Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Munka lovardában? 12/L

Munka lovardában? 12/L

Figyelt kérdés
Szeretem a lovakat és lovagolni is naaagyon szeretek. Nagyon szívesen dolgoznék hétvégenként lovardában, de úgy tudom, hogy csak 16 éves kortól lehet diákmunkát vállalni. Vagy a lovardai munkával más a helyzet?

2014. szept. 29. 19:29
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem mindegy milyen munkát akarsz, 16 alatt nem lehet. De azért nézz utána, hátha nem így van!

Egyébként ha ennyire szereted a lovakat, eljárhatnál úgy is, hogy nem munka keretében, nem gondolod? :)

2014. szept. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Szia! Sajnos el kell keserítselek kicsit, de te még fiatal vagy ehhez. Én 17 éves vagyok, fiú, és egy ideje járok egy lovastanyára segíteni, tanulgatom a dolgokat a lovak körül, satöbbi. De én mondom, hogy baromi nagy a felelősség, egy ilyen fiatal lányra nagyon vigyázniuk kéne az ott dolgozóknak, ami miatt lehet nem haladna a munkájuk nekik sem. Azért hogy lovagolhass, kicsit dolgozni kéne, ami igen nehéz, még én is elfáradok azért napi 30 ló ellátása után. Villázni, etetni, pucolni őket igen nehéz meló. Főleg ha alacsony vagy, körülményes a lepucolásuk is, mindenhez segítség kellene. Ne is érdeklődj még mert 100% hogy eltanácsolnak. Ha máshogy nem, akkor próbálj eljárni lovagolni, olcsó helyre, vagy annyit mondhatsz hogy féláron oktassanak, és cserébe ha kell segítesz valami nagyon minimálisat, de tényleg olyat amit tudsz, például kefélgetni őket.
2014. szept. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Max lovaglásért cserébe. De őszintén szólva 12 évesen még túl kicsi vagy ehhez. azért egy loviban,főleg hétvégén pörögni kell, mert ha jól megy a hely, akkor tömve van.

Én most hétvégén kint voltam egész nap a közeli loviban, ahol nagyon sok a gyerek és szeretik maguk pucolni a lovat, csak épp a hátát nemérték el sokan, ahol a nyereg fekszik fel. Pedig ha ott nem tiszta legalább, akkor nagy az esélye a feltörésnek. Így sorra segítettem nekik, na meg nyergelni sem tudnak rendesen, nem tudják felrakni a nyerget, beigazítani az alátétet, hevedert rendesen meghúzni. Nem azért ,mert amúgy nem tudnák, hanem mert nem elég magasak, erősek.

És ez méga munka könnyebbik része. Egy loviban szénát kell hordani, meg trágyázni kell. 2-3 boxot még megcsinál az ember, viszont mikor ott áll 10-20 box, hogy na akkor ezt mind takarítsd ki, akkor már nem olyan lelkes az ember.

A másik, hogy mondjuk hozd ki ezt vagy azt a lovat...hát én ne szívesen hagynám, hogy felügyelet nélkül dolgozz, hisz sosem tudhatod, hogy mikor ránt el a ló, vagy tapos meg a boxban és hasonlók. Viszont mindenkinek megvan a dolga, nincs ideje téged pátyolgatni.

Talán amit tudnál csinálni az a szerszám pucolás, hisz azt is kell, de a komolyabb melókhoz még kicsi vagy.

Várj még 2-4 évet, ha elég erős leszel, meg nagyobb a tudásod, akkor nagyobb hasznod veszik.

2014. szept. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahova én járok ilyen 12-14 eves lányok jàrnak ki, de ők értenek is a lovakhoz pucolják nyergelnek stb ( te nem tudom mennyire) cserébe néha lovagolhatnak.

anyi a jo ebbe hgy be nyalod magad aztan kaphatsz olyan lovakat vagy lovagolhatsz ingyen mmint a mi lovardánkba ilyen.

2014. szept. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én olyan lovardát még nem láttam, ahol hivatalosan alkalmaznának fix órabérért cserébe 16 feletti diákmunkásokat, amúgy. Szóval aki lovaglásért cserébe ott dolgozgat, az inkább csak úgy ott van, fű alatt, és szívesség alapon csinál meg ezt-azt, amiért ha épp belefér, talán valamikor felülhet egy lóra. Szóval annyira nem korhoz kötött. Azt viszont tudd, hogy mindig vannak rengetegen, akik így az ingyen lovaglásra hajatanak, stb, szóval ez is vagy bejön, vagy nem - meg persze pont ezek miatt nem is igen van rá szükség, hogy bárkit is fizessenek... Van, aki kvázi ingyen is megcsinál mindent.
2014. szept. 30. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
És végtelenül ki tudják használni a pofátlan emberek azokat, akik rá vannak szorulva. Én 14 évesen dolgoztam egy lovastanyán 6 ló mellett, gyakorlatilag egész nyáron ganéztam alóluk, almoztam, etettem, ha vendégek jöttek mostam, pucoltam őket, nyergeltem, meg minden franc, és egész nyáron kétszer értsd: 2x ültem lóháton egyszer fél óra futószár, egyszer 5 perc szabadon lépés. Ennyi.
2014. szept. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Max lovaglásé,de a lovász munka nem ajánlot lányoknak,főleg ha van csödi is,mivel ,a hím ivarú állat veszélyes a menstruáló nőkel.Minket,lányokat a tangazdaságban (Mivel gazdának tanulok,és van állat tenyészetünk) nem is engednek hím állathoz,nehogy történjen valami.
2014. okt. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!