Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nektek mi a véleményetek...

Nektek mi a véleményetek erről a lóról? (hamarosan megyek kipróbálni)

Figyelt kérdés
Lovasarlas előtt allunk a családommal és ezt a lovat néztük ki. Kivancsi lennek a véleményetekre pl. testfelépítése stb. Elsősorban nekem kellene, en lovagolnam őt, de esetenként majd apukám is. Ridegtartasban lenne egy kozepes meretu karamban bealloval, minden nap legelon is. Hetente 3x-4x tudnam lovagolni. Tudom hogy viszonylag alacsony paci de en sem vagyok magas (155)es nem is leszek max. 165 cm. Sulyra sem vagyok sok neki (52). Szerintetek jo dontes lenne?
2014. okt. 14. 15:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
milyen ló?:)
2014. okt. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
HOL A LÓ? xddd atyám,valami linket írjál már ki,vagy képet!
2014. okt. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem tetted te már ezt fel korábban? Annyira ismerős a leírás "stílusa" is. Az adatok, stb. :)

De hálásak lennénk a képekért az igaz. :)

2014. okt. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem látjuk a lovat!
2014. okt. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Jajj na haragudjatok! Siettem es lemaradt a link.. De irtam mar ki hasonlot csak akkor meg 3 között vacilláltam :D [link]
2014. okt. 14. 17:16
 6/14 A kérdező kommentje:
vagyis így már jó lesz: [link]
2014. okt. 14. 18:43
 7/14 KGabi0000 ***** válasza:
Jó lónak tűnik,de elég érdekes lesz,ha apukád lovagolja majd.:)
2014. okt. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nyaka elég gyenge ,fara sem erős,kosfejű,feje aránytalan a nyakához. Csak hobbira használnád arra esetleg megfelelő.
2014. okt. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 ecsemecse ***** válasza:
51%

Én nem tartom túl jó döntésnek. Nincsenek papírjai, most csináltatják, sose derül ki, hogy volt-e rendesen oltva féregtelenítve. Na meg apját tudják, anyja ismeretlen? Azt hogyan? Hát a csikó nem a mén, hanem a kanca mellett cseperedik, hogy nyomozták ki akkor a mént? Szerintem a testfelépítése miatt bekamuzták, hogy arab, de lehet, hogy köze nincs hozzá. Bár lehet, hogy ez az anyja ismeretlen, ez csak nekem fura, de gondolj bele, az apa szokott inkább ismeretlen lenni, főként egy papírok nélküli ló esetében. A felépítése nem olyan rossz, de a lovaglós kép (az utolsó) szerintem nagyon gáz, ha hosszú távon úgy volt lovagolva, hogy ez lett róla a legjobb kép, akkor az nem túl biztató. Méretre lehet, hogy neked nem lenne kicsi, de nem biztos, hogy apukádnak is megfelel, vagy inkább a probléma az lehet, hogy apukád nem felel meg ennek a lónak. Amit a magasságáról írtak meg amit a képek elárulnak, az alapján én azt mondanám, hogy azért 80-85 kiló között már szerintem sok lenne neki, nem tudom, hogy apukád ebbe belefér-e, de a legtöbb férfi azért ebből fölfelé csúszik.


És akkor arról nem is beszélve, hogy 250.000-ért (útlevéllel együtt) találsz ilyen lovat, akinek rendesen vezetve vannak az oltásai, féregtelenítés, ráadásul még a szülei is ismertek, nem csak bemondás alapján arab az apja...

2014. okt. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Egyet értek ecsemecs válaszolóval. Furcsa, hogy az anyja ismeretlen, az apja meg arab, nekem is olyan érzésem van, hogy valaki ezt csak úgy bemondta, hogy arab, ráadásul a kicsi testfelépítésén kívül más nem is utal az arabságára. Nekem inkább egy nagyobb sportpóni képét mutatja. Plusz ami érdekes nekem, hogy van sütése, azaz valahol a rendszerben meg kéne, hogy jelenjen ez a lovacska, a papírjai még sincsenek meg, az anyja meg ismeretlen. Óvatosan ezzel a lóval, nehogy véletlen egy lopott lovat vegyetek meg, mert igen megüthetitek a bokátokat, elveszíthetitek a lovat és a pénzeteket is. Ráadásul nem tudom, hogy milyen tartást terveztek, de papír nélkül, oltások nélkül nem fognak beengedni titeket semmilyen lovardába a fertőzésveszély miatt.

És valóban, ha apukád is szeretne lovagolni, akkor keressetek nagyobb lovat, nem csak azért, mert apukád sarka karcolja majd a földet, hanem azért, mert ő egy kisebb ló, a háta nem biztosan bírja majd azt a terhelést, ha baj lesz, akkor pedig a gatyátokat is rá fizethetitek állatorvosra, ha egyáltalán valaha lovagolható lesz még. Minden esetre nézzetek meg azért több lovat is, próbáld is ki őket, ha megvan az összhang, úgyis tudni fogod, hogy melyik az igazi, adj lehetőséget több lónak is. :)

2014. okt. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!