Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kehes/allergiás ló kezelése?

Kehes/allergiás ló kezelése?

Figyelt kérdés
Segítséget szeretnék kérni egy olyan problémában, hogy pár hónapja vettem egy lovat aki a megvétel után kb 1-1,5 hónappal elkezdett köhögni. Először vírusra gyanakodtunk, mert a lovardából több ló is köhögött, viszont amíg a többi jobban lett, az enyémnek megmaradt a köhögés és társult hozzá nehéz légzés. Ekkor kezdtem kehességre gyanakodni, az állatorvos azt mondta még nem kehes de figyelni kell rá. Kapott gyógyszert, és pihentettük is. A köhögés nem akart múlni, ekkor vittük át másik lovardába hátha a környezetváltozás jót fog neki tenni. Az új helyen 1,5 hétig semmi baja nem volt, teljesen egészségesnek látszott azonban egyik napról a másikra jelentkezett a nehéz légzés és a köhögés is, akkor még egyet-egyet köhögött. At állatorvos megnézte, megállapította az allergiát nála, azt mondta 5ös skálán kb 1-2es. A lovat elsősorban versenyezni vettem, illetve szeretném vele letenni a rajtengedély vizsgát is díjugratásban, az állatorvos szerint erre alkalmas a ló, annyira nem súlyos az allergiája, azonban bármikor átfordulhat kehességbe. Pár napja egy másik állatorvos is megnézte, ő is ugyanezt mondta. Azonban kb egy hete észrevettem hogy egyre többet köhög a ló, munka közben is köhécselt, mikor kezdtükaz ügetést akkor kettőt, a vágta kezdeténél eléggé rákezdett, megálltunk, egy kör séta és utána semmi köhögés nem volt, bírta a vágtát rendesen. Eléggé aggódok hogy van e esélyem vele versenyezni, illtve normálisan lovagolni anélkül hogy attól félnék hogy a tüdeje károsodik. van e rá valami mód, hogy ezt a betegséget szinten tartsam, vagy esetleg enyhítsem? Jelenleg kap gyógynövénykeveréket az Imagine-ba vettem kifejezetten köhögésre de nem igazán látom hogy hatna, már 3 hete kapja de csak rosszabb lett a köhögés. Lovagolni most nem tudom mert sérülés miatt kényszerpihenőn van, de lovaglás közbe mire kell figyelnem? Nem tudom hogy mivel tudnám jobbítani a helyzetét. Minden válasz érdekel.

2014. szept. 20. 21:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Mire allergiás a ló, azt is vizsgálta az orvos? Biztosan nem kehes? Endoszkóppal vizsgálta? Amit a köhögésre vettél, az milyen, nyákoldó vagy csillapító? Az orvos melyik ajánlotta?
2014. szept. 21. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Első körben ridegtartás.
2014. szept. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Elvileg kohoges csilapito, nyalkaoldo gyogynovenyt kap, az allatorvos szerint allergias de nekem gyanus mert sokat kohog... endoszkoppal masik serules miatt lett megnezve de azutan is azt mondta a doki hogy alleegia. A rideg tartas nekem is eszembe jutott viszont a helyvaltas miatt nagyon sovany a lo es nem merem kinn hagyni ejszakara mert semmi zsir nincs rajta ami melegitse felek h megfazik. Most hizokuran van de meg nem hizott sokat.
2014. szept. 21. 08:51
 4/5 anonim ***** válasza:
Pont, hogy most kell kinthagyni, mert még tud bundát növeszteni, télen viszont istállóban nagy a por. Az biztosan ártani fog neki. A ló -20 fokig lazán bírja, 10 fok este neki vicc. Ha pedig feltétlen akarod hízlani, füteni, akkor adni kell neki fél fángli kukoricát (hozzászoktatás után persze).
2014. szept. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor teszel rá egy vastag, vízhatlan takarót és nem fog fázni. Főleg télen rossz, hogy bezárják a lovakat a rossz levegőjű istállóba. Kondíciójavító táppal, vitaminokkal, rengeteg jó minőségű szénával, legelővel amíg van, hamar összekapja magát, főleg, ha nagy szőrt sem kell növesztenie a takaró alatt. Plsuz kehes lovaknak való gyógynövénykeverék, de azt már úgyis kapja.


Azt nem értem, hogyan lehet egy gyógyszer egyszerre nyákoldó (köptető) és köhögéscsillapító hatású. Vagy fel akarjuk hozni a lerakódott váladékot -> többet köhög a ló, vagy csillapítjuk a köhögést (mert mondjuk nincs váladék).


Kérdés, mire allergiás a ló. Valamire, ami a szénában van? Vagy mire?

2014. szept. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!