Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szeret a lovam?

Szeret a lovam?

Figyelt kérdés
Van két lovunk, az egyik az apukámé, a másik pedig az enyém. Úgy érzem apukám lova jobban szeret engem, mint a sajátom. Már csikókora óta nálunk van (most 12 éves). Mondjuk mielőtt hozzánk került rosszul bántak vele, de az már elég régen volt. Határozatlan vagyok? Mit tegyek? Én úgy szeretem őt! Egyáltalán tudnak szeretni a lovak? Minden választ köszönök előre is.

#ló #lovakkal való bánásmód
2014. szept. 11. 13:18
 1/7 csabika1971 ***** válasza:

Természetesen lovak képesek a szeretetre, nagyon intelligens állatok (közel mint egy kutya).

De tény a lovakhoz érteni kell, és sajnos én nem értek.

Ezért ebben a témában biztosan találsz nálam okosabbat.

Mert lennének ötleteim, de azok csak találgatások és nem tények.

2014. szept. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Szerintem is tudnak a lovak szeretni,csak nem voltam biztos benne. Sajnos én sem értek túlságosan hozzájuk. :( De azért köszönöm:)
2014. szept. 11. 14:15
 3/7 KGabi0000 ***** válasza:
Igen,tudnak,de a fajtársaikhoz jobban kötődnek mint a gazdájukhoz,nekik inkább fontosabb,hogy egy másik lóval együtt legyenek.Persze attól még szereti a gazdáját,felismeri,boldog vele,ha úgy van nevelve szófogad neki,de egy ember nem tudja pótolni egy fajtárs társaságát.
2014. szept. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%

Nem tudom, lehet hogy én nem vagyok ilyen érzelgős fajta, de szerintem az ember által értelmezett szeretetre a lovak nem képesek. Inkább nevezném ezt tiszteletnek, bizalomnak, főleg bizalomnak, amikor a lovad teljesen megbízik az ítéleteidben.

A másik amit szeretetnek gondolnak az emberek az a nasi keresés...

2014. szept. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%
egyetértek az előttem szólóval.A Lovak inkább tisztelik az embert.Olyan szeretetet nem éreznek az ember iránt,mint te a lovak iránt.Ők inkább tisztelik és (jobb esetben) bíznak az emberben. Ezt sokszor hallottam ,és ezt logikusnak találom ,de ha rosszul tudom,akkor javítsatok :) 22/L
2014. szept. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A ló szigorú hierarchia szerint él. A barátság ugyebár egyenrangúságot feltételez - de náluk ilyen nincs. Vagy alatta vagy, vagy felette. Ha alatta, az komoly baj, és rengteg baleset, veszélyes helyzet eredhet belőle, ha felette, akkor viszont van miről beszélni.

Ha elismer téged felette állónak, akkor titsztel. E mellé szeretnéd, hogy egyúttal bízzon is benned. Létezik egyfajta ragaszkodás, hiszen a legtöbb ló szereti, ha nem neki kell a főnöknek lennie (még a domináns alkatúak is! Náluk csak arról van szó, hogy nehezen bíznak meg másban, aki náluk gyengébb, akár csak jellemre is, mert nem hiszik el, hogy ő képes lenne biztonságot garantálni nekik, megvédeni őket, megmondani, mikor, merre szaladjanak, ha kell, stb), szívesen megválnak ettől a tehertől, és nagyon ragaszkodnak az új, választott főnökhöz.


Hogy mi a tuti recept? Semmi, nincs ilyen. Legyél vele sokat, foglalkozz vele, vagy néha csak ülj le mellé, amíg legelészik, ne mindig ő csinálja, amit te akarsz, a kapcsolatnak jót tesz, ha néha azt is lehet közösen, amire ő vágyik. Akár el is viheted kézen legelni, stb.

2014. szept. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon-nagyon köszönöm a válaszokat. Ebben a szeretet dologban én sem vagyok biztos.

Az apukám lovával van együtt, szóval nincs egyedül. Attól félek, h nem bízik meg bennem eléggé. Az utolsó válaszoló tanácsait pedig mindenképpen kipróbálom. :)

2014. szept. 12. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!