Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovam utálja a kantárt. Megoldás?

Lovam utálja a kantárt. Megoldás?

Figyelt kérdés
Sziaszok. Van egy 4 éves sportpónim... elsö nyergelésen tulvagyunk minden okés.. de a kantárt utálja.. meglátja elszalad.. ha bezárom a boxába belépek hozzá elkezd forogni hogy véletlenül se tudjam rátenni.. miután sikerül ráraknom utánna minden okés mint ha mi sem történt volna.. próbáltam jutalomfalattal mindennel.. most már kezdi a kötöféknél is ugyan ezt a játékot.. mit csináljak? egyszerüen behisztizik... nagyon akaratos, makacs póni...

2014. szept. 12. 13:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%
Sok ló nem szereti. Enyém se szerette. Ki hogy banio vele. Van aki oda vag neki és felém miatt megszokja és felveszi. De persze ez se elsőre. De én úgy tettem rá szépen, úgy szokattam rá h vittem répát. Óvatosan megprobaltam rá tenni. Répát is adtam közbe ha úgy volt. A lényeg h végig tok higgadt kell lenni.
2014. szept. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
kajával is próbáltam úgyan így.. de ilyenkor se lócsoki, se répa, se alma, se táp nem kell neki.. csak nehogy rárakjam..
2014. szept. 12. 13:19
 3/12 anonim ***** válasza:
47%

legyen kikötve borjúkötéllel, hogy ne tudjon kifordulni, nem ám csak úgy szaladgál a boxban közben!


és türelem, nyugalom, nem szabad felhúznod magad. ha 20 perc akkor 20 perc, ez az idő rövidülni fog. valószínűleg rossz élménye volt. simogasd a fejét nyugodtan és egyre közelítsd a kantárt. ha elkapja a fejét kezded előröl. odatartod a kantárt a fejéhez, ahogy felraknád, és közben simogatod a fejét. ki kell várni, míg lehiggad.


verni semmiképpen sem érdemes ilyen esetben, mert csak magad ellen dolgozol, úgy még kevésbé fogja hagyni.

2014. szept. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
igen, általában 25-30 perc mire felimádom rá. megütni nem fogom, tisztában vagyok vele, hogy az ellenkezőjét érem el azzal..
2014. szept. 12. 14:04
 5/12 anonim ***** válasza:
sajnos tényleg nem lehet mást tanácsolni, mint hogy türelem és kitartás. jól csinálod!
2014. szept. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A jutalom falat szerintem elég rossz ötlet.

Kérdés, hogy a póni ilyen szeleburdi vagy neked nincs még elég tudásod, esetleg nem vagy elég határozott hozzá.

Ha a kötőféket tűri/tűrte, akkor próbáld meg zabla nélkül ráadni a kantárt.

Lépj oda mellé (mivel alacsony viszonylag) könnyen áttudod tenni a jobb kezed a tarkója felett, ha elkezdi emelgetni szép lassan csitítgasd, simogathatod a fejét is, hogy megnyugodjon. Ha már szépen leengedte a fejét (amit minden jól képzett lónak illene tudnia!), akkor óvatosan próbáld rárakni a kantárt, ha elkapná a fejét vagy megindulna előre, akkor a bal kezeddel rátudsz fogni az orrára, hogy megfékezd. Nyugtasd újra, ha sikerült rárakni, vedd le. Idővel növeld az időtartamot amíg rajta van.

Zablát megpróbálhatod először csak külön a szájába tenni, úgyhogy rajta a kötőfék. Vigyázz, hogy ne koccanjon a fogához, ne legyen rossz élménye. Esetleg kend be egy nagyon kis mézzel, vagy rakd egy kis langyos vízbe, hogy ne a hideg fémmel találkozzon először.

Sok sikert! :)

2014. szept. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kenj egy kis almát a zablára.

Mikor elindulsz felé,tedd a hátad mögé a kantárt.

Fogd meg,simogasd meg,majd óvatosan vedd elő,mikor meglátja,szagoltasd meg vele,majd simogasd meg,és tedd megint magad mögé.

