Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nincs önbizalmam. Mit csináljak?

Nincs önbizalmam. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Azt mondták ügyesen lovagolok, csak nincs önbizalmam. Nem bízom magamba, attól félek, hogy valamit elrontok, és baj lesz. Mit csináljak? Hogyan tudok hinni önmagambam? Ki küzd ezzel a problémával?
2014. szept. 28. 21:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Én is ilyen problémákkal küzdöttem. Nagyon sokáig, mert egy full beképzelt pletykás lovardába jártam, de mióta lovardat váltottam azóta minden sokkal jobb.

nem lesz semmi baj nyugodj meg :)

2014. szept. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
15%
Utáld a lovat! Gondolj rá úgy, mint egy alávaló féregre, ami csak a lehetőséget keresi, hogy jól keresztbe tegyen neked, és aztán magában röhög rajtad, ahogy azon tépelődsz, hogy vajon mit rontottál el? Ne érdekeljen, hogy "jajj, vajon jól csinálom-e?" mert ez tök mindegy, te vagy a góré, a ló meg elég okos állat ahhoz, hogy alkalmazkodjon hozzád - de csak akkor fogja ezt megtenni, hogyha meg is követeled tőle. Ne filozofálj, hanem azonnal cselekedj. Sokkal rosszabb ez a dolog a lóval, hogyha nem reagálod le a dolgait azonnal, mint hogyha esetleg rosszul reagálsz le valamit. Arra majd odafigyel az oktató, és szólni fog neked, hogyha valamit rosszul csinálsz, ez elsősorban az ő érdeke, hogy ne lovagold szét a lovát. Ha nem szól semmit, akkor biztos lehetsz abban, hogy jól csinálod. Most neked szólt: tutyimutyi vagy, és a tutyimutyisággal elrontod a lovat, el fogja bízni magát, és utána más lovasokkal szemben is pimaszkodni fog. Szóval legyél szigorúbb! A ló nagyobb és erősebb nálad, csak akkor fog szolgálni, hogyha ellentmondást nem tűrően lépsz fel, mintha ez a világ legtermészetesebb dolga lenne.
2014. szept. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kedves előző válaszoló, én nem tudom honnan vettél ekkora butaságot. Én imádom a lovam, és mégis gyönyörűen dolgozik. A határozottság egy dolog, de úgy hozzáállni, hogy utálom a lovat, nem lehet.


"Úgy gondolom, csak a ló szeretete, tisztelete mellett szabad csak vállalni ezt az életformát, és ez adja az alapot ló és ember kapcsolatához." Dallos Gyula

2014. szept. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
elöttem válaszolónak igaza van, határozottnak kell lenni... vagyis nem úgy hogy merev vagy és félsz mert a ló megérzi és akkor biztos nem csinálja jol
2014. szept. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Pedig jól mondja a második válaszoló, csak nem tudtatok túllépni azon az első mondatán. Ne vegyétek halálosan szó szerint, de tényleg ne azon gondolkodjon hogy jajj szegény ló. Egy ló akkor fogja azt csinálni amit szeretnél, ha határozott vagy, határozott mozdulatokat teszel.
2014. szept. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, meg úgy egyáltalán ne gondolkozzon ilyen marhaságokon, hogy "vajon eléggé lent van a sarkam?" meg hogy "lehet, hogy azért nem indul meg, mert nem jó helyen nyomtam meg az oldalát?" meg ilyemi. A megfontolás a tett halála, a ló meg kb. két perc alatt leveszi, hogy mi van, és elkezd szemétkedni. Hogyha a lovas filozofál, a helyett, hogy akkorát húzna rá a pálcával, hogy az eget is nagybőgőnek nézze, akkor azzal megerősíti a dögöt abban a hitében, hogy "ez egy mamlasz", és onnantól fogva kb annyira fogja érdekelni a lovat, hogy ő a hátán ül, mint amennyire a légy érdekli, ami a szeme sarkában ül. Na idáig nem kéne eljutni... és gondolom, hogy ez a helyzet, ezért kapta meg a finom kritikát, hogy "nincs elég önbizalma."
2014. okt. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 baszont2002 válasza:

Csak akkor sikerülhet ha bízol magadban!

BÍZZ MAGADBAN!

Nem lesz semmi baj ha valamit elrontassz!

2014. okt. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!