Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Alapszinten körülbelül hány...

Alapszinten körülbelül hány óra megtanulni lovagolni?

Figyelt kérdés
Lovasiskolában körülbelül hány órát kell vennem, ha átlagos tehetségem van a lovagláshoz, hogy egyedül elvihessek egy lovat a lovardából, egyenlőre csak léptetni, ügetni nem. Azért érdekelne mert 3 ezer 1 óra tanítás, ha meg kikölcsönzöm akkor 500 ft/óra.
2014. okt. 12. 15:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%
A lovaglást életed végéig tanulod. Csak akkor nem esik le a lovas a lóról, ha a ló nem akarja. Egyedül kivinni egy lovat még hosszú éves lovastapasztalattal is felelőtlenség, nemhogy pár hetes "tudással".
2014. okt. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem ahhoz, hogy egyedül kivihesd a lovat, kell egy fél legalább, heti 1-2 alkalom (vagy több). De ez attól is függ, hogy fejlődsz, mennyire érzel rá a lovaglásra. Az oktató segít eldönteni, hogy mikor leszel alkalmas rá.
2014. okt. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 KGabi0000 ***** válasza:
69%
Szerintem ameddig nem ülsz biztosan vágtában addig ne lovagolj egyedül,mert csak rontasz a tudásodon,ha valamit rosszul csinálsz azt nagyon nehéz kijavítani,tapasztalatból mondom.Engem is mindig edző nélkül egy óra lovaglásra kiraktak a pályára,az "edző" pedig valami kisgyereket futószárazott,2 éve eljöttem 1 évbe telt kijavítani a hibákat.
2014. okt. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
47%

Kölcsön 500 ft egy óra?Ez igen olcsó.Milyen lovak?Hogy érted hogy kölcsön?Futószár nélkül lovagolni karámban,esetleg terepen,messzire elmenni egyedül?Szerintem ahhoz minden jármódban kellene biztos tudás.Ha elkezd gyorsan ügetni?(nekem volt olyan,de nem ért váratlanul,mert kezdettől tanulom)

Én kb.10 szer voltam mindig fél órát,egyszer 1-et.Leenged futószárról az okató lépésben,ügetésben.De nem hagy senkit magára a lóval,végig ott van a közelben,mert felelősségtudó.Látja,mit csinálok.Elégedett vagyok vele,jó hely.

A vágtára még nem érzem magam felkészülve.Ha lehetne sem kölcsönözném ki még terepre,egyedül,ingyen sem.Majd ha jobban megismerem a lovak viselkedését.Pár év lehet hogy kellene ehhez.

2014. okt. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
67%

Ha normális az oktató és nem enged el futószárról míg nem tudsz mind3 jármódban biztosan ülni, olyan heti 2 alkalommal számolj, akkor 2-3 hónap. Ezért mondok ennyit, mert van amikor nagyon jól megy, van amikor meg szinte képtelen vagy elkapni a ló ritmusát, vagy rossz napotok van vagy hasonló. Érdemes olyan helyre menni, ahol van fedeles, mert ilyenkor ősszel van olyan hogy 1-2 hétig is szakad az eső, akkor meg ugye kimaradhat jó pár alkalom.

Az, hogy te elvigyél egy lovat egy lovardából egyedül terepre csak úgy sétálgatni, ilyen nincs. Terepre csak olyat engednek normális helyen, aki minden jármódban biztosan ül és biztosan irányítani is tudja a lovat és még akkor sem egyedül.

2014. okt. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
73%
Alap probléma, hogy olyan nincs, hogy alap szinten lovagolok. Ahhoz, hogy önállóan akár csak körkarámba ha kiviszed a lovat, ahhoz biztos ülés kell lépésben, ügetésben és vágtában is, emellett felvenni és elindítani is tudni kell. Amíg ez nem megy, addig ne akarj egyedül semmit, magadnak és a lónak is csak ártasz. Gondolj bele, kikölcsönzöl egy lovat egy órára, csak léptek körbe-körbe, a ló nekiáll valami szórakoztató dolgot keresni, aminek a vége az is lehet, hogy eljátsza a hisztist aztán kész a baleset. A lovaglást nem csak neked, a lónak is élveznie kell, eht pedig a folyamatos feladatokkal tudod elérni, amihez nem elég csak a lépés. Amíg a lépés az egyetlen jármód, ami biztos, addig ne akar negyed óránál többre lovat kibérelni, mert semmi értelme, sőt... Hogykonkrétan mennyi az az idő, amíg te ide eljutsz, arra senki nem tud válaszolni, hisz rengeteg dolog közbe jöhet, még ha te egy átlagos tehetségű lovas is vagy, akkor is érezheted, hogy nem vagy biztos, hogy akarsz még vágtázni, közbejöhet egy oktatóló csere, ami sokakat elbizonytalanít, akár te, akár a ló beteg lehet, lesérülhette. Nem tanácsos saccolgatni, amikor azt érzed, hogy a lovat huzamosabb ideig is egy jármódban tudod tartani, ha el tudod indítani, ha gyorsabb jármódba tudod ugratni éss biztosan fel is tudod venni, akkorérdemes elgondolkodni az önálló lovagláson, akkor már jó alapjaid vannak, amikre építhetsz és saját tudásod, tapasztalataid alapján fejlődhetsz.
2014. okt. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
100%

8 éve lovagolok, és dilyugrásban versenyzek de még terepen sosem voltam kint egyedül.. És olyan hogy alapszintem megtanulni olyan itt nincs!..

