Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha ismerosnel tartanam a...

Ha ismerosnel tartanam a lovam ( van 2 lova ) es 25 ezerben benne lenne a heti 2x tanitas es ugye a havi tartas, az nekem meg mennyibe kerulne ( patkolokovacs, felszerelesek stb. ) Letudnatok nekem irni?

Figyelt kérdés
Koszonom szepen:)

2014. szept. 21. 14:53
 1/7 anonim ***** válasza:
+10k átlagosan ha havonta. Kivéve ha orvosi baja van, amert akkor egyszeri alkalommal is százezreket lehet otthagyni.
2014. szept. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Oltasokra, fereghajtora, patkolokovacsra ?
2014. szept. 21. 17:09
 3/7 anonim ***** válasza:

Influenza+tetanusz 6 ezer, kovács: körmölés 3-4 ezer, patkolás 8-10 ezer, féreghajtó 4-6 ezer.

Felszerelések: attól függ, milyen árkategória...webshopokban, használt termékeket áruló ldalakon körül tudsz nézni.

2014. szept. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm!:)
2014. szept. 21. 18:58
 5/7 anonim ***** válasza:
azért nehezen kiszámolható, mert van olyan hónap, hogy semmi egyébre nem kell költeni, és van olyan, mint nekem pl. ez a szeptember volt, hogy patkolás, féreghajtás és a ló elkezdett köhögni, ez így együtt 10.000 + 6.000 + 12.000 = 28.000 - és ez a bértartásra jön rá. augusztusban nem volt ilyen költségem (ha a jutalom répákat, almákat és a benzinköltséget nem számoljuk)
2014. szept. 22. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Oltások kiszállással együtt akár 10-15e, évente 1× kell, bersenyzőknek félévente egyszer.

Kötelező vérvétel (fertőző kevésvérűség+takonykór) nálunk azt hiszem, 4e, + kiszállás. 3 évente kell, versenyzőknek évente.

Körmölés átlag 3-4 ezer szokott lenni, + esetleges kiszállás. Patkolás attól függ, hogy kell-e egyáltalán, első lábakra nálunk 10-11 körül vannak (körmöléssel együtt, nyilván), mind a négyre akár 25. Ezt 6-8 hetente kell megcsinálni általában.

Féreghajtó 2500-5000 között mozog, de attól függ, honnan veszed, és milyet.

Évente érdemes ránézetni a fogaira, reszelés orvostól függ, mennyi, és az is lehet, nem is kell.


Felszerelés meg attól függ. Egy valamirevaló tisztes, jó márkájú nyereg, ami a lóra is jó, 60-70e körül mozog, ha a lóhoz kell igazítani, akkor több.

Kantár, kötőfék, alátét, vezetőszár, ápoló cuccok, szükség esetén lábvédő cuccok meg már leginkább minőségtől, márkától függőek, meg, hogy honnan veszed.


Ha fogatban gondolkozol, egy hám használtan is 50 körül mozog, kocsiból, attól függ, milyet akarsz venni, de az százezres nagyságrend többnyire. Néhány kocsitípusnál az még olcsó is.

2014. szept. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia énis most töprengek ló vásárlási és ha fogatozni akarsz akkor a hám újonnan (jó minőségű) 100 ezer /ló használtan olcsóbb a hintó/kocsi újonnan 500 ezer től határ a csillagos ég használtan ez is olcsóbb

Ha lovagolni akarod akkor a Decathlon a legolcsóbb őt egy lónak ha minden szükségest megveszel 200 ezer körül van

Én ezt tudom remélem segítettem 😀!

2019. aug. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!