Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tudnátok tippeket adni lovastú...

Tudnátok tippeket adni lovastúrához (vadászlovagláshoz)?

Figyelt kérdés
Pár hét múlva megyek életem első lovastúrájára. Mire kell ügyelnem? Kb. 50 paci lesz, az én lovam nem ellenszenves és nagyon nyugodt, de mégis mire vigyázzak?

2014. szept. 6. 12:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Legyél jó kondiban, mert fárasztó lesz :)

Vadászlovagláshoz illik szépen megjelenni, tehát mintha egy versenyre készülnél. A lovat is ugyan úgy fel kell készíteni, legyen edzésben. Túl sok cuccot ne vigyél magaddal, mert csak útban lesz - kaját meg innivalót gondolom úgyis kaptok.

Jó lovaglást! :)

2014. szept. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Készítsd fel az idegrendszered, mert 50 ló már komoly mennyiség. Mi 20-an mentünk 20 km-t és a lovam az totál kikészült tőle meg én is. Mivel a lovam az átlagnál hosszabbakat lép, egy lassú alaptempóban is gyorsabban halad, mint a többi, ezért állandóan a másik ló seggéből kellett mindig kihúzni, mert lassúak voltak. Aztán ha állandóan húztam, hogy lassítson, akkor meg tiszta ideg lett.

Ennyi lovas közt biztos lesz 1-2 vagányabb, aki előszeretettel rúgja fel a rendet. Én a "nem szeretek ügetni, inkább vágtázok" fajtát utálom a legjobban, mert az összes ló menne utánuk.

Túrára érdemes olyan nyerget vinni, amin vannak hátul karikák, hogy egy esőponcsót meg egy táskát fel tudj csatolni, táskába legyen víz meg csoki, így kibírható az út.


Vadászlovaglásra (rókaűzésre) pedig illik kiöltözni, mintha versenyre mennél, és a lónak is csilli-villinek kell lennie. Persze ez meg arról szól, hogy csuma vágtában mentek árkon-bokron át.

2014. szept. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!