Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kezdőnek könnyű lovat irányíta...

Kezdőnek könnyű lovat irányítani, fennmaradni?

Figyelt kérdés

Mikor kell a lovat szorítani combbal?Mindig,minden jármódban?

Derék folyamatosan legyen meghúzva a lovon,esetleg kell homorítani,vagy simán egyenesen ülni?



2014. okt. 10. 21:38
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
Én rongybabát játszottam néha, olyan jó mikor csak össze vissza mozogsz... Amúgy hát egyenesen kell szabály szerint ülni, sarkat lenyomni, és combot azt lépésben nem kell annyira szorítani, inkább vágtánál szorítottam én nagyon. Én nem vagyok profi lovas, vágtázni sem sokszor vágtáztam, de még egyszer sem estem le, pedig aztán terepre vitt ki és ott vágtáztam magamnak... Hála a szorításnak. :D
2014. okt. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem úgy tanították, hogy combbal tartsam folyamatosan magam, így nem esek le. Talán lépésben nem kell annyira, de ügetésben már kellett kicsit jobban. Egyenesen kell lenni mindig, hátat kihúzva.
2014. okt. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%

A derekad egyenes, nem kell pucsítani, mert úgy nem tudod a ló mozgását követni. Szorítani nem kell, a sarkat sem kell "lenyomi", hanem inkább a combot lefelé nyújtani, hogy mély legyen az ülésed, ettől már szinte önmagától lemegy a sarok (de ha nem, még akkor is jobb arra gondolni, hogy lábujjakat fel, nem pedig sarkat le, mert akkor könnyen beszűkül az ülésed).

Szorítani nem kell, az egyensúly tart fenn a lovon. Az irányítás majd akkor kerül szóba, ha a megfelelő ülést kialakítottad futószáron, minden jármódban, kiülve és könnyítve is.

2014. okt. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a mai napig azt mondom, hogy voltizshevederrel érdemes kezdeni. Kevésbé befolyásolja az ülést, mint egy nyerek, sokkal jobban érezni a ló hátának mozgását, mint nyeregben, így könnyen meg lehet tapasztalni, hogy mi is az, hogy a csípővel követed a ló hátának a mozgását. Nem évekig kell hevederrel lovagolni, de egy 2-3 alkalom nagyon hasznos tud lenni az elején, megtapasztalhatod mind a 3 jármódot, sokkal könnyebb az ügetést és a vágtát is kiülni kezdőként nyereg nélkül, a nyereg ugyanis hiába van a lóra erősítve, valamennyire külön mozog, ami bőven elég arra, hogy a kezdő lovasokat összezavarja. Combbal nem úgy kell elképzelni a szorítást, hogy a ló megfullad alattad, csak tartasz annyit, hogy ne csúszkálj előre-hátra, de ez nem olyan szorítás, mintha el akarnád törni, inkább csak fixen tartod magad a hátán. A hátad mindig egyenes, de ezt sem kell túlzásba vinni, lazán a vállak hátraenged, a gerincet kihúzod, de nem úgy, mintha hátulról egy bottal böködnének, nem nyomod ki a hasad és tolod ki hátra a feneked. Akkor helyez az ülésed, ha a vállad, a csípőd és a sarkad egy egyenesre esik, ami merőleges a talajra, ugyanakkor valamennyire lazán is kell ülnöd, mert ha merev vagy, csak pattogsz a lovon, neked sem és a lónak sem kényelmes. A lábad eleinte jobb, ha minél lejjebb engeded, már egészen combból, térdből nyúlhatsz lefelé, így tudod a vádlidat is egy olyan pozícióba szoktatni, ahonnan majd jól tudod adni a csizmasegítséget. Ha jó az oktatód, edződ, akkor nagyon gyorsan és könnyen meg lehet tanulni az irányítást is, a lényeg, hogy a lóhoz minden esetben (nem csak az irányításnál, hanem csizma, derék, pálca segítségnél is) határozottan, de nem erőszakkal kell nyúlni, mivel nagyon érzékenyek. Egy jól képzett ló apró segítségekre is reagál, amit egy edző megtanít neked.
2014. okt. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmivel sem kapaszkodhatsz, combbal sem. A comb már egy segítség, ha erősebben rázársz valamelyik oldalon, arra a jól képzett ló már fordulattal, vagy hajlítással reagál, a többi segítség függvényében.

Nincs folyamatosan meghúzva a derekad, az felvevő, rövidítő segítség. Egyenesen kell ülni. A sarkad sem nyomod le izomból, a helyes ülés következtében automatikusan jó helyre fog kerülni. Anno nekem is mantrázták ezt a nyomd le a sarkad dolgot, hát megdobálnám őket egy adag romlott hallal, mert ez csak azt árulja el (ma már), hogy semmi egyéb üléstechnikát nem ismertek, és ebből állt minden szakmai tanács. Én meg hittem, hogy akkor tök jól ülök, a sarkamon kívül...

Általánosságban elmondható, hogy legyél laza, ha te feszengsz, vagy izomból, görcsösen ülsz egyenesen, stb, azt a ló megérzi, és ő is be fog feszülni, keresgélni, te vajon mitől félsz.

2014. okt. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Először futószáron mész és ott csak körbe körbe megy a ló ezért nem kell irányítani, eleinte sok kezdő nem meri meghúzni a szárat pl megállásnál de ezt meg fogod szokni. És combbal mindig kell szorítani viszont nagyon figyelj mert vádlival ne szoríts rá mert akkor megindul a ló (ez az ügetést és a vágtát jelzi). A lovon kifejezetten kihúzott háttal kell ülni. A csípő állása attól függ hogy hogy mész (pl könyű ügetés).
2020. szept. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!