Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Arab kancának kantárméret?

BíborHorse kérdése:

Arab kancának kantárméret?

Figyelt kérdés

Foglalkozok egy arab kancával (az edzőm rám bízta), és szeretnék neki egy saját kantárat (mert jelenleg közös kantára van egy másik lóval, így nem tudom lovagolni, ha a kantárat a másik használja). Már választottam neki az interneten, hamarosan megnézem személyesen a boltban, de elbizonytalanodtam a méretet illetően.

Tehát a kérdésem az volna, hogy arab kancának jó a "C" méret?

(Ezt a kantárt választottam neki: [link]

A válaszokat előre is köszönöm! :)



2014. szept. 27. 20:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Lova válogatja, látatlanban meg nem mondjuk neked. Arabra jellemzően cobos kell, mert a full nagy rá, a póni értelemszerűen kicsi, de van, hogy a fullos legkisebbre, vagy a póni legnagyobbra állítva pont jó. Le kell mérni a ló fejét, meg a kantárat is, és akkor tuti a dolog, de a cob nagy eséllyel jó lesz.
2014. szept. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. :)
2014. szept. 27. 20:10
 3/6 anonim ***** válasza:
Semmiképp sem kell neki póni, fullos meg pláne nem, mert a horze kantár méretei között elég nagy a különbség. Nekem kifejezetten nagy fejű 175-180-as lovon van horze cobos legnagyobbra állítva.
2014. szept. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért mondom, le kell mérni, mert a horze kantárjai se mind egyformák, attól hogy egy márka, igazság szerint, ezt pont nem is ismerem, a ló sincs előttem ugye. De a cob szinte biztos, hogy jó lesz.
2014. szept. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha méred különös tekintettel a homlokszíjra legyél, mert ez az egyetlen része, amin nem lehet egyszerűen korrigálni, a többi szíjba lehet plusz lyukat készíteni, a homlokszíjat, viszont csak szíjgyártó tudja összébb venni, tehát véleményem szerint az legyen a mérvadó. Nálunk egy elég arabos fejű lóra vett a gazdája egy mexikói kantárt, teljesen jól be lehet állítani, viszont a homlokszíj meg a homloka közé befér két(!) ujjam.
2014. szept. 29. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
esetleg kérdezd meg, hogy mekkora a másik kantár, úgy tuti nem nyúlsz mellé :) de én is cobost használok arabra, jónak kell lennie:)
2014. szept. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!