Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tudnátok nekem lovas iskolákat...

Tudnátok nekem lovas iskolákat írni ahova általános iskola után tudok menni?

Figyelt kérdés
Én valami lovas szakmában akarok elhelyezkedni, de nem tudom, hogy milyen iskolába mehetnék és hogy abból az iskolából hova tanulhatnék tovább/ mi lehetnék ha azt elvégeztem, meg olyat kéne aminél nem kell saját ló.

2014. szept. 17. 17:47
 1/6 A kérdező kommentje:
Linkeket ha tudnátok küldeni megköszönném. Azt még kifelejtettem hogy nem csak lovakkal, hanem állatokkal. Remélem, hogy tudtok segíteni.
2014. szept. 17. 17:56
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha szeretnél felsőoktatásban részt venni (egyetem, fősuli), akkor gimnázium. Ha szakmát szeretnél tanulni, akkor szakközépiskola, én inkább ezt javaslom, mert érettségi után lesz egy szakmád amit fejleszthetsz és dolgozhatsz.


Itt egy lista a sulikról: [link]


De remélem azzal tisztában vagy, hogy sajnos a lovas szakmákból nem lehet meggazdagodni.

2014. szept. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Zsokésuli, ami egyből középiskolai szinten elérhető.
2014. szept. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azért az nem igaz, hogy nem lehet meggazdagodni, csak itthon relatíve nehéz. :D

Külföldön igaz, hogy drágább az élet, de ismerek olyat, akinek összvissz annyi a dolga, hogy lemozgat napi 8-10 lovat. Még csak nem is kell komoly edzésre gondolni. 3000 euró körül van a fizetése (plusz teljes ellátás).

De, hogy hazai példát hozzak ugyan jelenleg egy "egyszerű" lovász állásom van, de 180e havi nettó, bejelentve, ellátással, szállással, havi 25 nap, 17 lóra. Szerintem ez itthon már jó pénznek számít. :)

2014. szept. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Pettkó-Szandtner Tibor lovas szakközépiskola Bábolnán van. Itt tanult egy rokonom is, zsoké a szakmája, igaz már lovászként dolgozik.
2014. szept. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát én lovas szakos gimit tudok, Jerikó Gimi
2014. nov. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!