Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen lovat érdemes első...

Milyen lovat érdemes első lónak megvenni? .

Figyelt kérdés
Anyukám azt mondta ,hogy 2-3 év és ha még mindig szeretném akkor veszünk egy lovat.(Istállónk van,csak kifutó és legelőt kéne csinálni.De elég nagy kertünk van).Apukám azt mondja ,hogy majd ha felnőttem és lesz munkám.De én nem szeretnék addig várni mert attól félek,hogy akkor nem lenne rá időm eladni pedig nem lenne szívem.Két éve lovagolok. :3 És ,hogy ha majd tényleg arra kerülne sor ,hogy lóvásárlás előtt állok,akkor milyen fajta lovat kéne néznem(hobbilónak). Én legszívesebben egy szürke lipicai csődört/heréltet választanák,ami nyugodt és kb. 3-9 év közötti..Ha csődört vennénk akkor utána elvinnénk "heréltetni".Szerintetek milyen a legjobb első ló?Mire figyeljek oda vásárlásnál stb.?:)) 12/L

2014. szept. 20. 12:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

Akkor 2-3 évig legyen hintalovad :P

Ha a szüleid azt mondják, hogy várnod kell, akkor legyél türelmes.

2014. szept. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem kell ezt ilyen durva válaszokkal megoldani!..Ha te ugy erzed,hogy tenyleg felkeszultel egy lo tartasara ,de meg ido kell hozza akkor sem art kicsit tobbet tudni a vasarlasi dolgokrol...Nos az hogy milyen nyugodt egy lo nem fajtatol fugg!En is szeretnek lovat, de nekem is ez elfog tartani egy darabig!en magyar felverben gondolkozom!Sok versenyagban megalhatja a helyet kesobb ez a fajta!De hobbilonak eleg sok megfelel!Kezdokent szerintem semmikep ne vegyel tul fiatal tudatlan lovat!Velemenyem szerint jobb ha 5 ev felett van!a vasarlasnal pedig jobb ha veled van egy profi aki segit neked es jobb ha tisztaban vagy a lo egeszsegugyi allapotaval is! :)Szerintem meg ha lehetoseg van ra a helyszinen lovagolj a lovon ha tenylg tetszik neked!Bocsi a sok szovegert..

Sok sikert!

2014. szept. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha már nem merül fel ez a kérdés, főleg nem az, hogy frissen herélt 3 éves lipicai heréltet vegyél, na, majd akkor lesz némi fogalmad arról, hogy mit jelent a lótartás.
2014. szept. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Mindenkinek koszonom a válaszokat!:) természetesen majd elviszem az edzomet is a lóvásárlásra 15évig versenyzett és gondolom tud majd segíteni:P Egyébként szinte annyira szeretem a lovakat ,hogy még a ganézást is élvezem:DDAkkor majd picit idosebb,tapasztaltabb lovakat nézek:)
2014. szept. 20. 15:55
 5/14 A kérdező kommentje:
Még írhatnátok válaszokat lécci:)
2014. szept. 20. 21:34
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha fajta szerint keresel, akkor is figyelj oda ezekre: teljesen betanított legyen, gyerekeknek is ajánlják a tulajdonosok, min. 4 év feletti (ekkorra érik be teljesen), ne csődör, lábát adja.
2014. szept. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló!És szerinted lehetséges ,hogy létezik ilyen ló?:D Egyébként csak azért szeretnék fiatalabb lovat venni 4éves kortól felfelé max.8-ig mert azt szereteném ha sokáig velem lenne..:/ Csak sehol nem találok ilyen lovat:/
2014. szept. 21. 16:26
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Leîrom neked, hogy èn hogyan gondolkodtam ès döntöttem amikor megvettük a 10 èves gyermekemnek a csalàd kedvencèt. Elôször is az volt nagyon fontos, h mi lesz akkor, ha ô pàr èv mùlva ùgy gondolja, h mègsem szeretne lovagolni. Ez a kèrdès "megvàlaszolòdott", mert az apja is ès èn is imàdjuk az àllatokat, ès ùgy döntöttünk, h mi is megtanulunk lovagolni. Ami nekem, mint anyànak biztonsàgot adott, az az volt, h csak iskolalovat ès mindenkèpp idôsebbet vegyünk. Nekünk bevàlt, vettünk egy 13 èves herèlt haflingit, teràpiàs lò volt, a gyermekemre ùgy vigyàz, hogy öröm nèzni, pedig a fajtàra jellemzô makacssàggal rendelkezik... Ha karàmban dolgozik, a többi lòra mèg csak egy pillantàst sem vet, maximàlisan vigyàz a lovasàra, ès terepen is teljesen megbîzhatò, sôt, imàdnivalò. Alig vagy idôsebb mint az èn gyermekem, nagyon fontos hogy elfogadd amit a szüleid tanàcsolnak, fôleg ha csak Te lovagolsz a csalàdban.:)
2014. szept. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
A 4 éves még bőven csikó. A ló fejlődése 6 éves kora körül fejeződik be, addig nem is érik be teljesen. Legyen inkább az a minumum. A másik: legyen papírja, hogy tutira annyi idős legyen, amennyinek mondják (a hamis papírokat most hagyjuk). Legyen egészséges. Nem beleszeretni olcsón kínált köhögős, sántikálós, akármilyen lovacskába, csak azért, mert 150 ezerért adják. Legyen jól képzett, próbáld ki, reagáljon könnyen, terepen is menjen, ápoláskor, nyergeléskor legyen nyugodt. Ahogy az árakat elnézem, ilyen lovat 300-tól felfelé lehet kapni, alatta jó nagy szerencsével.
2014. szept. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Belé lettem szerelmes:$:33 <3 [link]
2014. szept. 21. 20:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!