Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Uj lo vasarlasa? Kezdetek?

Uj lo vasarlasa? Kezdetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Hetfon megyek az uj lovamert! Egy 10 eves herelt ugeto.

Vagtazni nem tud, igy lesz dolgom vele boven!

Tanacsokat szeretnek kerni? Hogy az elso par napban, mi az ami segithet kialakitani a kapcsolatot? Ugy gondoltam, miutan megerkezik a lovardaba ( bertartasba lesz, boxosan)

Egy napig nyugton hagyom, max legeltetem, kint lesz a nagy legelon. Lovagolni nem tervezek rajta az elso 1-2 napban, hagy szokja a helyet. Gondoltam addig arra forditom az idot, hogy kicsit megbaratkozzunk. Apolgatom, setalunk, legeltetem. Esetleg mi massal tehetnem meg konnyebbe neki az atszokast? Mennyire alkalmazzak nasit az elso napokban? Szeretnem kicsit, magamhoz babusgatni, de azt se akarom hogy s fejemre nojon.


2014. okt. 9. 14:04
 1/4 anonim ***** válasza:

ha legelőn van, akkor nem igen van mit legeltetni.


magadhoz babusgatni oly módon, mint mondjuk egy kutyát nem tudod, érzelmileg a ló nem kötődik úgy az emberhez. a jó kapcsolatot nem az első napokban tudod vele kialakítani, ez egy hosszú idő, a korrekt bánásmód, rendszeres kapcsolat a lóval majd meghozza gyümölcsét és idővel tudni fogja, hogy te vagy a gazdája, de ez nem az első 2 nap alatt dől el.


az jó döntés, hogy az első 1-2 napban nem fogod lovagolni, pucolni, vezetgetni teljesen elég.


az elő pár napban a lónak elsősorban az új helyét, napirendjét és lótársaságát kell megszokni, azt nem fogja megérteni, hogy új gazdája van, aki te vagy.


egyébként is a ló a nap 24 órájából max 2-3 órát fog veled tölteni, sokkal fontosabb eleinte az, hogy azt szokja meg, ami a nap többi részében történik vele (kapcsolat a legelőtársakkal, stb.)

2014. okt. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Már az első napon futószárazd le, mozog is, nézelődik is, szokja a környezetét: azt a környezetet, amit valószínűleg a bokszból, legelőről úgysem lát. Ezzel a kettőtök kapcsolatát is megalapozod, mert te mozgatod őt, ergo te vagy a domináns.

Nasit egyáltalán nem kell neked adni, főleg nem kézből. A lónak ez nem természetes, náluk természetes környezetben a gyengébb, rangban alul álló ló adja át az ételt/vizet a felette valónak, ha te kézből tömöd őt, azt üzened neki, hogy ő dirigál. Ha meg akarod jutalmazni, akkor simogatod (vakargasd mindenfelé, nézd meg, hogy hol szereti különösen), és békén hagyod (pl. megállsz és hagyod legelni). A ménesben az igazi vezető feladata, hogy tudja, hol nő a legtöbb, legnagyobb és legfinomabb, tápértékben gazdag fű, ha odavezeted és hagyod legelni kicsit, azt díjazni fogja.

A vágtát ne forszírozd nála, ha még nem tanulta, nekem bő egy évembe került, hogy megtanítsam az enyémet.

2014. okt. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

koszi a valaszokat.

En is valahogy igy gondoltam.

Nyilvan ne, vagtaval fogjuk majd kezdeni, ugy gondoltam, hogy elsosoron rendbe rakjuk a masik ketto jarmodot. Ha az mar szepen megy es jok az atmenetek is, akkor johet a vagta.

A legeltetest ugy gondoltam, hogy kiviszem kicsit a palya melle stb; hogy fel is deritse a terepet, ne legyen majd neki ismeretlen mikor elkezdjuk a munkat. vagy ez hulyeseg?

2014. okt. 9. 23:29
 4/4 anonim ***** válasza:
Elviheted sétálni, de mindig készülj fel a legrosszabbra, mert még nem ismered. Az első napok, de órák is nagyon fontosak, mert akkor pozicinálja be magát a ló veled szemben. Ilyenkor nem szabad lágyszívűnek lenni, inkább határozottabb legyél a kelleténél.
2014. okt. 10. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!