Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vannak itt olyanok akik...

Vannak itt olyanok akik otthon tarnak lovakat?

Figyelt kérdés
ugy erem hogy aki maga latja el az allatot?nekem nagyon ugy tunik hogy a legtobben csak kijarnak,felulnek kicsit es ennyi.ezenkivul elolvas mindent,amivel nincs baj,csak szerintem nagyobb tapasztalata van annak aki tobbnyire ezzel foglalkozik,es megse veszitek figyelembe a valaszat,megha segiteni akar akkor sem.villanypasztorba vannak lovaim,a ket men kulon valasztva,a 3 kanca 1 csikoval,es egy hereltel egyutt,jelenleg 6 hektaron,annyit futnak amennyit akarnak,semmi karam,napi szinten lovagolva 4.szekerbe vefogva szinten 4.nem ertem hogy miert van nekem rosszabb valaszom azokenal mint akik heti 2 szer latjak lovaikat?nem vagyok annyira meggyozo ez teny.en ebbol elek,akkor csaknem csinalom olyan rosszul
2014. okt. 19. 21:26
1 2 3 4
 1/37 anonim válasza:
En tartok. :D reggel suli elott ki, suli utan ki. Idoigenyes nagyon.
2014. okt. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
Én is itthon tartom. 2 kancám van, hátasok és kocsisok is. Reggel iskola előtt tavasztól őszig kirakom őket a karámba, ott legelésznek délig, míg haza nem érek. Akkor kap egy kis zabot, itatok, majd mikor milyen munka van, úgy vannak befogva. Ha más nem, friss kaszált fűért elmegyek velük, ha kell naponta is. Ha lazább a dolgom, ráérek, ráülök valamelyikre, elvagyok ezzel egy kicsit. Este bekötöm, ha van gané akkor kiszedem, kis abrak attól függ mennyit dolgozik, meg ha kell pótléknak széna.
2014. okt. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:
de megeri nem?en elgondolni nem tudnam hogy valaki mas lassa el oket.vagy pl ha latod megszuletni a csikot,hat az fenomenalis.....idoigenyes igen,holnap pl nagyobbra kell csinalni a villanypasztort
2014. okt. 19. 21:34
 4/37 anonim ***** válasza:
gondolom a válaszaid is olyanok, mint ez a kérdésed, ami átgondolatlan és ezért hülyeség. Mégis mi köze annak ahhoz, hogy hol tartod a lovad, hogy mennyit tudsz róluk? Nekem is bártartásban van pl, de ettől függetlenül évekig voltam lovász, biológus vagyok ésatöbbi. Az poedig hogy ebből élsz szintén irreleváns, elég sok kontárt láttam én már, akik az állatkínzás határait feszegették ha nem meríteték ki, de váltig állították hogy az úgy jó ahogy ők cisnálják. Mégis megéltek belőle, mert mindeíg találtak maguknak palimadarat.
2014. okt. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
kedves utolso az hogy abbol elek,nem azt jelenti hogy agyonverem oket.biogazdalkodas?biologus vagy akkor ezt dijazod.szepen nyugiba megy a melo,nem bant senki senkit,amit ma nem tudunk megcsinalni,marad holnapra.nem hajszolom tul oket,ezert vannak tobben,nem kinzom.de igen tudom mire gondolsz en is lattam ilyent,de nem vagyok kissebbsegi,tehat nem kinzom.hogy mi koze a kettonek egymashoz?nagyonis sok egy lo arra szuletett hogy kint a szabadba legyen,nem arra hogy fedel alatt alldogaljon napokig,etel es viz ennyi torodest kap,ez nem melto egy lohoz.nalam a lo az a szabadsagot jelenti nem a bezartsagot
2014. okt. 19. 21:50
 6/37 anonim ***** válasza:
En is itthon tartom. Nekem elkepzelhetetlen,hogy a lovaimat(egyebkent az egesz lovardas bertartas a maga szuk kis boxaival allatkinzas SZERINTEM) bertartasba tartsam. Hogy all naphosszat a tragyaban,nez ki a fejebol a sotetben,vagy kiengedik,vagy nem. 2 naponta tragyazok a beallojukbol,en apolom,etetem oket,tanitgatom,szeretgetem minden nap,amit meg is halalnak. A lovardas tartas azoknak van,akiknek nincs nagy telkuk,legelojuk de szeretnenek lovagolni. Nem kevesebbek ok sem,nem is tobbek,nem ettol fugg. Hanem ha csak puccbol van a lo, hogy elmondhassa, hogy nekem lovam van,selfizik magarol a loval milliot es azzal villog,de a tragya mar undi,meg megetetni munka. De ahogy irod is,latni,ahogy megszuletik egy csiko,esetleg megmenteni,ha komlikacio lepne fel ezaltal masodik anyjava,apjava valni..hat igen,ez nagy elmeny,nekem is volt benne reszem :) Sok munka van veluk,sokban vannak,odafigyelni,hogy nekik mi a jo...hat felelosseg. Nem tudom milyen valaszaid vannak,nem tudom miert pontoznak le. Egyebkent tapasztaltam mar,hogy ezen az oldalon azert nagyon tulspilazzak a dolgokat,sok lovasszal,lovas emberrel beszeltem,lattam hogy tsrtjak a lovaikat
2014. okt. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
a tobbieknek koszonom,aki nem maga torodik vele,ugyse fogja megerteni,(peldaul azt hogy milyen ha magad kell megcsinald a takarmanyt,es nem is lesz olyan a kotodes).de orulok hogy vannak olyanok akik a faradsagok ellenere is csinaljak azt amit szeretnek
2014. okt. 19. 21:54
 8/37 anonim ***** válasza:

Upsz,veletlen elkuldtem.

Tehat lattam,milyen korulmenyek kozt es hogyan tartjak a lovaikat es 2 kulon dimenzio az itteni allasfoglalas es a "valo vilag". Szep allapotu egeszseges,jol tartott lovakrol beszelek.

Ja,egy szosszenet,ma voltunk egy lovarda hazi versenyen nezokent.......haaaaaaat gyerekek,szok a lovak!!!!!!!! Csunyak,apolatlanok,sebesek,hozzaerni sem volt gusztusom nemelyikhez. Es a lovarda dolgozoi hozzaerto embernek mondjak magukat. Szegyen volt. Pedig hozzateszem,hogy lovas temaban elso osztalyos vagyok,de a latottak kivertek a biztositekot. A gyerekeknek "kiallitott" simogatni valo lovak kozul az egyik ugy ramsunyitott-volt vagy 170 a marja-hogy majdnem besz@rtam. A mogottem jovo gyerek fele meg oda is kapott. Osszegezve,szerintem nem az a lenyeg,hogy ki hol tartja a lovat,hanem, ahogy az allataval banik es amilyen szakertelemmel ellatja,az minositi.

2014. okt. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
nem lepontozasrol van szo,hanem arrol hogy nem,nem az nem ugy van.amugy igazad van
2014. okt. 19. 21:59
 10/37 anonim ***** válasza:
Igen,mert ta abbol a valo vilagbol irsz,ami a "normalis" es a lonak a legjobb,nem pedig az emberek altal elfogadott.
2014. okt. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!