Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kik a kezdő illetve a haladó...

Kik a kezdő illetve a haladó lovasok?

Figyelt kérdés
Már egy éve lovagolok ami szerintem egyáltalán nem sok és az ügetésnél tartok de már vágtáztam. Általában jól megy az ügetés de vmikor szörnyen szétszórt vagyok és nem megy. Akkor én most kezdő vagy haladó vagyok?
2014. szept. 13. 21:16
 1/5 anonim válasza:

Hàt amíg nem tudod az összes jàrmódot rendesen kiülni, addig kezdő.


Egy haladò lovas magabiztosan tudja az összes jàrmódot és futószàr nélkül lovagol. Nem az évek szàmítanak hanem a tapasztalat és a tudàs!

2014. szept. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ÉEhet, hogy sokáig vagy futószáron, de pl. ha kéthetente egyszer jutsz ki a lovardába, akkor nem kell meglepődni, hogy nem haladsz úgy, és nem megy mindig mniden úgy, ahogy amúgy képes lennél rá.

Kezdő lovasokhoz sorolom azokat, akik nem tudnak szabadszáron stabila közlekedni mindhárom jármódban - de ez ne vegye el a kedved, emrt rengeteg olyan lovas közlekedik manapság szabadszáron, aki amúgy nem felel meg a fenti kritériumoknak, mert kapaszkodik a szárba, lötyög-huppog össze-vissza, és társai. Szóval használd ki, hogy van időd és alkalmad tanulni, mert később a hibákat javítani sokkal nehezebb, mint eleve helyesen megtanulni valamit.

Lovagolni meg sosem lehet igazán megtanulni ráadásul, mindig van hova fejlődni. Szerintem tök jó, hogy van önkritikád, mert ez fog arra ösztönözni, hogy mindig egyre jobb legyél, szóval hajrá!

2014. szept. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez teljesen relatív. Én most kezdtem el díjugratásban versenyezni, de mégis bénának és nagyon kezdőnek érzem magam sokszor, mert olyanokkal edzek együtt. És ha valakinek mondom hogy kezdő vagyok, aki még nem tart itt, mindig kiröhög, pedig tényleg így érzem :)
2014. szept. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2014. szept. 14. 09:44
 5/5 anonim ***** válasza:

szerintem feltétlen kell a kezdő és a haladó közé egy középhaladót betenni és ha van ilyen kategóriánk, szerintem te már beléptél rajta.


mert kezdő az, aki nem tud mind a 3 jármódban szabadon közlekedni, középhaladó az, aki igen, de még folyamatos irányításra, korrigálásra van szüksége, nem magabiztos, stb, a haladó az önálló lovas, aki egyedül úgy tud lovagolni, hogy az a lónak javára válik, nem kárára... és akkor jön csak a profi kategória.

2014. szept. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!