Kik a kezdő illetve a haladó lovasok?
Hàt amíg nem tudod az összes jàrmódot rendesen kiülni, addig kezdő.
Egy haladò lovas magabiztosan tudja az összes jàrmódot és futószàr nélkül lovagol. Nem az évek szàmítanak hanem a tapasztalat és a tudàs!




válasza:ÉEhet, hogy sokáig vagy futószáron, de pl. ha kéthetente egyszer jutsz ki a lovardába, akkor nem kell meglepődni, hogy nem haladsz úgy, és nem megy mindig mniden úgy, ahogy amúgy képes lennél rá.
Kezdő lovasokhoz sorolom azokat, akik nem tudnak szabadszáron stabila közlekedni mindhárom jármódban - de ez ne vegye el a kedved, emrt rengeteg olyan lovas közlekedik manapság szabadszáron, aki amúgy nem felel meg a fenti kritériumoknak, mert kapaszkodik a szárba, lötyög-huppog össze-vissza, és társai. Szóval használd ki, hogy van időd és alkalmad tanulni, mert később a hibákat javítani sokkal nehezebb, mint eleve helyesen megtanulni valamit.
Lovagolni meg sosem lehet igazán megtanulni ráadásul, mindig van hova fejlődni. Szerintem tök jó, hogy van önkritikád, mert ez fog arra ösztönözni, hogy mindig egyre jobb legyél, szóval hajrá!




válasza:



válasza:szerintem feltétlen kell a kezdő és a haladó közé egy középhaladót betenni és ha van ilyen kategóriánk, szerintem te már beléptél rajta.
mert kezdő az, aki nem tud mind a 3 jármódban szabadon közlekedni, középhaladó az, aki igen, de még folyamatos irányításra, korrigálásra van szüksége, nem magabiztos, stb, a haladó az önálló lovas, aki egyedül úgy tud lovagolni, hogy az a lónak javára válik, nem kárára... és akkor jön csak a profi kategória.
Kapcsolódó kérdések:
kiváncsiságból kérdezem. Meg hogy mióta lovagoltok!? :)
Költözés miatt, egy új lovardába kellett mennem.Ahova vittem a lovamat is(fríz, kanca).Az ottani lovasok, meg piszkálnak, hogy én apuci kis kedvence meg se érdemlem ezt a lovat stb... és hát már volt olyan hogy láttam hogy eldugják a holmijaimat. Haladó vagyok, de...
Tehát :D Augusztusban volt 5 éve hogy lovagolok, rendszeresen, nem volt egy hétnél több kihagyásom. Amikor elkezdtem lovagolni versenyekre jártam futószáras és díjlovas (D1) kategóriában indultam. Ezt sajnos abbahagytam, edzőm kellemetlen személyisége miatt(finoman...
Ahová lovagolni járok ott csak néhány ló van, akiket lovagolni lehet karámban is (van akit csak a táborban használunk vagy terepre visszük). Mindig úgy van, hogy a kezdőket a legmakacsabb lovakra rakják, minket, profikat pedig a legszelídebbekre. Van egy makacs, öreg...
Nekem nagyon tetszik *-*
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




