Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Félek ugratni egy lóval, mert...

Félek ugratni egy lóval, mert eléggé megijesztett párszor (nem ugratás közben, ugratás előtt/után) és már a legjobb barátnőmet is halálra rémisztette. Mit tegyek? Többi lent.

Figyelt kérdés
Mindig rajta lovagolok, és ügetés közben még nem félek magabiztosan ülök a nyeregbe, de amikor felteszik vágta közben az ugratókat akkor hirtelen elkezdek félni. Lehet, hogy a ló miatt van, mert ő sokszor beugrik verseny vágtába, leállítom, de az edzőm meg azt mondja, hogy az a jó ha a ló megy előre, ugyan akkor teljesen megijeszt amikor ezt csinálja, és ezért már nem ugratok olyan sokat, és nem fejlődöm. Tudom bennem van a hiba, de hogy tudnám legyőzni a félelmemet? Már próbáltam ,többször is azt ,hogy direkt ugratok vele gyorsabban ,de a vége mindig az, hogy én még jobban félek, átkéne ülnöm másik lóra? Vagy mit csináljak? Mert már eléggé egymáshoz nőttünk, és nem biztos, hogy jó lenne átülni egy számomra (lovaglás közben) ismeretlen lóra. Szerintetek mit kéne csinálnom?

2014. okt. 2. 15:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
62%

Beszéld meg ezt az edződdel, minél hamarabb!

Ha félsz, nem szabad ugrani, mert akár az életedbe is kerülhet!!!!

2014. okt. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Egyébként ugrani nem muszáj! Senki sem kényszeríthet rá, ha te nem akarod.
2014. okt. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Ahogy az előző mondta, abszolút nem muszáj ugrani. Én 10 év alatt annyira tanultam meg, hogy ha terepen jön egy kidőlt rönk, magabiztosan tudjuk átugrani, akkor is, ha be-kire kell venni egy másikat, kb. 60-70 centiig. Aztán jónapot. Egyszerűen nem érdekel az ugrás, nem vonz, és ha én nem élvezem, akkor a lovam meg még annyira sem fogja.


Egyébként én úgy hiszem, hogy ha félsz az ugrástól, akkor vissza kéne lépni, és elsőre mondjuk a vágtát stabilizálni, majd ha az megy, akkor földön lévő rudak felett vágtázni, és addig, amíg a ló egyenletes, egy tempót nem megy (ekkor pontosan látnod kell a távolságot!), amit te diktálsz, onnan tovább sem lépni.

Másik lóra meg persze, hogy ülj fel, ettől függetlenül, az csak előnyödre válik, ha több lovat ismersz, többel is elboldogulsz.

2014. okt. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Még egy apró dolog: a vágta három ütemű jármód. A ló ettől nem térhet el semmilyen irányba, amíg azt nem mondod neki! Ahogyan az iramot is te mondod meg, és nem ő. Sőt, még ha te modod is neki, hogy most rongyoljon előre, még akkor is csak addig jó, hogy megy, amíg tökéletesen kontrollálható. De ha valami nem emgy lassan, akkor gyorsan sem fog.

A ló a lendületességét nem pótolhatja fizikai értelemben vett lendülettel, ha puszta sebességgel pótolja pl. az ugrás előtt kifejtendő tolóerőt, az súlyos hiba, és korrigálásra szorul (+erőt és ügyességet is kell fejleszteni nála). Szóval elképzelhető, hogy maga a ló sem alkalmas itt és most az ugratásra, amit az edzőnek mondjuk fel kéne ismernie.

2014. okt. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Amíg vágtában félsz, nemigen kellene még ugratnod. Az alapok hiányoznak.
2014. okt. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Én 3 dolgot tudok elképzelni: vagy te vagy képzetlen még az ugrómunkára, vagy a lovad alkalmatlan rá, vagy mindkettő.

Szerintem ki kéne próbálnod több lovat is, már csak azért is mert az téged fejleszt, ha különböző habitusú lovakon lovagolsz. Aztán, ha biztosan ülsz, és az irányítás is megy, akkor el kéne kezdeni idomítani, tehát az edződnek magyarázatokkal kéne téged és lovat segítenie és a segítségével elkezdeni korrigálni a hibákat (pl ha rohanós vagy vállazós ló). Aztán jöhetne csak az ugratás és persze az is fokozatosan, eleinte cavalettin, majd kis x (30-40 cm) aztán jöhetnek a magasabb akadályok.

2014. okt. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) Lehet rosszul fogalmaztam, vagy kimaradt valami, de a ló az még új, és nem az enyém. Naponta több ember üli, úgy 3 hónapja lovagolhatom, és előtte másik lovon ültem akin nem féltem, és rajta tanultam meg 1,30 cm-ig ugratni. Vele jó volt, és nagyon szerettem, de átültem Garasra (a ló akiről szó van) és rajta úgy egy hónapig folyamatosan fejlődtem, vele ugrottam először 1,50 cm körül. Több lovon is már ültem, de sok ember szerint ő vele ment / megy a legjobban, ezért ülök rajta. A ló alkalmas ugrásra, nagyon sok ember ugrott már vele ,sokan rajta tanultak meg lovagolni, és ugratni, én meg ugye pár hónapja kezdtem vele. Egyszerűen csak annyi a gondom, hogy mióta egyszer nagyon begyorsult alattam akkor megijedtem azóta többször is csinálta, most már nem félek ,leállítom, de ugyanakkor nem merek vele gyorsan neki menni az ugrásnak. Mit kéne tennem, hogy legyőzzem a félelememet a lóval kapcsolatban?
2014. okt. 3. 14:19
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Szóval 1,50-ig ugratsz, de amikor a ló "begyorsul alattad", megijedsz...
2014. okt. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen lovardába jársz ahol 150cm ugratsz a loval de megilyedsz ha gyorsan megy rá és szerinted: gyorsan kell rálovagolni az akadályra a lovat. Nem az a lényeg hogy gyors legyen hanem hogy lendületes és ha ezt te még nem tudod akkor nem tom hogy ugrasz 150-t.
2014. okt. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Azért is félek, mert leestem egy gyors lóról versenyvágta ("begyorsulás")közben, és azt úgy értettem (a gyors rámenést az ugrásra) ,hogy lendületesen. Köszönöm a válaszokat:) Ha még van valami hozzáfűzésetek szívesen meghallgatom, de kérlek titeket vegyétek figyelembe azt is, hogy ha valaki leeseik verseny vágta közben ,az nem fogja egy ideig rezzenés nélkül "átvészelni" a verseny vágtát ,ha hirtelen érinti. :)) Köszönöm még egyszer a válaszokat:)
2014. okt. 3. 16:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!