Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért lett ilyen a szőre?

Miért lett ilyen a szőre?

Figyelt kérdés

A lovamnak egyik napról a másikra lett egy háromnegyed tenyérnyi méretű fehéres szőrfolt a bal marjánál. Soha nem volt nyeregtörése, és most sem volt és nincs ott semmi, se pukli, se seb, ott ugyanolyan a bőre mint akárhol máshol a testén. És tényleg egyik napról a másikra jelent meg ez, minden nap megyek a lovamhoz. Pej színű, az egész testén elszórtan egy-egy fehér szőrszála volt és van, de tényleg csak szálak, nem foltok, és most lett neki ez, nem tudom miért. Szerintetek ez mitől van, vagy mi ez?


[link]


[link]


[link]


[link]


2014. szept. 16. 19:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
őszül
2014. szept. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Megnyomta a nyereg. Lehet, hogyn em ileszkedik rá olyan jól, mint gondolod, vagy túl kemény: pl. újratömés nem arról szól, hogy addig nyomjuk belé az anyagot, amennyire csak lehet. Időnként a lovak testalkata is változik, alakul, ilyenkor a nyerget jó ötlet lehet hozzá igazíttatni a hátához.
2014. szept. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
De a fehér szőr nem sebesedés után keletkezik ha nyeregtől van?
2014. szept. 16. 21:10
 4/20 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül, lehet szó szerint vett megnyomástól is.
2014. szept. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Hát másfél hónapja használok egy Barefoot "lóbarát" nyerget, ami elvileg pont arra hivatott, hogy ilyesmi nem forduljon elő, szóval most nagyon elkeserített ez a tény. Rengeteg pénz volt ez a nyereg. Pont ott van a folt, ahol a nyeregben a cserélhető kápa helyezkedik el. Mit csináljak, ne használjam tovább ezt a nyerget? A fehér szőr gondolom úgy marad és többé nem lesz eredeti színű..
2014. szept. 16. 21:25
 6/20 anonim ***** válasza:

semmiképp ne használd így tovább! ennyit a csoda barefootról ami bármilyen lóra jó...


ez nyeregnyomás. ez amúgy általában puklival jár, lehet volt is, csak nem tűnt fel. tehát a bőr nem sérül, csak a bőr alatti szövetek, kb mint egy vízhólyag, amit nem lyukasztunk ki. csak ugye a ló bőr vastagabb sokkal, meg szőr is van rajta, ezért nem olyan feltűnő.


ez a szűk nyergektől szokott lenni.


van esély rá, hogy a következő vedléskor kevesebb lesz a fehér szőr. viszont csak akkor, ha nem "nyomod" tovább.


amúgy nem érzékeny neki?


az meg hogy egyik napról a másikra jelent meg azért, van, emrt ott sérültek a szőrtüszők és most növesztik a téli bundát, lehet télre amúgy még kicsit fehérebb lesz. nyilván volt egy pici átmenet, mert ez nem úgy van, hogy felülsz, megnyomja a nyereg, lenyergelsz és ott a fehér. hanem pukli van, aztán a következő szőrváltásnál már fehér szőr nő azon a helyen.

2014. szept. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Nem érzékeny neki, nyomogattam, tapogattam, abszolút semmi reakció nem volt, visszaborzoltam ott a szőrt, hogy megnézzem a bőrét, semmi nem volt, ugyanolyan mint a testén máshol. Én is a nyeregre gyanakodtam, de egyszerűen nem akartam elhinni, hogy ettől a csodanyeregtől van, pont azért vettem egy vagyonért, hogy ilyesmi ne fordulhasson elő, erre tessék. Most kezdi növeszteni tényleg a bundát, már nagyobb is kicsit neki mint eddig volt a bundája, pont ma néztem, hogy már milyen kis szőrös kezd lenni. Pedig nyeregpróbán is voltak kint mielőtt megvettem a nyerget, bemérték a vállszélességét, és a méretéhez való kápát adtak a nyereghez. Egyszerűen nem is értem akkor hogy fordulhatott ez elő :( Köszönöm hogy írtál!
2014. szept. 16. 21:53
 8/20 anonim ***** válasza:

Pont azért, mert szőrváltással jön az új fehér, simán lehet, hogy mostanra már se pukli, se érzékenység, se semmi látható jel nincsen, mert úgymond későn érzékelted a bajt.

Amúgy ez az a váz nélküli csoda, az ilyen-olyan cserélhető mindennel? Én arról még jót nem hallottam, mármint olyantól, akinek volt vele tapasztalata is. Mondjuk egyébként sem szívlelem a váz nélküli nyergeket, mivel nincs, ami eloszlassa a lovas súlyát.

Vegyél egy régi, akár használt, de márkás, jó nyerget (Prestige, Stübben, Kieffer, stb), ami jól illik is a lóra, tuti recept.

A fehér folt ott marad, nem fog eltűnni.

2014. szept. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Igen ez az a nyereg, cserélhető benne a kápa is. És pont azt regélték róla, hogy a kialakítása meg a funkciója miatt kizárt a nyeregtörés, nyomás, mert olyan speciálisan van kialakítva, és idomul a ló hátára, meg jobban eloszlatja a súlyt mint a hagyományos nyergek, mert egy speciális anyag van benne. Mondjuk én csak olvastam a Barefootról, nem ismertem senkit személyesen, aki használt volna. Egy olcsó Daslö szintetikus nyergem volt előtte, ami tökéletes volt amúgy, hát maradnom kellett volna annál. Most nagyon bosszant ez a dolog, mert jót akartam a lovamnak, aztán mégis rosszul sült el.
2014. szept. 16. 22:10
 10/20 anonim ***** válasza:

katasztrófa nem történt, egy barátnőm lován is lett ilyen egyébként egyszeri nyereg nyomástól, amitől egy nem érzékeny pukli lett rajta 1 napig, és mégis ilyen lett a szőr következő szőrváltáskor, aztán újabb vedlés után halványodott a fehér szín, mert neki se hófehér volt, hanem ilyen vegyes, most olyan, hogy ha ránézel elsőre nem látszik, csak ha visszahajtod picit a szőrét, akkor látni, hogy van benne fehér.


örülj neki, hogy időben észlelted a bajt és add el a nyerget, az árából pedig már tök jó nyerget lehet venni! stübben, kieffer, prestige, pessoa, passier, stb.

2014. szept. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!