik lovon milyen lenne, szóval én ha úgy nézzük nem is tudok olyan jól menni. Erről a sodrottról 4x estem le, akkor is az én hibámból, de nem volt vészes vissza ültem gyorsan.
2014. aug. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hármas, és ez szerinted így van jól? Hogy ilyen szituációban "tanul meg" az ember esni?


A kezdők nem sokat esnek, mert nem kockáztatnak, az oktató pedig úgysem viszi bele őket rizikós szituációba, ha nem muszáj. Később, nagyobb képességű lovakról, esetleg csikókról, vagy saját lóról sokkal gyakoribbak az esések.

2014. aug. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
En amikor kezdo voltam egyszer sem estem le a lórol. Sztem ugy leesni h futoszaron van a lo nagyon nehez...foleg h hajtjak es nem neked kell... szoval en ink haladokent szoktam leesni. Tehat nyugi nem.
2014. aug. 31. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ne aggódj kezdőként én sem estem le a lóról soha.
2014. szept. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!