8 év után még nekem is van mit tanulni..

15/f

2014. okt. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Én egyedül járok, de ez egyéni szoc. probléma.

Kérdező: olyan nincs, hogy csak lépésben viszed ki a lovat, úgy oda sem fogják neked adni. Felügyelet nélkül egyébként sem jellemző, hogy kiadnának lovakat, mert az nekik nagy érték, "munkaeszköz", és akkor még ott vagy te is, de a saját biztonságodra már neked kell gondolnod.

Én azt mondom, legalább egy évet kellene ahhoz lovagolnod, hetente többször, hogy egyáltalán felmerüljön a kérdés és akkor még kérdés, milyen az oktatás. De ha így állsz hozzá, hogy mindegy, csak minél hamarabb egyedül legyél a lóval, nem fog menni.

2014. okt. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Ismerősömnek meg fél éve van meg a lova és ment is egyedül terepre, előtte meg nem lovagolt. És ha csak a ló elkerített helyén akarok lovagolni, akkor hányt órát kell vennem körülbelül? 3 ezer forint magánóra elég sok. Tudom hogy nem olcsó a ló, etetni kell meg minden, de ez a tényen nem változtat, túl drága ahhoz hogy évekig tanuljak lovagolni egy lovardában...
2014. okt. 14. 15:59
 10/16 ecsemecse ***** válasza:

Kérdező, a gond az, hogy nem fognak rád bízni lépéstudással egy lovat egy órára. Hogy az ismerősöd megteheti, az annak köszönhető, hogy saját lova van. Saját lovaddal azt csinálsz, amit akarsz, viszont 500 ft/óra bérbeadással nem fogja senki kockáztatni, hogy akár csak bekerített helyen is baleset legyen, mert igaz, ha nem kérsz oktatót, magadért te felelsz, de a ló sérüléseit (akár beleugrik a kerítésbe, akár felbukik, akármi) nem fogják kockáztatni. Tény, hogy a lovaglás nem olcsó sport, bár a 3000 ft-os oktatás óránként még meg kell, hogy mondjam, hogy az alsó árkategóriába tartozik, de akkor más megoldást kell keresni. Sok helyen fogadják a segítőket, mehetsz lovardába dolgozni, amiért nem pénzt kaphatsz, hanem lelovagolhatod amit megkerestél volna. Nagyon sokan, akiknek nincs pénzük órákat venni, így lovagolnak, ugyanolyan színvonalas oktatásban részesülnek, mint az, aki fizet, ráadásul még az az esély is megvan, hogy összehaverkodhatsz akár egy lótulajdonossal, akár oktatókkal és nemhogy ugyanolyan, de színvonalasabb oktatásban lehet részed.


Egyébként erre a kérdésre mit vársz? Hány órát? Most meg tudod mondani, hogy csak az első óra hogy fog sikerülni? Nekem volt tanítványom, aki a 7. órán önállóan lovagolt fedelesben, volt, aki mögé fél év után ültem fel hevederbe, hogy végre el merjen kezdeni vágtázni, pedig egy nagyon tehetséges lovasról volt szó, aki azóta versenyző lett. Itt nincs olyan, hogy hány órát, hány hetet, hány hónapot. Mint már írták: biztos ülés mindhárom jármódba, biztos segítségadás megtanulása (szársegítség, deréksegítség, csizmasegítség, pálcasegítség, hangsegítség), a ló elindítása és felvétele, és én hozzá tenném az alapvető lovardai szabályokat (jobbkéz-szabály, járáson való haladás több lovas esetén...) és az alapvető lovardai alakzatokat. Ezekre mindre szükség van szerintem, bár sokan az utóbbiakat nem tartják fontosnak, de alapvetően is balesetveszélyes és kiszámíthatatlan sport a lovaglás, de ha minden fafejű lovas ott kóricálna, ahol ő jónak látná, akkor igen sok balesetre számíthatnánk, hiszen azt is hozzá kell venni, hogy te hiába kölcsönzöd ki a lovat, semmi nem garantálja, hogy te leszel az egyetlen lovas a pályán, azaz neked éppúgy alkalmazkodnod kell a többiekhez, mint nekik hozzád. Ennek pedig megfelelő elméleti és gyakorlati tudás nélkül te nem tudsz eleget tenni, a többi fizető lovastól, a lótulajdonosoktól és a versenyzőktől pedig nem várhatod el, hogy arról szóljon a lovaglásuk, hogy mikor melyik oldalról tudnak téged kerülni.


Úgyhogy a válasz: ne azt számolgasd, hogy mennyi órát kell még venned, szánj rá időt és energiát, ha nincs pénzed, menj, dolgozz a lovak körül, akár hétköznap, akár hétvégén, dolgozd le a lovaglás árát és vegyél normális leckéket, később meg kölcsönözhetsz már lovat.

2014. okt. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!