Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ridegben tartott lonak, ahol...

Ridegben tartott lonak, ahol nagy a fuves terulet es por van ( homok, nem fold), milyen gyakran kellene a patajat kaparni?

Figyelt kérdés
Az istalloban szinten homok,forgacs es szena.
2014. szept. 8. 21:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem meg ilyen környezetben is ra kene vetni naponta egy pillantast
2014. szept. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ezt nem igazán értem. most akkor van istálló, vagy nincs? mert ha van, akkor az már nem rideg!


jó lenne, ha naponta ránéznének, de akkor sincs semmi, ha 1 hétig nem néznek rá, kivéve, ha épp valami kőbe/tüskébe lépett, de az látszik, mert akkor sántít.

ha patkolva van, télen könnyebben berohad (főleg a hókivető miatt) homok ide, vagy oda.


de sok függ attól is, hogy mennyire érzékeny, vagy rohadásra hajlamos a patája.


ha istállózva van, akkor fontosabb kaparni, mert akkor tutira belelép a trágyába és nem "mászkálja ki".

2014. szept. 9. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk ridegben vannak, van 1 beálló, de nem nagyin használják. Semmi baja nem lesz ha mondjuk nem kaparod ki 1 hétig, ha van valami, úgyis látod rajta. De az a jó, ha minden nap ki van, vagy ahányszor csak tudod.
2014. szept. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk a ló nem sokat dolgozik, van, hogy csak heti 2 alkalommal tudjuk mozgatni, így pucolva is akkor van, illetve a patája kikaparva. Viszont jó dolga van, mert egy nagy legelőn van kint ridegben. A talaj agyagos, szárazon kemény, esőben "vendégmarasztaló".
2014. szept. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm. Igen,nem istálló,egy állás van neki,ki-be járkálhat. Nem sokat van bent,de oda potyogtat. :)
2014. szept. 9. 20:11
 6/6 anonim válasza:
Legalább heti 3x.
2014. okt. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!