Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a véleményetek a hackamore...

Mi a véleményetek a hackamore zabláról? Előny, hátrány?

Figyelt kérdés
2014. szept. 12. 15:27
 1/8 anonim ***** válasza:

A hackamore nem zabla.

Az orrhátra hátrafelé, a tarkóra lefelé ható nyomást gyakorol, ebből a szempontból a feszítőzablákhoz hasonló hatású.

Előnye? Lehellettel lehet a lóval kommunikálni folyamatos támaszkodás nélkül.

Hátránya: sok olyan lovas használja, akinek a kezébe, adott szinten képzett lovára nem való.

2014. szept. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Legnagyobb előnye, hogy nem zabla, szóval nincs a ló szájában, így érzékeny szájú, vagy fogproblémás lóra is rátehető, ráadásul minimális segítségekkel lehet a lóval kommunikálni. Ebben rejlik a hátránya is, nem megfelelő kezekben több kárt okoz, mint hasznot, szélsőséges esetben ugyanúgy okozhat fizikai kárt is, mint egy feszítőzabla pl.
2014. szept. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

első kommentelő

a hackamore az igenis egy zabla fajta....

2014. szept. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem szó szerint vett zabla, mivel nincs a ló szájában semmi. Lehet zablával kombinálni, ettől még ez maga nem lesz az, ahogyan pl. a kapicán is az orrhátra hat, mégsem mondjuk, hogy zabla...
2014. szept. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A hackamore zabla?? Te jó Isten....


Nem gondoltam volna, hogy ott kell kezdeni a választ, hogy zablának azt hívjuk, ami a ló szájáBAN van...

2014. szept. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Elnézést, hogy zablát írtam, de még nem igazán volt szerencsém ehhez, egy honlapon nézegettem zablákat és ott így volt írva.

[link]


Köszönöm a válaszokat'

2014. szept. 14. 13:01
 7/8 anonim ***** válasza:
A zabla kategóriában van, mert azonos a funciója. Ettől még nem zabla. A roppant leleményes "zabla nélküli zabla" megfogalmazás is elképesztő...
2014. szept. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
En nem szeretem, mert nem lehet kulturalt hosszhajliast/allitast csinalni vele, rotalja a lo fejet tarkobol. Ha kapicannal van kombinalva, ugy jo lehet, akkor a kapin van a tamaszkodas, a hacka meg olyan, mint a feszito. Szoval a cavemore a nagykantarral egyenlo, csak a lo szajaban nincs semmi.
2016. febr. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!