Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha egy ló fehérje érzékeny,...

Ha egy ló fehérje érzékeny, mennyire gáz ha csak kukoricát kap?

Figyelt kérdés
Napi 4 fangli kukorica sok?
2014. szept. 16. 18:57
 1/4 anonim ***** válasza:

A kukorica hízlal (de csak látszatra, ha abbahagyod az etetését, azonnal "összeesik" a ló), és ráadásul fűt, főleg nyáron álló helyében lefő a ló.

Ezen kívül ráadásul nagy mennyiségben felvéve, vagy tartósan etetve rámehet a ló lábára: patairhagyulladás, patacsont süllyedés, és társai. Szerintem kevesen akarnák ezt kockáztatni. Etess árpát inkább, és rengeteg szénát - a lónak a fő tápláléka a széna, attól hízik, és atótl a legegészségesebb, nem a különféle abraktakarmányoktól.

2014. szept. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Négy fángli kukorica szerintem baromi sok... Kiegészítésnek jó, de ne ez legyen a fő tápláléka a lónak. Helyette mehet neki árpa, ha az idegrendszere bírja, zab, készíthetsz mash-t, vagy nézd meg egy-egy müzli összetételét és otthon ugyan olyan arányban ki tudod neki keverni magad is.
2014. szept. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnos ez a fő tápláléka, mert a gazdája ezt kérte! Zabot nem ehet, mert nem bírja az idegrendszere. Nem tudom lebeszélni a kukoricáról. Kb 4 éve ezt kapja! Csoda, hogy még nem ment rá a ló!
2014. szept. 17. 10:43
 4/4 anonim ***** válasza:
Jesszus.... nem fehérje érzékeny lónak se adunk ennyi kukoricát..... Nem próbáltad a gazdát rábeszélni mondjuk árpára? Az sokkal jobb a lónak, ráadásul nem is lesz tőle olyan dilis, mint a zabtól.
2014. szept. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!