Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van egy ló, aki képes rám...

Van egy ló, aki képes rám támadni és harapni. Én barátságos vagyok vele! Nem tudom mi a gond! Szerintetek mit tegyek? Hogy férkőzzek a bizalmába? Lehetséges ez egyáltalán?

Figyelt kérdés

#agresszív ló #szelídétés
2014. szept. 11. 19:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Egyszerűen érzi ,hogy paliravehet mert nincs részedről következménye. Lépj fel vele szembe erélyesen és kész a megoldás.
2014. szept. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%

Azért jó lenne különbséget tenni a között, hogy a ló fél, és önvédelmi reakciót produkál (pl. HOL van az eset, bokszban, karámban, legelőn, van-e több ló, stb), vagy a dominanciáját fejezi ki, és erőszakosabb módját ávlasztja annak, hogy "odébb küldje" a delikvenst. Mert egy amúgy is félő, bizalmatlan lovat nem az év ötlete elseggelni. Meg nem is egyéletbiztosítás.

Egyébként meg szakembert kell megkérdezni, olyat, aki lehetőleg lát is titeket, mert látatlanban nagyon sok mindent lehet mondani...

2014. szept. 12. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindkettőtöknek! :) Próbáltam már vele kedvessen és szigorúan is ,de nem sok mindent segít!!Olyan mintha azt akarná,hogy én meg társa egy másik ló,akivel egyébként nincs nagy barátságban..alsóbrendűek legyünk nála!Úgymond "alatvalói" legyünk!De ezt semmi képpen hagyni NEM AKAROM NEKI!!
2014. szept. 12. 18:04
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Te legyel a fonok,ez nem lehet kerdeses a szamodra sem,te magad is erezd es hidd el,hogy, hogy o csak a masodik. Ha rugni,harapni akar,sajnos muszaj odacsapni,mert nagy kart tud okozni ha felulkerekedhet rajtad. Ha vegkepp nem megy,akkor szakember,edzo. Az en lovam is hasonlo, o a kaja osztaskor hulye,jott az edzo,elmondta, hogy mi mit tehetunk,de o fog jonni mig bele nem rogzul,hogy ki a fonok. Mert sajnos egy elrontott lo. Sok sikert neked,majd szamolj be,hogy alakul :)
2014. szept. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
44%
Nem fogod tudni megváltoztatni. Ilyen marad. Egyszer kell megmutatnod neki, hogy ki a főnök, utána tiszteletben tart, de figyelni kell, mert ettől még ha nem figyelsz, ugyanúgy rád fog támadni. Ez neki egy ösztön, amit nem lehet belőle kiszedni. Csak picit javítani. Ez olyan hogy gy tigrisből neveld ki a vadászösztönét.
2014. szept. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A tigris vadászik, mert ragadozó. A ló menekül, mert zsákmány. Természetes állapotában nem támad, hanem fut, ha mégis támad, annak komoly okai vannak. Igenis meg lehet győzni róla, hogy hagyja abba.


A hierarchia-kérdésnél meg nem muszáj elseggelni. Nyomás alá ell helyezni, és ha kell, szélsőséges mértékben fokozni azt, amígcsak ő nem enged. Ha enged, a nyomást azonnal beszüntetjük. Idővel kevesebből is ért. A többi lóval ő is így kommunikál - akinek a nyomására a többi enged, az mozgatja a ménest: ő a vezér.

Ehhez ha kell, ő is odarúg, persze - szélsőséges erőkig fokozza a nyomást.

2014. szept. 22. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
44%

Jah, majd összeseggelek a lóval és rúgdossuk egymást, hogy ki van előrébb a rangsoba.. Szerintem a ló nyerne.

De láttam már lovat mikor a legelőn megtámadta a kutyát és kizavarta. Pedig a kutya volt 500 méterre. A többi ló meg csak figyelte.

Erre varrjál gombot!!!

2014. szept. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Pont azt nem kéne csinálni. Épp azt mondtam, hogy nem megyünk, és seggeljük el ész nélkül a lovat, hogy hierarchiázzunk. Ez soha nem a tényleges fizikai erőn múlik, és régen rossz, ha az dönt. De igen, ha nem te vagy a rangsor élén, akkor ráb.tál, mert a ló viszont le fog állni veled rugdosósat játszani, hidd el. Sokkal jobban jársz, ha az elején tisztázod, hogy mit lehet, és mit nem. A nyomást pedig az egészen finomtól kezdjük, és ha kell, szélsőséges erőig fokozzuk. Igen, ha kell, én beleállok a ló szájába izomból feszítőzablával is, ha amúgy nem enged - de ha enged, azonnal engedek én is. Másképp nem lesz leheletfinom segítségekre is átengedő ló, mert a ló nem fog engedni, ha én megteszem helyette.

És nem fog tisztelni, bízni bennem akkor se, ha ész nélkül ütöm-verem, legfeljebbfélni tőlem. Az ilyen ló hagyja ott a lovasát úgy, mint a sicc, ha csak lehetősége nyílik rá.

2014. szept. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Azt megnézném hogy a lovam szájába hogy állsz bele feszítőzablával. Még ha sima zablával állsz bele a szájába akkor már Neked régen rossz. Olyan hátast dob, hogy csak úgy nyekkensz.
2014. szept. 23. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha enged sima csikózablára is, minek állna bele bárki is feszítővel? De ha arra nem enged, hanem ellentart, seggreül, megindul előre, bármi van, akkor igen, fokozni kell a hatást. Addig, amíg csak nem hajlandó engedni. Mert ha én engedek valahol, akkor azt fogja megtanulni, hogy nincsi s más dolga, mint ellentartani, valahol majd jön úgyis az engedés...
2014. szept. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!