Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Elado 2 hucul lo olcson,...

Elado 2 hucul lo olcson, borzaszto allapotban testileg, okos otlet megvenni es rendbetenni oket? Iszonyuan sajnalom oket.

Figyelt kérdés

Pokoli allapotok uralkodnak naluk. Az udvar egy mero tragyadomb,kb 2 meteres retegben csak lo es tehentragya van,a lovakhoz alig tudtunk odamenni. Egy anyakanca es 2 csikoja 9 honapos es 3 evesek es az anyanak es a 3 eves mencsikonak olyan ooooooooriasi hasa volt,mint egy utolso napos kancanak!!!!!!! A pofajuk gyonyoru,a szinuk is,a bundajuk is viszonylag,de az anyjuk korme es az egyik hatso laban...a pataja teljesen,de teljesen eldeformalodva,a tragyaban meg fuves reszen meg tudott is menni siman,de a betonon...borzaszto. Olcson adna a 2 csikot,egesz kezelhetoek,szelidek a szivem szakad meg ertuk. Nem tudom mi a budos frasztol akkora a hasuk,vagyis sejtem,kukoricat meg csuhet esznek,szerintem mast nem is nagyon,neha legelnek. Megvennetek,van ertelme,rendbe kehet oket hozni? Akar eladni utana,akar lovagolni.

Ertelmes valaszokat legyszi!


2014. okt. 20. 21:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha anyagilag megengedheted magadnak,mentsd meg őket.Meg ha van időd rájuk.
2014. okt. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
érzelmi szempontból megéri, anyagi szempontból nem. ha keresni nem akarsz rajta, akkor vedd meg. de az ilyen elhanyagolt lovakra sokat kell ám költeni, mire kikupálódnak!
2014. okt. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%
Szia! Ha nem is veszed meg őket, nekik szólj: [link] ugyanis ez bőven kimeríti az állatkínzás fogalmát, ők tudni fogják, hogy mit kell tenni.
2014. okt. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Csak akkor, ha a többszörösét rájuk tudod áldozni annak az összegnek, amit két egészséges, drágán árult lóra fordítanál.
2014. okt. 21. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem gondolom,hogy rettento sokban lennenek-bar ez relativ-,szerintem ha lonak valo takarmanyt kapnanak,mar merfoldeket lepnenk a jo iranyba,mert egyebkent szepek(lelki szemeimmel ,atom oket has nelkul,rendbehozott sorennyel,mert az ragad a kosztol,csomokban all). Piros pej a szinuk,a pofajuk hihetetlen szep! Kezesek,a 3 evesen mar volt nyereg,lovagoltak mar rajta. Hallgattak a gazdajukra,hivta oket,mentek gondolkodas nelkul,szoval tanithatok is.Ahhoz kepest,hogy kukorican elnek,szerintem egesz nyugodtak voltak,ugy ertem,ha nem porgetos kajat ennenek,meg szelidebbek es kezelhetobbek lennenek. Fereghajtas,oltas alap,a patajuk nekik szep volt,igy kulso ranezesre,bar nem tudom nem rohad e a nyirjuk,mert durvan bele volt gyulve a sar,szar,stb. :( Milyen koltseg merulhet fel ezeken kivul?Valaki irta,hogy egy jo lo aranak a tobbszoroset kellene rajuk kolteni...hat nem tudom,en azert nem hiszem. De minden meglatast szivesen veszek,ennyire elhanyagolt lovakkal meg nem volt dolgom.
2014. okt. 21. 12:22
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan nem értek a lovakhoz ez már többször kiviláglott, de azért megosztom veled, amit gondolok maximum gondolatindítónak jó. A kukorica valóban nem lótakarmány, minimális mennyiségben etethető főleg télen, mert nem pörget, de fűt. És ugye meglehetősen magas a nyersfehérje tartalma, ami patairhagyulladást okozhat.

Egyébként nem tudom miért, de van egy olyan érzésem, hogy te szimpla igénytelen tanyasi lovakat láttál, és azért borzasztott el téged ennyire. A körmökre ugyan nincs mentség, de hogy koszosak voltak, az hidd el csupán neked gond, a lovakat ez korántsem zavarja annyira. A sörény csomósodás szintén nem, a szénahas megintcsak nem.


Foglaljuk össze mi a gond:

-szénahasuk van - rendes takarmányozással ás munkával megszüntethető ez nem plusz költség, valamint csak téged zavar

-a kancának ápolatlan a patája - kovács megkörmöli, esetleg több körmölés során korrigálja, ez eltarthat évekig, de körmölni egyébként is kell ez sem plusz költség.

-koszosak - le kell mosni őket, de ez is csak téged zavar

-csombókos a hosszúszőrzetük lsd. előző pont.

-oltás féreghajtás kérdéses - egyébként is kellene nincs plusz költség.


Látod nem is olyan katasztrofális a helyzet, engem jobban zavarna, hogy valószínűleg teljesen képzetlenek.

Tehát a konklúzió, hogy menteni kellene őket lehet, hogy kicsit elhamarkodott kifejezés, de leírásból tényleg nem jönnek át a körülmények. Mindenesetre, hogy szóra jönnek a lovak azt jelenti, hogy annyira nincsenek rosszul tartva a lovak maximum alacsonyabb a delikvens költségvetése, ami viszont probléma lehet.

Elnézést, ha valakit zavar a hozzászólásom. Szép napot mindenkinek!

2014. okt. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Koszonom,nagyon szepen osszegezted,amirol en csak nyogdecseltem. :D

En is igy latom,bar az,hogy kepzetlenek,nem veszedelmes,foglalkozni kell veluk,mint minden loval.

Nem sima tanyasi lovak,azert lattam mar olyat,sajnos a putri legslso szintje es egy allatnak sem meltoak a korulmenyek,egy disznonak sem!

Azt megallapitottam ott a helyszinen,hogy az en lovaim kastelyban es parkban elnek,kb a loparadicsomban azokhoz kepest.

2014. okt. 21. 14:30
 8/9 anonim ***** válasza:
Jelekh, azt kihagytad, hogy az egyik ló atom sánta, a jó ég tudja mi miatt. Az pl. lehet egy pénztemető.
2014. okt. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem,nem irtam, hogy santa. Az anyakanca jobb hatso pataja deformalt,de o nem elado. Homokos talajon sem santitott,de betonon nagyon durvan latszott is es persze menni se tudott rendesen. A ket csiko pataja szep volt,azt irtam is,kulsore. A barazdakat nem lattam mert a tulaj egy gyoker,az ujjaval probalta kaparni. Ot kene elvitetni.
2014. okt. 21. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!