Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek a Lovaskultúra...

Szerintetek a Lovaskultúra oktató szakot érdemes elvégezni?

Figyelt kérdés

És utána elvégezzem még a Belovagló OKJ-s képzést?


Nagyon szeretek a lovakkal foglalkozni.



2014. szept. 27. 16:11
 1/3 anonim ***** válasza:

A lovaskultúra oktató és a belovagló a két véglet. Kezdjük ott, hogy az előbbihez kell egy diploma a jelentkezéshez, az utóbbi meg tök felesleges, mert nem a papír fogja lovagolni a lovat.


Költsd a pénzed tisztességes edzőre (edzőre, nem oktatóra), aztán majd ha már versenyzel, adódhat lovas állás, mint lovaglás, megcsinálhatod a szakedzőit, stb.

Papírral nem lehet gyakorlati állást kapni. gyakorlati tudással lehet.

2014. szept. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A belovagló szerintem felesleges. Én nem olyat hívnék a lovamhoz, akinek papírja van, hanem aki tud is csikót elindítani, méghozzá olyan módon, amivel én egyet tudok érteni. Nekem fontosabb a referencia, mint az, hogy most van-e papírja. Nekem is van lovas OKJ-s papírom, de olyanok is átmentek ott és akkor, hogy inkább mondani se szoktam, mert pont annyit ér. Első foglalkozás ingyenes, és mindenki döntse el maga, ez az-e, amire ő vágyik, vagy sem. Sokkal többet ér ez a referencia mint az, hogy ilyen-olyan papírom van.


A lovaskultúra oktató, vagy a szakedző amúgy adhat jó tapasztalatokat, kapcsolatokat, referenciát, szóval én ebben a kettőben esetleg elgondolkodnék, de nem szükségszerű erőltetni.

2014. szept. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Van egy ismerősöm aki elvégezte buliból. Ez még régesrégen volt, vagy 8 éve. Azt mondta, hogy volt némi szervezési bénázás, de azért igyekezdtek nevesebb oktatókat felkérni és jó volt. Igaz, jó drága is. Természetesen utána nem ment el lovasoktatónak az illető, mert egy diplomával meg egy posztgraddal a zsebében már derogált neki egy lovardának csúfolt OSB putriban csövezni, és hatéveseket futószárazni. (Mellesleg ezt megtehette volna 8 általánossal is.)
2014. szept. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!