Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nagyon bután mutatna?

Nagyon bután mutatna?

Figyelt kérdés

Gondolkozom, hogy beszerzem egy díjlovagló nyerget. A saját és a lovam kényelme érdekében egyaránt. UGyanakkor mexikói kantárom van, amit nem áll módomban lecserélni, főleg, ha vennék egy ilyen nyerget.

Bután nézne ki?

Ne vegyétek rossz néven, nem divat lovas vagyok, de nem szeretném nevetségessé tenni a lovat, de magamat sem.


2014. okt. 20. 20:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem, főleg, hogy még versenyen is elfogadott a mexikói orrszíj, szóval nem stílusidegen.
2014. okt. 21. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. okt. 21. 08:39
 3/8 anonim ***** válasza:
Stílusidegen, mert a mexikói orrzó kialakítását illetően nem a díjlovaglásra van kitalálva, de ettől eltekintve nem néz ki hülyén és én személy szerint hivatalos díjlovas versenyre nem raknám fel, és egyáltalán nem is szokás, de otthonra tök mind1.
2014. okt. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem abszolút nem nézne ki rosszul, kisebb kategóriájú versenyeken szoktam is látni mexikói orrzós díjlovasokat. (Bár, az ugrónyergek is tudnak nagyon nagyon kényelmesek lenni) :)
2014. okt. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Gondoltam, hogy valaki beleköt majd. Engedélyezett a mexikói orrszíj, lásd a FEI szabályzat. Érdekes mód az western kantár nem engedélyezett: az stílusidegen.

Innentől kezdve lova és lovasa válogatja, hogy nekik mi a szimpatikus.

2014. okt. 22. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Nem a hátsómnak kényelmetlen a nyereg, hanem a térdeimnek. Egy ugrónyeregben rövid kengyellel lovagolunk, a díjlovasban hosszabban, ami nekem kényelmesebb jóval. Mivel ugró univerzális a nyergem, ezért abban is inkább a rövidebb kengyelnek van értelme, hogy a térdtámaszt tudjam használni.

2014. okt. 23. 09:18
 7/8 anonim ***** válasza:

Első kommentelő!

Tudod hogy mi a funkcionális különbség, az angol orrfékes és mexikói orrfékes kantár között? Gondolom nem...

Attól még hogy engedélyezett díjlovas versenyeken is, ( javarészt a millitary miatt), ettől függetlenül hivatalos versenyeken "E" kategórián kívül soha senki nem használja, mert nem arra a funkcióra van kitalálva, amire a díjlovagláshoz kell.


Fel lehet rakni, és még jól is nézhet ki, alap színtű dijlovas versenyekre el lehet benne menni, de komolyabb szinten kiröhögnek majd, ha mexikóiba mész, mert tudni illene, hogy mi a különbség, a mexikói és az angol orrfékes kantár funkcionális hatása között...

2014. okt. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tisztában vagyok vele, nem te vagy az egyetlen, bármily meglepő. Arra nem tudom, gondoltál-e már, hogy a militarysoknak nem csak egy kantárjuk/orrszíjuk van, főleg, hogy a funkció, amire te gondolsz, elveszíti jelentőség a négyszögben.


Ha szerinted körberöhögnivaló, hát akkor röhögd körbe legközelebb, ha ilyet látsz, akár M osztályban is, mert kiskantárhoz engedélyezett, így olyat mondani, hogy stílusidegen, hát, gáz.

2014. okt. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!