Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen edzést ajánlotok egy...

Milyen edzést ajánlotok egy lovasnak?

Figyelt kérdés
A lovasedzőm szerint nem vagyok elég erős, ugyanis hatalmas (kb.180-185 marmagasságú) lovon lovagolok és egy kicsit erős nekem. Az a baj, hogy túl sok időm sincsen a suli miatt pl konditerenbe járni. Mit tudtok ajánlani?

2014. szept. 12. 23:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ha eleget lovagolsz, hozzáerősödsz a lóhoz.
2014. szept. 13. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az régen rossz, ha egy lóhoz erő kell. Ilyen oktatónak nemhogy nem edzenék, nem is lovagolnék nála.
2014. szept. 13. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Csatlakozom. A lovaglás nem erő, hanem ész, gondolkodás, tudás, gyakorlat kérdése. Erőnlété igen, de az már más tészta.
2014. szept. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Mihez nem vagy elég erős? Nagyon belerakja a fejét a szárakba és nem tudod megfogni, vagy eleve azzal is baj van, hogy egyáltalán odafogd magadat a ló oldalához a lábaiddal és ne pattogj, helyesen ülj és mozogj?


Egyébként lovagláshoz a legjobb edzés tényleg a sok lovaglás, de ha ez a hatalmas ló még túl sok neked, miért nem nyergelsz át egy másik, kisebbre? Nem muszáj rögtön a legnagyobb lovon kezdeni, a ló-lovas párosításban nagyon sok múlik a méreteken is!

2014. szept. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én azért nem értek teljesen egyet az első kettő válaszolóval. Ha valaki szottyadt, és semmi izma nincs, mégis hogy ül helyesen? A lovaglásnak is megvannak a maga "izmai", ez is sport...


Azt is figyelembe kell venni, hogy az elsődleges szempont tényleg a puha támaszkodás keresése. De nem minden ló közlekedik a tanulók alatt iskolájármódokban... he ha a ló ráfekszik az ember kezére, akkor annak ellen kell tartani, előrehajtani, stb. Ezt az állapotot meg kell szüntetni, de azzal, hogy semmit nem tartok ellen, semmit nem is érek el. Az ellentartáshoz pedig erő kell.


Azzal viszont egyet értek, hogy ügyesség, elengedettség kérdése nagyrészt. Különben nem lennének 60-70 éves nagy mesterek, ha csak az izomzaton múlna.

2014. szept. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha a kérdező is 185-190 tájéka, akkor pont jó méret az a ló neki, nem kell visszamenni a pónihoz.

Erő maximum ahhoz kell, hogy feljuss a lóra, de még az is megodlható dobogóval. Erőnlét kell, mert mégiscsak edzésről van szó, amit ki kell bírni, de egyébkét a ló megfogásához, elindításához, a lovon üléshez (bármely jármódban) nem szükséges különösebb erő. 5-6 éves kislányok szerinted izomerőből fognak meg adott esetben akár egy 170 centis nagylovat is? Vagy egy széles, erős haflingit, stb? A lovat kell érzékenyíteni, hogy jól reagáljon a legfinomabb segítségekre is. AZ már régen rossz, ha izomerőből kell beleállni a szájába, vagy úgy döngetni az oldalát, mint a vészharangot tűz esetén...

2014. szept. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Persze, hogy a legfinomabb segítségekre is reagálnia kell. De addig el kell jutni. És ha nem reagál? Akkor megállt a világ? Ha először bele kell állni a szájába, akkor bele kell állni, egészen pontosan addig, ameddig nem enged, és ha engedett, beleengedni és megdicsérni. És finomítani a végletekig. És hajtani-hajtani-hajtani előre. De ha nem enged, akkor ki kell tartani... Ellentartás nélkül mégis hogy veszed rá a merev lovat, hogy engedjen? o.O


De lehet, hogy itt nem erről van szó :) Ez már kicsit off hozzászólás lett.


Kedves kérdező, a kitartásodat esetleg futással tudod növelni, ne tényleg a sok lovaglástól fogsz igazán belejönni.

2014. szept. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha beledöglik a szárba, akkor futószárazom kapicánnal pl, ahol nincs mibe beledöglenie, és ezáltal az ő izomzatát is fejlesztem, hogy ne alattam kelljen átállnia arra, hogy akkor ez most így a továbbiakban nem fog menni.

Utána meg két út van, az egyik az, hogy egyáltalán nem tartom meg, engedem előre-lefelé menni, és ahhoz hajtom hozzá, majd később kezdem el összeszedni, elvárva, hogy megtartsa magát.

A másik út, hogy kicsit kitartok, de messze nem izomból fogom a fejét (mert akkor még mindig neki van igaza, és ugyanúgy én viselem a feje súlyát, nem ő), és ahhoz hajtom hozzá, nagyon határozottan, lendületesen.

2014. szept. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Elmagyaráznád, hogy ha egy ló belefekszik a kézbe, a lovas szintén belefekszik, hogyan javul a ló?


A ló nincs rendesen belovagolva, az oktató meg nem kíván változtatni ezen, ezért kellene a kérdezőnek erősödnie. A lónál viszont soha senki nem lehet erősebb és erővel nem is lehet megoldani semmit.

2014. szept. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Egyrész köszönöm a válaszokat. Sajnos azt, hogy milyen lovat lovagolok, nem az én döntésem, mivel saját lovam nem lehet. Ezt a lovat felesben tartom egy másik lovassal. A ló rendszerint rángatja a fejét vagy nagyon felpörög akkor nem mindíg bírok vele. Fiatal 10 éves lórol beszélünk, az is lehet a baj, hogy nem mozog eleget, de én csak hetente 4-szer tudok kijárni hozzá a gazdája pedig nem lovagolja.
2014. szept. 16. 12:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!