Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti megvennétek a helyemben?

Ti megvennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Szeretnék díjugratásban versenyezni, ezért komolyabb lovat veszünk, a mostani lovam nem tud magasakat ugrani. Elég bizonytalan lovas vagyok, de eléggé megtetszett az egyik ló. Kicsit ideges, meg nehezen tudom lassítani, egyáltalán nem sikerült támaszkodtatni, és az egyik ugrás előtt meg is állt velem, de elég jó versenyeredményei vannak, meg szépen ugrott. Nem tudom, megvegyem-e, hogy fejlődjek, mert benne van kihívás, vagy inkább egy egyszerűbben kezelhető lovat keressek?
2014. okt. 13. 21:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Van rá esély, hogy összeszoktok, de én nagyon átgondolnám a dolgot. A jó képességek nem mindent jelentenek, az igazán jó versenyzőpárosoknál a lovas képes a lovából kihozni a legjobbat -akár többet is, mint azt gondolnánk- és fordítva.
2014. okt. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha bizonytalan lovas vagy, még csak új lovat sem biztos, hogy venni kell. Ha jobb lovassá tudsz válni, együtt fejlődni a mostani lovaddal, lehet, hogy akár belőle is sokkalta többet tudsz kihozni, mint, amit most mutat alattad, mint, ahogyan láttad, ez az új ló sem igen akarja azt adni veled, amit amúgy tud.
2014. okt. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Te rohadtul nem fogsz új lovon fejlődni ilyen mentalitással. A történet ugynis ott kezdődik, hogy a rossz lóból hozom ki a maximumot és azzal tanulok. Egy gyenge lovastudással csak elcseszni lehet a jó lovat, ami úgy nem is fog semmit tanítani.
2014. okt. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Több ínszalagsérülése volt a régi lovamnak, 2 orvos egybehangzó véleménye alapján tilos vele ugrani, csak elvétve szabad 1-2 pici ugrást. Én lennék a legboldogabb, ha vele edzhetnék, mert vele szinte tökéletes az összhang, díjlovaglásban rengeteget fejlődtünk együtt, de a sérülései miatt vele nem versenyzek, nem éri meg a kockázatot.
2014. okt. 13. 21:54
 5/8 A kérdező kommentje:
És vele egyébként nincs is gond, benne teljesen megbízok még az olyan napokon is, mikor úgy rohan, hogy csak lobogok a hátán, de mivel máson nem lovagolok, a többi lótól mindig kicsit tartok, meg az ugrástól is, mert azt se szoktunk.
2014. okt. 13. 21:56
 6/8 anonim ***** válasza:
Kezdő lovasnak mindig tapasztalt lovat éri meg megvenni, ez a versenyzésre is igaz, sőt. Olyat, ami elnézi a hibáidat és segít, tanít téged. Majd ha már lesz gyakorlatod, akkor éri meg nehezebb lovaglású lovak közül válogatni.
2014. okt. 14. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 KGabi0000 ***** válasza:
Szerintem kezdd el egy kicsit más lovakon is lovagolni.Elég csak egy párszor új lovakat kipróbálni,aztán megnézed azokon mennyire megy jól.Ebből már el tudod dönteni szerintem.
2014. okt. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Eggyet értek az előttem válaszolóval. Ha a lovardában van egy olyan ló ami ugrik kicsit gyakorolj azon , hogy megszokd milyen más lovon. Én a helyedben kicsi nyugottabb lovat keresnék. Vagy konzultálj a ló mostani gazdájával talán megengedi hogy még párszor ugrass vele hozzászokj. Csak rajtad áll hogy belevágsz-e ebbe a dologba .Viszont ha bizonytalan vagy az nem jó , és egy komolyabb ló komyolyabb összeg , és ha nem bízol meg a loban akkor ez csak pénz kidobás
2014. okt. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!