Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ismertek könyveket, amelyek...

Ismertek könyveket, amelyek segítségével trükköket lehet tanítani a lovadnak?

Figyelt kérdés
Igen, én showműsorozni akarok, igen lehet ennek semmi haszna nincs, de én akkor is szeretném. Ez a célom: előadás a lovammal, lovaglás felszerelések nélkül, lefektetni egyetlen mozdulattal. Léteznek online vagy írott segítségek ilyen út bejárásához?

2014. aug. 31. 21:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Megtanulsz könyvből lovagolni? Nem.

Ez ugyanúgy egy kiképzési mód, ahogyan lovagolni, belovagolni, vagy pl. csikós lovat lovagolni, stb. sem tanulsz meg könyvből, ez sem fog menni. Nem akarlak elkeseríteni, szerintem tök jó, hogy tudod, mit akarsz, és van célod, de sajnos ez mind olyasmi, amit nagyon nehéz egyedül csinálni, és sajnos igeniel lehet rontani.

Olvasd el, és nézd meg azokat az anyagokat (könyv, DVD) amiket Parelli és Monty Roberts kiadott. NE vedd ezeket szentírásnak, csak alapnak, és mindig légy kritikus (ne csak ezekkel kapcsolatban, minden mással szemben is: van, hogy el kell térni, egyénre, lóra szabni a dolgokat).

Egyébként én bátran merem ajánlani Tászler Melindát, vagy Hamza Viktóriát, nagyon, de nagyon ügyesek, talpraesettek, és tényleg értik is azt, amit csinálnak. Bátran fordulj hozzájuk, segítenek.

Esetleg, ha van rá pénzed, és nem is sajnálod, akkor Mészáros Gyula... Bár vele sok tapasztalatom nincs.


Ami még a könyveket illeti, ha olvasol angolul is, akkor van miből válogatni akár (pl. Robert Miller), magyarul kevés dolog jelent meg.

Még egy dolog: klassziuks iskola! Nem megkerülhető, és rengeteg látványos eleme van annak is, és mivel az idomítás nem megkerülhető semmiben sem, ami a lóval kapcsolatos, így érdemes behatóbban tanulmányozni. Főleg, hogy ennek a célja a végletekig engedelmes, és a minél hosszabb használati élettartamú ló "kialakítása". Ez a Te célod is, végső soron, az eszközeid lehetnek mások, de az alapvetéseket figyelembe kell venni.

2014. aug. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nincs show klaszikus kiképzés nélkül. Majd ha olyan szinten képzett lesz a lovad, hogy gyakorlatilag testsúlyra, derékra is megcsinál mindent, akkor leveszed a kantárt és így gyakorolsz tovább. De ne fizess szemfényvesztőknek, nem éri meg. Fizess jó edzőknek, kapj te és a lovad is a legmesszebbmenőkig szuper klaszikus kiképzést, aztán mehetsz showműsorozni.
2014. szept. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!