Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha tudom, hogy a lovam lovagol...

Ha tudom, hogy a lovam lovagolható egy kötőfékkel mert bárhol, bármikor tudom kezelni, mert olyan jól lett betanítva, akkor szólhat bárki is érte, ha terepen szimpla kötőfékkel lovagolom?

Figyelt kérdés
2014. szept. 23. 15:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

nem. azzal lovagolod, amivel jól esik. szólni csak akkor szólhatnak, ha letaposod más földjét, kárt, vagy balesetet okozol, stb. ez pedig mint tudjuk kantárral is sikerül egyeseknek.


ez nem olyan, mint hogy a kutyáknál a törvény szerint csak pórázzal lehetnek közterületen és hiába szófogadó a kutyád megbüntethetnek, mert törvényt sértesz. lovaknál nincs ilyen szabály, hogy kötőfékkel kéne lovagolni.


ellenben szólni, beszólni, okoskodni lehet, hogy fognak, szólás szabadság van, de ezzel meg nem kell foglalkozni.

2014. szept. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Igen, ha ön és közveszélyes vagy. És ítélve abból, hogy arrogáns kis taknyos stílusban írkálsz, valszeg a tudásod se olyan jó, mint ahogy azt te elképzelted. Bárhol bármikor, akarsz fogadni? Csak rátokengedem a csődöröm...
2014. szept. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Miért lennék arrogáns? A ló saját betanítású, 2 éves kora óta nálam van. Most 10 éves és kb 4 éve csak kötőfékkel és nyereggel van lovagolva, mert jól lett betanítva.
2014. szept. 23. 15:45
 4/13 anonim ***** válasza:

Az előttem szóló a nyers stílusban szerintem arra akart utalni, hogy túlértékeled a lovadba vetett bizalmad valós alapjait.


Lehet egy ló akármilyen jól betanítva, a profizmus csúcsán is, az ösztönei megmaradnak, és vannak helyzetek, amikor még ezek a profin képzett lovak is inkább az ösztöneik szerint cselekednek (pl ha nagyon megijednek, vagy csődör és elbilleg előtte egy sárló kanca) - akkor pedig csinálhat a lovas, amit akar, ha nem tudja kellőképpen megfogni. (Pl mormolhat néhány miatyánkot)


Lehet bízni a lóban, és kötőfékkel lovagolni az olyan terepen, amit jól ismersz, és kevéssé érhet titeket meglepetés, de az egy kicsit elhamarkodott kifejezés, hogy "bárhol, bármikor tudom kezelni" - nehogy egyszer csak bebizonyítsa neked az élet, hogy nem minden úgy van, ahogy elképzeljük!


Kívánok nektek sok derűs lovaglást, problémák nélkül.

2014. szept. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
érdekes, hogy 4 éve nem mindig ismert terepen lovagolom, néha tök idegen tájakra, útvonalakra megyünk és semmi baj nem volt még...
2014. szept. 23. 20:01
 6/13 anonim ***** válasza:

Mondom, ez nagyon jó és dícséretes, és tartsa meg a Jóisten a szerencséteket, de attól még ne hordozd magasan az orrodat, mert abban a pillanatban fog rácáfolni a sors erre a fenenagy önbizalmadra.


Értem én, hogy szereted a lovacskádat, és bízol benne... csak magadat el ne bízd közben. Legyen ott az agyad hátsó szegletében, hogy ez akkor is csak egy ösztönlény amellett, hogy "az én jólképzett lovacskám", és figyelj oda. És esetleg ne karcold meg a felhők hasát az orroddal, hanem mutass egy kis alázatot és óvatosságot.


Vagy majd mutatsz, ha megtörtént a baj.

2014. szept. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Már láttam olyat, hogy egy egyszerű kis terepen a kötőfékes (atombiztos) ló, egyszer csak megijedt valamitől és a lovasa hamar a földön kötött ki, és összeteheti a két kezét, hogy élve megúszta ezt a kalandot. Ráadásul a ló hazáig vágtatott.

Vagy másik eset: lovas ismerős parellivel lovagol be lovakat, a saját évek óta így idomított és lovagolt lova úgy vitte, mint szél a sz*ros papírt.


Amúgy nem rossz dolog kötőfékkel lovagolni én is szoktam a lovamat, de a reakció idő jóval nagyobb, mint ha kantárral lovagolnád. Ráadásul az ördög nem alszik szóval sose tudhatod, főleg terepen, hogy mi fog történni a következő pillanatban. Ezért inkább a kötőfékes idomítást és lovaglást inkább zárt helyen, karámban, vagy nagyobb legelőn ajánlom, mert nyílt terepen nagyobb a kockázat, mint kantárral.

2014. szept. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
alapból én kimondottan a kötőfékkel terepezés ellen vagyok, pályán az enyém is ugyanúgy megy kötőfékkel, de terepen ha csak 1% esély van rá, hogy bármi baj történik, akkor inkább nem kockáztatok, viszont lehet felhozni ilyen eseteket, hogy a kötőfékes lovat nem tudták megfogni, de simán tudok mondani rohadt sok történetet, amikor zablával se tudták megfogni a lovat, zablával is tud vinni, mint a sz*ros papírt, zablával is lerakja a lovasát, ha olyanja van. nyilván gyorsabb és egyszerűbb a beavatkozás zablával, de ha egy lónak előtörnek a ösztönei, és mondjuk tényleg páni félelemmel menekül, vagy minden külső akadály ellenére fedezni akar, akkor a zabla se tartja vissza.
2014. szept. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Inkább kapicán, mert az legalább nem tud elfordulni a ló fején. Ha gáz van, akkor a kötőfék gond nélkül elfordul, és az elég gáz ugyebár éles helyzetben. Plusz a kapicán ki van súlyozva, ezért jobban hat az orrhátra.


Egyébként én úgy vélem, hogy kell a zabla. A kiképzés csúcsán tök j, mikor a lovat el lehet lovagolni nyakmadzaggal, meg nélküle, meg amit akarsz, de ez mindig ideiglenes. A ló időnként rápróbál, és ha nem veszi a lapot az elsődleges segítségre, akkor kell a másodlagos. Na már most ha nincs semmi a ló fején, vagy úgy fordul el, mint a sicc, ezért nem tudsz megfelelő helyen és erővel hatni rá, akkor az szívás.

Én kapicánnal lovagolok, de felé van kantározva, az a szár lóg alapesetben egy karabínerrel rögzítve, hogy ha baj van, akkor se előzze meg a lovat, és szinte sosem kell hatásba helyeznem. De igen - volt már, hogy kellett. Na ezaz.

2014. szept. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A kötőféket elég érdekesen lehet fogni a fején. Eléggé előrehajolva. Ezért a testtartás is elég sz*r. Inkább ne tegyél semmit a ló fejére úgy sokkal izgisebb, és nem töri fel a ló orrát. Úgy is tökéletesen be van tanítva.
2014. szept. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!