Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovamat egy szűk helyen...

A lovamat egy szűk helyen kell kivezetni a legelőröl és kétoldalt kerítés van mindig a falhoz nyom és sunyít a hasa mindig az "arcomba" van és múltkor már majdnem kinyomta belőlem a levegőt. Hogyan szoktassam le erről? (domináns)

Figyelt kérdés

2014. szept. 12. 17:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%

ne hagyd, hogy ő domináljon, ez nem csak a legelőre való kivezetésnél létfontosságú!!!


egyébként meg tanítsd meg vezetni normálisan, hogy utánad jöjjön, főleg ezen a kritikus helyen.


legyen nálad egy pálca, te mész elől és nem hagyod, hogy leelőzzön téged. bökd meg a szügyét a pálcával.


gyakorlási időszakban akár felkantározva is vezetheted, ha úgy könnyebb. ha nagyon jön a nyakadra akár még hátra is léptetheted.


pár alkalommal ha pálcával mindig magad mögé utasítod akkor meg fogja szokni, hogy nem nyomulhat a nyakadban.


ehhez nem kell más, mint magabiztosság, határozottság.


ne pánikolj, legyél nyugodt, végülis épp semmi izgalmas nem történik, csak vezeted a lovat. ha jön rád a szügyére húzol, hogy vegyen vissza.

2014. szept. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Menj elé és akkor nem tud oda nyomni. Ha meg a nyakadba megy, akkor kínáld meg pofonnal. Általában pár alkalom után tudni fogja, hogy mi az elvárt viselkedés. Persze amint jól viselkedik egyből dicsérd meg.
2014. szept. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
54%
Én mondjuk előtte a vezetést és a hátraléptetést önmagában, nyílt téren gyakorolnám, mielőtt felugrik a ló a kérdezőre egy két oldalról zárt "folyosóban".. Felkantározod, a fejét a válladdal egyvonalban vezeted, időnként hátralépteted, majd ha jól megy, irány az említett terület és ott is gyakoroljátok.
2014. szept. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi ha én megyek elől az úgy nem lesz olyan jó mert teljesen hülye lesz ha nem mehet elöttem;szinte helyben ügetésben jön mögöttem és a sarkamat letapossa és ha nem engedek( a fél sarkam már teljesen letaposva)akkor a vállamba csíp. Hogy neveljem meg nagyon erőszakos mint ahogy olvashattátok.
2014. szept. 12. 20:33
 5/12 anonim ***** válasza:
53%
Dolgoztam egyszer egy lovas helyen.Volt ott egy lipicai méncsikó,olyan 3 év körüli.Ott is egy szűk helyen kellett kivezetni és ugyanezt csinálta.Utáltam.Ágaskodóval vezettem ki.Mikor kezdte a letaposós cirkuszt,belerántottam az ágaskodóval egy keményet és szépen kijött.Egy alkalommal eljött segíteni a férjem.Negyven évet töltött a galoppon,tréningben lévő telivérekkel,látott már egyet-mást.Megkértem,vezesse ki a karámban ezt a lovat.Feltett rá egy kötőféket,mondtam,az kevés lesz.Elindultak,férjem elől a szűk helyen,ló nekiállt a szokásosnak.Mire életem jobbik fele könyökkel úgy verte orrba a lovacskát,hogy csak néztem.Attól kezdve elég volt a kötőfék is a kivezetéshez.
2014. szept. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
36%
Igen, ez tipikusan a dominanciájának a mutogatása. Gyakoroljátok tág helyen, hogy minden nyomásra, fordításra jól reagáljon, aztán két székkel (bármi van, azt el tudod lökni) gyakorolgassatok. Ha bepróbálkozik először egy taslit kapjon (akár kézzel, akár a vezetőszárral, a pálcánál az a baj, hogy általában attól kezdenek el tartani, nem téged tisztelnek) de ha ez sem elég és mégegyszer csinálja, akkor aztán kapjon vagy 5-6-ot (nem kell erőset, inkább csak gondolkozzon, hogy ki is a főnök)
2014. szept. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

egyszerűen pálcával nem engeded, hogy belépjen a személyes teredbe. ha túl közel van odavágsz neki, a szügyére lehetőleg, de a lábára is lehet, a fejét nem ajánlom, vigyázzunk a szemére.

nem tudsz valami hozzáértőtől valós segítséget kérni? mert itt írhatunk bármit, ha nem mersz odasózni neki és nem mered vezetni se a saját lovadat...

2014. szept. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Orrba vágni nem akarom... de ha meg a szügyére csapok( kipróbáltam már)akkor a homlokával/orrával a hátamba nyomul és fellök majd elöre üget. Mondom nagyon eröszakos de máshol nincs probléma;gyakorlásnál se csinálja de amint szűk a hely rögtön. Hogy neveljem meg? Akkor hova csapjak vagy egyáltalán oda kell neki vágni ilyenkor? Mert ő nálam erősebb és olyan hogy ha kell akkor ő gond nélkül megharap. Hogyan tudnám vele ezt lerendezni?
2014. szept. 14. 12:31
 9/12 anonim ***** válasza:
52%

Pedig akkor vágd orrba elég határozottan.

Ha "punci" vagy lerendezni a lóval a dominancia kapcsolatot, akkor ne tarts lovat! Látszik az írásodból, hogy félsz tőle, ha félsz, akkor az ő dominanciáját erősíted meg.

2014. szept. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz egy kiadós orrbavágástól.Ha ez így folytatódik,neked viszont lehet.Addig hagyod rá a dolgokat,míg egyszer kórházba nem juttat.
2014. szept. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!