Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen kötőfék lenne ideálisab...

Lovas17 kérdése:

Milyen kötőfék lenne ideálisabb? (Gyors választ szeretnék)

Figyelt kérdés
A decathlonba kinéztem 2 fajta kötőféket...Az egyik ,A csomózott köteles,a másik a rendes kötőfék.Szerintetek melyiket vegyem? Milyen méretűt 2,3, vagy 4? Magyar félvérre kéne,165-169 marmagasságú paci...Válaszokat előre is nagyon nagyon köszönöm :)
2014. okt. 14. 16:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Mire kell? A csomózott kötőfékben nem hagyhatod magára, az lovaglásra, képzésre van. A sima gurtnis kötőfék való arra, hogy kikösd a lovat, legelőn, karámban legyen benne.
2014. okt. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Végül is mindkettő,de hanyas méret kéne? :) Amúgy nagyon nagyon köszönöm a válaszod!!!
2014. okt. 14. 17:24
 3/4 anonim ***** válasza:
A méret: nekem is hasonló méretű lovam van. Neki a 2-es méret legnagyobbra állítva nem lötyögős, a 3-as méret legkisebbre állítva pedig kicsit lötyögősebb. De a decathonban úgyis kicserélik, ha nem jó a méret, csak addig ne vágd le a cetliket róla.
2014. okt. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mérd le a lovad fejét, az lesz a legjobb, ami a méreteket illeti, mert a marmagasság nem egyenlő azzal, hogy pontosan tudjuk, neki épp mekkora a feje. 2-3 körül lesz valószínűleg, de ezt látatlanban nehéz megmondani.

A csomózottal vigyázz, mert az azért igényel némi szakértelmet is, nem lehet csak úgy lovagolni, vagy képezni vele, már, ha komolyan gondolod. És ahogy mondták előttem is, mivel nincs szakadási pontja, ezért jobb vigyázni vele... Mindenesetre ahhoz én inkább vennék vitorláskötelet, és csinálnám meg otthon, fix méretre magamnak.

2014. okt. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!