Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Honnan tudom, hogy milyen és...

Honnan tudom, hogy milyen és mekkora patkó kell lovamra?

Figyelt kérdés
2014. okt. 12. 17:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Megkérdezed a kovácst, úgyse egyedül fogod felrakni. amúgy valszeg 1-es ha átlagos méretű ló.
2014. okt. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

megkérdezed a kovácsot, hogy milyet szokott rakni rá.


ő ért hozzá, te meg ezek szerint nem.


a kovácsnál van egy csomó patkó, sok méret, sok fajta, majd elmondod, hogy mik az igényeid és ő megfejti milyen kell, milyen jó a lóra. ez függ a használatától, a talajviszonyoktól és a lótól is.


(már ha egyáltalán kell patkolni, mert az is lehet, hogy nem)

2014. okt. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A kérdésből nekem pont az jön le, hogy semmilyen patkóra nem kell rá. Ne patkoltasd, ha nem muszáj (és szinte soha nem muszáj).
2014. okt. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

KOVÁCS?!

vagy te akarod felszikszalagozni. Ne adj isten, facsavarral rögzíteni? -.-

2014. okt. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igazán kedvesek vagytok.. 21 éves ló fájós lábakkal 20 éve patkolva 2 hónapja mentettem vágóhídról.... nem tudtam, hogy hogy is megy ez, de persze nekem kell esni, így könnyebb.. Ide segítségért jön az ember nem azért hogy oltogassák
2014. okt. 15. 20:51
 6/9 anonim ***** válasza:

1 éves kora óta patkolják?


szerintem a kérdésedre a lényeg kiderült - te nem tudod megállapítani, hogy milyen és mekkora patkó kell a lóra, ki kell hívni egy megbízható kovácsot, aki kifaggat és megállapítja, hogy milyen kell a lóra. és mekkora.

2014. okt. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
hát a beszélgetés legelején azt mondta, hogy mindegy, hogy honnan tudjam meg a méretét..
2014. okt. 16. 16:11
 8/9 anonim ***** válasza:

Mielőtt az ember egy rakás gondot a nyakába akaszt, nem árt tisztában lenni az alap dolgokkal.


A patkóméretet a pata szélessége és hosszúsága adja meg, a pontos igazítást a kovács végzi. Mivel már legalább két hónapja nem volt körmölve, ezt nem fogod tudni megállapítani.

Az, hogy öreg és fájós a lába, nem jelenti azt, hogy patkó kell rá, sőt, ahogy írtam, valószínűleg nem kell. Esetleg meg lehetne próbálni mezítláb, egy jó kováccsal, és akkor nem kéne lyukakat ütni a patájába, feleslegesen.

2014. okt. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

én ilyenről még sosem hallottam, hiszen a kovács nyilván nem csak hozzád megy aznap, mindig van náluk egy csomó féle patkó, több féle méretben. lehet, hogy ha valami spéci gyógypatkó kell, azt kimondottan a lovadnak, egy méretben szerzi be, de ahhoz előbb látnia kéne és akkor a méretet is látná.


ez esetben azt tudom javasolni, hogy tarts egy centit a patkóhoz függőlegesen és vízszintesen is és így fotózd le, a képeket küldd el a kovácsnak.


de én is azt gondolom, hogy ha öreg, fájós lábú és úgy se lesz lovagolva, akkor nem kell rá patkó...

2014. okt. 17. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!