Szánj rá egy napot,h ezt megcsinálod vele párszor,aztán csak tedd fel rá,hagyd,hogy szórakozzon az almás zablával,majd vedd le róla.Közben simogasd.


Egy idő után nem kellesz almázni a zablát,a ló mégis 'örömmel' fogadja majd a kantárt,mivel jó emlékek fűződnek majd hozzá.


!!! Mindenképpen fontos,hogy az első pár alkalmat rá kell szánni arra,hogy elfogadja,és akkor nem szabad dolgozni vele,sőt először sétáltatni sem kell.Hagyd nyugodtan,fogadja jónak !!!


Az én lovam ezek után magától kapta be a zablát,mostanra semmi probléma nélkül beveszi a szájába a zablát.

Érdemes még megnézni,hogy nem-e kezdte ki a száját,nincs-e a fogával valami,vagy hogy régebben nem-e volt valami rossz élménye ezzel kapcsolatban.

2014. szept. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Meg mivel már kezdi a kötőfékkel is, figyelj a fülére! Lehet, hogy a fülét félti, pl. van, aki úgy rakja rá a lovára a kantárt, hogy jól megcsavarja a lova fülét, ezzel ott tartva az állatot - igen, aki eztán sikítva menekül, ahányszor csak meglátja a "kínzóeszközt", amivé a kantár válik a szemében. Szóval pl. ilyemsi is állhat a háttérben, sajnos láttam már ilyet, aki "lovakat tör be", és saját bevallása szerint profi - első kantározást így intézte.


Másik, rakd rá zabla nélkül, egyik oldalonk icsatolva a zablát, ha a kantár már rajta, akkor húzd be a szájába a zablát.


Jutalomfalatot semmi esetre se akarj neki adni addig, amíg ő rohangál fel-alá, meg fáramászik, és társai, mert pont, hogy ezt az ideges, kapkodó, világból kirohanó mentalitást jutalmazod meg, hogy ez az, amit szeretnél, ezt csinálja legközelebb is. De hát te nem erre vágysz. Nr adj neki semmit - ha megnyugszik, de tényleg lenyugszik, és nyugodtan áll, akkor simogasd meg, vakard meg a sörényélét, és akkor esetleg kaphat valamit, de ne tömd ki minden alkalommal valami kajával. Csak erősítsd meg benne, hogy ez a nyugodt, békés állapot az, amit te szeretnél.

Egyébként meg nyugalom, következetesség és türelem. Ha elveszted a fejed, akkor ő is el fogja.

Lehetséges olyan eset, amikor egy atyai pofon elkél, de a hasonló esetek 99%-ban csak ront a helyzeten, úgyhogy így látatlanban én nem ajánlanám.


Másik dolog, ha már rajta a kantár - vidd el legelni, kézen! Ezzel kösse össze, rákerült, és mehetett legelni, tök jó volt, nem volt munka, legleés után levetted, és ment pihizni.

2014. szept. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kösd ki két oldalról kötőfékkel és csatold le az orráról a pántot, hogy csak a nyaka legyen kikötve. Így szabad a feje, de mégis ki van kötve. A szárat rakd a nyakába, alulról átnyúlsz a jobb oldalra és megfogod vele az orrhátát, hozzá a kantárat, a bal kezeddel pedig belerakod a zablát a szájába, közben a jobbat húzod felfelé és ráhúzod a füleire. Ha sikerült, akkor kapjon simogatást és dícséretet. Az egész határozottság kérdése.
2014. szept. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
14eve lovazok. volt mar dolgom nyers csikokkal. o egy 135cm magas poni akit ugy mentettunk meg. elozo gazdija verte. mostanra megnyugodott sot mar pofatlan es hisztis is.. ket honapja jatszuk ezt a konyorogve kantarozast es hidjetek el leirni konnyebb. :) eloszor a kantar fejet rakom ra (majd kihuzom alola a kotofeket) ztan jon a zabla.. no a hiszti itt ujraindul agaskodik kapkodja a fejet.. miutan betettem a szajaba megnyugszik es mint ha mi sem tortent volna neha lerag aztan annyi..
2014. szept. 12. 22:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!