Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van itt olyan, vagy ismertek...

Van itt olyan, vagy ismertek olyat aki kezdokent kapta meg az elso lovat, es azon tanult meg lovagolni (hozzaerto ember segitsegevel? )

Figyelt kérdés

2014. szept. 21. 17:04
 1/5 KGabi0000 ***** válasza:
100%
Igen,ismerek.Azóta sem tud másik lovon lovagolni,csak a sajátján.Ha felültetnék egy nehezebb lóra már nem tudná lovagolni,mivel kezdőként könnyű lovat kapott.
2014. szept. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
én ismerek, bár nem megkapta, hanem magának vette meg, mert felnőtt az illető, de odáig nem jutott el, hogy meg is tanult volna lovagolni, mert elment a kedve az egésztől és eladta a lovait (2 is lett neki). kb 8. felülés után vette meg az első lovát és fél év múlva eladta mind a kettőt.
2014. szept. 22. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Lovagolok, meg kezdo vagyok, de eleg jol mennek azok amiket kezdonek tudnia kell.

Nagyon szeretem a lovakat es a lovaglast.

Most is jarok lovagolni. Tudom az apolast, szerszamozast. Nagyon sokat olvastam a lovakrol, elmeletben mindent tudok, gyakorlatilag tobbe kevesbe. Anyagilag meglenne a lora a penz, szerintetek ha oktatom tanitana sajat lovon, erdemes lenne igy lovat vennunk ? :)

Koszonom a valaszotokat elore is :)

13/l

2014. szept. 22. 16:52
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

mióta lovagolsz?


azért nem érdemes elkapkodni a lóvásárlást, mert a saját ló előtt jó egy olyan széles körű lovas tapasztalat, ami azt jelenti, hogy sok lovon lovagoltál.

így fogod tudni eleve azt is eldönteni, hogy a kinézett ló megfelelő lesz-e neked. tudásodnak megfelelő lovat azért nehéz venni, ha még kezdő vagy, mert feltételezhető, hogy sokat fogsz fejlődni, és úgymond "kinövöd" a lovat. ha pedig egy magasabban képzett lovat vásárolsz, azt amíg bénázol, folyamatosan amortizálod.


arról nem is beszélve, hogy amíg felügyelet kell a lovagláshoz (tehát egyedül nem tudsz terepre menni, vagy úgy lovagolni pályán, hogy a lónak legalább ne árts, de lehetőleg hasznára váljon neki is a lovaglás) addig egy vagyon a bértartás és az edző együtt.


továbbá a bértartó helyek is az ilyeneket húzzák le ezerrel.


de ha nagyon akarsz lovat és a szüleidnél el tudod ezt érni írhatunk mi bármit, akkor is vetetsz magadnak egy lovat.

2014. szept. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

1-2 éve elég sok kihagyással :/

de most újra elkezdtem rendszeresen menni :))

voltam táborokban ott is más-más lovon lovagoltunk westernbe+angolba :)

2014. szept. 25. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!